Je kan het nu niet kopen in Nederland.
- Het merk staat standaard in de lijstjes van copyright en intellectueel eigendom schendende merken met hun kloon-cars, ze hebben zelfs een tijdje een BMW-gelijkend logo gevoerd, later een soort toyota logo.
- Het bedrijf is in Amerika aangeklaagd voor het niet betalen van het minimumloon, schijnt ook in China niet alle werknemers eerlijk te belonen.
Kortom het is een typisch voorbeeld van zeer agressief Chinees staats capitalisme.
Wat je kan verwachten, dat als de kwaliteit nog omhoog gaat, het merk ook wel naar Europa komt als de EU ons niet beschermt, dan zullen ze eerst een tijdje proberen met bijzonder lage prijzen Europese merken de markt uit te drukken. Als dat gelukt is, en ze groot marktaandeel hebben (samen met andere fabrikanten) zullen ook de prijzen van BYD's in Europa sky-high gaan.
Een beetje dezelfde strategie als we Chinese smartphonemerken hebben zien maken.
Ik faciliteer de Chinezen hierin liever niet. Ik vind de vorm van Chinees staats kapitalisme mens onterend, agressief en strijdig met sociale en maatschappelijke belangen hier in Nederland & Europa.