Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Het betreft : Devolo dLan 1200 Wifi Ac Starters Kit.
Sinds 3-tal jaren gebruik ik dit toestel. Nooit problemen ondervonden, doet wat ie moet doen. Tot gisteren.
Ik wilde een firmware update uitvoeren, via devolo home control, maar terwijl dit aan het gebeuren was, werd de adapter verwijderd uit het stopcontact (Dom, I know). Nadien verschijnt er een continue brandend rood huisje op de adapter. Devolo Cockpit herkent de adapter niet meer. Ook na het resetten (met paperclip) is er geen verandering.

Heeft er iemand een idee? Een tip?
Alvast bedankt.

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rens-br
  • Registratie: December 2009
  • Nu online

rens-br

Admin IN & Moderator Mobile
@Verwijderd welkom op Tweakers.

De kans is erg groot dat hij defect is. Powerfailures tijdens software updates is eigenlijk bijna altijd garantie voor een defecte adapter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik vermoedde het al.
Jammer dat er geen mogelijk bestaat om de originele firmware terug te plaatsen.
Wie weet bestaat er nog een of andere hidden toetsencombinatie. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • davidvl82
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 25-07 09:36
rens-br schreef op maandag 6 april 2020 @ 09:19:
@Verwijderd welkom op Tweakers.

De kans is erg groot dat hij defect is.
Waar baseer je dit op?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • davidvl82
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 25-07 09:36
Ik heb gemerkt dat na het uitvoeren van de recentere updates (in mijn geval specifiek die van 5.2.1 naar 5.3.3), mijn oorspronkelijke dlan instellingen verloren zijn gegaan.

Ik heb het andere apparaat (dat niet geupdatet was) verbonden met mijn laptop met een ethernet kabel. Daarna via Devolo Cockpit het geupdatete apparaat weer toegevoegd aan het bestaande dlan netwerk via de optie van het invoeren van de security id (dit staat achterop het apparaat).

Een alternatief is om het netwerk opnieuw op te zetten, door de apparaten te koppelen zoals is aangegeven in de handleiding.

NB: ik heb zelf twee starter kits, en in beide gevallen had ik exact hetzelfde na updaten. Ik ga er vanuit dat dat een foutje is in de oude versie.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propheticus
  • Registratie: Juli 2009
  • Nu online
Wil geen topic kapen, maar: Ik heb een Devolo magic 1 WiFi kit (1 basestation + 2 Lan&WiFi adapters)
Gisteren trof ik opeens 1 van beide adapters aan met een permament rood licht. Ik heb geen (handmatige) update uitgevoerd en geen power er af gehad.
Dit zou volgens de handleiding betekenen dat er geen goede verbinding mogelijk is en/of storing op het lichtnet is.
Ik kan niet eens met de aangesloten PC naar de adapter pingen of naar de config pagina...gek, de hele lanpoort doet dus niks.

Ander stopcontact proberen, zelfde. Adapters omgewisseld, jawel de ander werkt prima.
Dan maar opnieuw pairen. Nada. Reageert niet meer op de PLC knop. Ook in Devolo Cockpit is de kapotte adapter niet te zien en pairen via Cockpit toont me enkel het stappenplan met PLC knopjes indrukken (die dus niks doet). Reset dan maar...nope. 10sec reset knop inhouden doet 0,0
Die is na iets meer dan een jaar dus spontaan bricked. Dat wordt terug naar de winkel met een dure witte baksteen.

[ Voor 8% gewijzigd door Propheticus op 14-07-2020 09:40 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • davidvl82
  • Registratie: Maart 2014
  • Laatst online: 25-07 09:36
Propheticus schreef op dinsdag 14 juli 2020 @ 09:38:
Die is na iets meer dan een jaar dus spontaan bricked. Dat wordt terug naar de winkel met een dure witte baksteen.
Welnee. Kom je in de web interface van het apparaat nadat je hem aan je pc hebt gehangen met de ethernet kabel? Dan zou ik via die web interface het apparaat terugzetten naar fabrieksinstellingen en hem daarna volgens handleiding (of instructies uit eerdere comments in dit topic) toevoegen aan je dlan netwerk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propheticus
  • Registratie: Juli 2009
  • Nu online
Nope, hij hing al met ethernet aan de pc. Webinterface was niet te bereiken. Reset knop deed ook niks. Heb mn geld teruggekregen en een magic 2 wifi next multiroom set gekocht.
Pagina: 1