crisp schreef op vrijdag 1 mei 2020 @ 11:31:
[...]
Het stukje 'net iets anders' maakt het wel complexer; je moet dan dingen in je template 'anders' gaan doen, of zelfs een aparte template gaan gebruiken. Ook het samenvoegen bij het automatisch ophalen van nieuwe berichten wordt hierdoor complexer.
Ik weet niet hoe het exact uitgevoerd wordt in de code, maar het weghalen van de eerder genoemde div, en deze enkel vervangen door de weergaven van het woord 'Edit' is geen grote wijziging, en zeker niet complex. Het zou pas complex zijn als door een dergelijke wijziging weer andere dingen niet meer werken. Dan is de originele opzet complex gemaakt.
[...]
Again, meer complexiteit...
De vraag is dus eigenlijk: met welke zo klein mogelijke aanpassing kunnen we verduidelijken dat het hier om een geaggregeerde dubbel(+)post gaat?
.
Dat zie ik niet zo. Liggend aan de database structuur zou het originele bericht een bepaald ID hebben.
Met wat code is te achterhalen welk bericht het laatste bericht is in een topic en door wie deze geplaatst is.
Als bij een nieuwe bericht de controle wordt gedaan of het vorige bericht van de zelfde poster is, wordt er aan dat ID een toevoeging gedaan waaruit zal blijken dat het bij het eerdere bericht hoort.
code:
1
| IF ($CurrentPustUser = $LastPostUser){ $NewPostID = $LastPostID + 'Toevoeging'} |
Of in plaats van een toevoeging (pre-/suffix) een nieuwe tabel welke berichten koppelt.
Kwa weergavecode hoeft er niks te veranderen. Pas als er op de quoteknop wordt gedrukt gaan alle berichten die aan het hoofdbericht zijn gekoppeld in 1 tekstvak samen.
Ik zie dat zelf niet als een hele complexe handeling. Het komt ook niet zoveel voor dat dubbelposts worden gemaakt, en het komt dan zo mogelijk nog weer minder voor dat die berichten gequote worden.
De druk op de backend zou dan ook marginaal zijn, als dat al een issue zou zijn om rekening mee te houden.
MonkeyJohn schreef op vrijdag 1 mei 2020 @ 12:06:
Ik heb die hele - iteratie #178 nooit gelezen en vond het bij zien van zo'n dubbele/samengevoegde post gelijk duidelijk dat het ging om meerdere posts van dezelfde persoon. Ik hoef bijvoorbeeld ook niet 3x 'samengevoegd bericht' te zien als iemand 3 posts achter elkaar doet, dat zorgt/voelt alleen maar aan als "clutter", zeker op mobile.
De weergave is ook duidelijk, maar de wijze waarop vind ik persoonlijk (en smaken verschillen) wat druk.
Het komt ook niet zovaak voor, dus waar hebben we het eigenlijk over. Maar de discussie ontstaat hier, dus dan ga ik daar graag in mee

.