Xiaomi monitort webgedrag, stuurt informatie naar China

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Basvde
  • Registratie: Mei 2020
  • Laatst online: 27-10-2022
Wellicht voor velen geen verrassing, na onderzoek van een cyber security onderzoeker is duidelijk te zien dat vooral de Xiaomi Stock browser (ook in incognito) data direct doorstuurt naar servers in Rusland en Singapore.

https://www.forbes.com/si...rivate-web-and-phone-use/

Ben zelf benieuwd of dit ook plaatsvindt bij andere applicaties en wat er met de data gedaan wordt..

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Het mag algemeen bekend zijn dat het businessmodel van Xiaomi het verkopen van diensten is. De hardware is een middel daartoe en daarom is de hardware zo goedkoop. Persoonlijk snap ik niet dat mensen Xiaomi-producten aan het internet hangen. Dit is het zoveelste "incident".

Dus om op je laatste vraag antwoord te geven: Ja, dit gebeurt met veel meer applicaties en apparaten van Xiaomi. Een voorbeeld is/was hun stofzuiger die meerdere megabytes per dag naar de servers versturen en waarvan de WiFi-wachtwoorden 'hard coded' op de stofzuiger achterblijft (dus ook na een factory reset).

[ Voor 3% gewijzigd door Room42 op 01-05-2020 11:51 ]

"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sh4d0wman
  • Registratie: April 2002
  • Nu online

sh4d0wman

Attack | Exploit | Pwn

Natuurlijk kun je zelf andere applicaties testen door je netwerkverkeer te monitoren terwijl je interactie hebt met de applicatie welke je wil testen.

Wat men met de data doet is iets waar je niet achter zal komen tenzij er ooit iets lekt. Maar ga er van uit dat alle applicaties en technology welke gratis of goedkoop zijn een manier vinden om aan jouw data geld te verdienen. Op youtube staan wel enkele onderzoeken over zulke, meestal bij het publiek onbekende, data verwerkers.

This signature has been taken down by the Dutch police in the course of an international lawenforcement operation.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TTMJ!
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 22-09 21:45
Is dat niet in strijd met de AVG?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kodak
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 13-10 11:30

kodak

FP ProMod
Xiaomi heeft een statement uitgebracht.

Ze ontkennen niet dat ze gegevens verzamelen maar lijken te vinden dat het anoniem genoeg is en dat het een excuus is dat meer bedrijven dit zouden doen.
Ook vinden ze dat ze transparant zijn. Details waarom het anoniem zou zijn of uitleg hoe ze aan wetten denken te voldoen lijken ze niet publiek gemaakt te hebben.

Als deze software in Europa in gebruik is dan heeft @TTMJ! een goede vraag.