Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lt.Kraken
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 06-08 20:01
Beste Tweakers,

Mijn vraag
Naar aanleiding van Hackus in "Upgrade n.a.v. gebrickt moederbord" heb ik een nieuw moederbord en CPU gekocht.

In eerste instantie kreeg ik geen beeld, totdat ik besloot om het voor de zekerheid in de kast te bouwen om zo veilig de GPU te kunnen mounten (ergens op de verpakking had ik gelezen dat Ryzen een dedicated videokaart verwacht).

Na het inbouwen de PC opgestart waarbij ik normaal beeld kreeg. Gezien ik de dual boot vraag kreeg vanwege vage windows installatie, USB stick achterin gestopt en opnieuw de Windows installatie te starten.

Ongeveer kwartiertje later ging ik kijken naar de voortgang en zag ik dat de PC uitstond.
Momenteel krijg ik bij het opstarten echter geen beeld of indicatie dat er iets gebeurt (dus ook geen bootscreen). Moederbord slaat aan en het eerste ledje (CPU) blijft constant brandend. Er wordt niet geswitched tussen andere leds op het moederbord.

De foto die ik had gemaakt tijdens de viering dat de PC het weer deed, toont dat alle LEDjes keurig uit waren.

Relevante software en hardware die ik gebruik
Moederbord: Gigabyte X570 Aorus Pro
CPU: AMD Ryzen 7 3700X
CPU koeler: AMD Wraith Prism (stock cooler met voorgeplaatste paste)
GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti Gaming X Trio
PSU: Focus Plus 650 Gold
Memory: Kingston HyperX Fury HX421C14FBK2/16 (waarvan er momenteel 1 gemount is in slot 2 vanaf de CPU kant)
SSD: 1TB M.2 Kingston A2000

Ja, het memory lijkt raar voor het systeem, maar volgens https://www.gigabyte.com/...70-AORUS-PRO-rev-1x/sp#sp zou dat geen bottleneck moeten zijn en wordt het gewoon ondersteund. Wou dus de kosten voor het systeem iets verspreiden.

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
Eigenlijk heb ik nog niet heel veel geprobeerd omdat ik gewoon niet weet waar ik beginnen moet momenteel, de moed zakt me in de schoenen.

1. Voeding van het stroom gehaald en later weer erin gestoken
2. De memory eruit gehaald en slechts één stikje terugplaatsen in de 2e slot het dichtst bij het moederbord
3. Sticky verplaatst naar de eerste sleuf
3. Alle powersupply kabels opnieuw aangesloten (2x 4 pins, 24pins).
4. CPU stekkertje in CPU_OPT
5. Batterij eruit halen

Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen.

Groeten,
Lars

[ Voor 10% gewijzigd door Lt.Kraken op 08-04-2020 18:04 ]

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bobdetweaker
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 25-07 20:12
Heb je dit probleem nog steeds? Mij overkomt nu exact hetzelfde met mijn ryzen 7 3800x. Ik heb ondertussen wel de bios kunnen updaten via een usb stick, maar krijg nog steeds geen beeld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lt.Kraken
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 06-08 20:01
bobdetweaker schreef op maandag 11 mei 2020 @ 16:18:
Heb je dit probleem nog steeds? Mij overkomt nu exact hetzelfde met mijn ryzen 7 3800x. Ik heb ondertussen wel de bios kunnen updaten via een usb stick, maar krijg nog steeds geen beeld.
Ik had mijn moederbord inclusief CPU teruggestuurd naar Azerty. Zij hebben daar alles getest en uiteindelijk het moederbord omgeruild. Heb ze tevens betaald voor PC assemblage, dus weet niet of het probleem ook bij het andere moederbord aanwezig was.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bobdetweaker
  • Registratie: Maart 2015
  • Laatst online: 25-07 20:12
Ok. Fijn dat het in ieder geval opgelost is.