Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • montolivo23
  • Registratie: April 2020
  • Laatst online: 23-06 10:51
Goedemiddag allemaal! Ik doe al een tijd mijn best om een Peha combinatie schakelaar aan te sluiten, een schakelaar met stopcontact. Ik heb verschillende berichten op dit forum geraadpleegd maar aangezien ik heel onbekwaam ben en de berichten niet exact overeen kwamen met mijn situatie stel ik jullie bij deze mijn eigen vraag. Ik hoop van harte dat er iemand de tijd en zin heeft om een snelle blik te werpen en mij van advies te voorzien.

De situatie:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ZXVtMIVUKjTd4OwrRJBd8BYidpw=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/94Yfv6mayFJrPBI9H2fky0bK.jpg?f=fotoalbum_large

- Ik probeer een Peha combinatie schakelaar aan te sluiten
- Er komen vier draden uit de muur; een blauwe, een bruine en twee zwarten
- Het stopcontact met bruin en blauwe draad werkt
- Het circuit waarop de schakelaar is aangesloten (met nog een schakelaar en twee lampen) werkt niet
- Zoals op de afbeelding is te zien was mijn laatste poging allebei de (slecht gestripte) zwarte draden aan te sluiten bij de aansluiting boven bij het witte knopje. Bij het rode knopje zit een metaal in de plek waar mogelijk draden kunnen, die verbonden is met waar de blauwe is aangesloten. Dit metaaltje is heel makkelijk eruit te halen (en ik vermoedde dat dit de bedoeling was dus ik heb verschillende dingen geprobeerd een de bovenkant:

Alleen één zwarte draad aangesloten, de ander los -> werkte niet
Allebei de zwarte draden aangesloten, één links (rood) en één rechts (wit) en het metaaltje eruit -> werkte niet
De huidige situatie werkt dus ook niet

Het zou heel erg fijn zijn wanneer iemand mijn waarschijnlijk domme vraag kan helpen beantwoorden. Bedankt alvast en hartelijke groet,

Willem

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • popie
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 12-08 16:28
Zou persoonlijk dit oude spul gauw weg gooien, Maar ik zou beginnen met de bruine en blauwe omdraaien op de stopcontact, Normaal gesproken word er geschakeld met de Fase draad, Dus bruin.

Verder niet duidelijk hoe jou schakeling eruit ziet, zou goed uitkijken wat je doet, Het kan aardig prikken aan je vingers.


Wikipedia: Wisselschakeling

[ Voor 12% gewijzigd door popie op 05-04-2020 18:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jim423
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 23:25
Hoe zit het bij die tweede schakelaar?

AMD Ryzen 5800X - 32GB DDR4 Corsair RGB - XFX 6900XT - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning