Nieuwe opbouw netwerk na professioneel Cisco netwerk

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Mijn vraag
Ik wil een nieuw thuisnetwerk opbouwen, en hierbij wil ik sterke, betrouwbare en liefst kosteneffectief te werk gaan

Relevante software en hardware die ik gebruik
Mijn thuisnetwerk wordt gebruikt voor bedrade aansluitingen van windows pc's, 1x macmini, enkele eenvoudige synology servertjes, zeer veel en intensief wifi-gebruik (3 pubers die nu thuis zitten te "scholieren" ), een netwerk laserprinter (brother dcp 9020dcw),

Hiervoor heeft een (zeer helaas, was echt een supergast!) ex van mijn schoonzus eens een left-over van zijn bedrijf geplaatst, wat bestond uit een cisco systeem wat buitengewoon geschikt was voor een MKB van minstens 100 man personeel. Hij heeft dit met CLI in moeten stellen. Werkt hardstikke stabiel, maar als er iets niet lekker werkte (bijv de netwerkprinter, of de chromecast of wat dan ook) was ik niet in staat om die netwerkapparatuur opnieuw te programmeren omdat ik totaal niet thuis ben in cisco, of uberhaupt wat programmeren. Dus, zolang het draaide was het goed. Maar omdat er nu teveel niet meer lukte en de router niet verder kwam dan 100Mbs en ik erg graag met gigabit aan de gang ging heb ik er eens een edgerouter x voor gehangen. Snelheid nu flux omhoog!! Nadeel, de cisco 2500 wireless controller werkt er niet mee samen, en ik weet niet voldoende van Cisco af om hier iets aan te veranderen :'(

Enfin, het zat er eens aan te komen dat ik tegen mijn beperking aan zou gaan lopen, dus we gaan maar eens over op een systeem wat voor mij wel te begrijpen is. Het liefste een modern systeem met een eenvoudige GUI. Die edgerouter X van Ubiquiti is met alle hulp via youtube nog goed te doen voor mij.

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
De edgerouter X heb ik reeds aan de praat, en werkt buiten dat hij niet met de cisco controller samenwerkt heel erg fijn.
Omdat mijn huis ongeveer 8 vaste utp-lijnen nodig heeft, en 3 wireless acces points (waarbij het seamless roamen bij de oude set heel erg fijn was!) zat ik te kijken naar het Omoda systeem van TP-Link, of een set van Ubiquity. Beide systemen die behoorlijk robuust zijn, maar door hun prettige GUI ook te behappen zijn voor een niet-it-er (werk in de zorg).

Op zich hoef ik momenteel niet Vlan's, of QoS,ben ik niet voortdurend bezig mijn netwerk te onderzoeken. Mijn stijl is om er zo nu en dan flink in te duiken als er wat veranderd moet worden (zoals nu), om het daarna liefst zo lang mogelijk met rust te laten en te genieten van de joy en fun van de digitale wereld :P .

Wat adviseren jullie me te doen?
Op dit moment neig ik ernaar om de edgerouter x (55 euro) te combineren met de 2x TP-Link TL-SG108PE (120 euro) switches waar ik dan drie TP-Link EAP225 Access Point AC1350 V3 (210 euro) achter hang voor het wifi gebeuren. Gaat dat werken? Is dat eenvoudig genoeg voor mijn beperkte skills? Of zijn er betere systemen?

Alvast heel erg bedankt voor jullie hulp!

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw

Beste antwoord (via wowly op 01-04-2020 14:56)


  • plizz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20:19
Wat is het probleem met Cisco wireless lan controller? Wat werkt er niet samen?
Het is misschien makkelijk op te lossen dan gelijk geld uitgeven nieuwe apparatuur.

Alle reacties


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • unezra
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 11-09 20:15

unezra

Ceci n'est pas un sous-titre.

Als je iets wil hebben dat eenvoudig zelf te beheren is, zou ik volledig voor Unifi gaan.
Dus geen EdgeRouter, maar een USG met daarachter een Unifi switch en Unifi AP's.

Niet per-sé de goedkoopste oplossing (zeker ook niet de duurste), maar je kunt dan wel alles beheren via één universele GUI. Het vormt een mooi ecosystem.

Ik zou ook eerder voor één PoE switch gaan dan voor 2. Je verliest met 2 sowieso 2 poorten (ze moeten immers aan elkaar verbonden worden) en da's zonde, terwijl je ook zoiets kunt kopen:
pricewatch: Ubiquiti UniFi Switch (16-poorts, 150W PoE+)

(Zijn er ook kleiner en groter.)

Enige waar je even over moet na denken is of je een zgn. cloudkey wilt kopen zodat je niet apart software op je PC hoeft te installeren om de boel te beheren (en dingen als gastwifi kunt maken) of niet.

Ná Scaoll. - Don’t Panic.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SniperGuy
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15:43
Ga inderdaad voor iets als Unify waarbij je alle apparatuur uit die lijn in een GUI kan managen.
Kost wat, maar dan heb je ook wat: stabiel, flexibel en meer instel en monitor mogelijkheden dan jij gaat gebruiken.
als je iets simpelers wil kan je ook gaan voor iets als AmplifyHD en een losse unmanaged switch voor de wired clients. Goekoper en minder instelmogelijkheden.

Acties:
  • Beste antwoord
  • +2 Henk 'm!

  • plizz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20:19
Wat is het probleem met Cisco wireless lan controller? Wat werkt er niet samen?
Het is misschien makkelijk op te lossen dan gelijk geld uitgeven nieuwe apparatuur.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
De ubiquity werkt niet samen met de wireless controller. Voorheen had ik een op adres waarop ik deze controller kon benaderen, maar dat lukt niet meer. Waarom weet ik niet, zo weinig weet ik van dat cisco systeem af. Ik vermoed dat mijn ex zwager een vast ip adres in de oude cisco router heeft gezet en dat het bereik van vaste ip adressen in edge controller niet voldoende is. Er zijn wel handleidingen te vinden over de Cisco apparatuur, maar deze zijn zo technisch dat ik het niet kan volgen.

Ik lees net over dat mesh systeem van ubiquity, dat unifyhd. Duur maar lijkt me wel wat. Ben me nu aan het inlezen...

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Napsju
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 18:39
Natuurlijk werkt die Cisco 2500 controller wel samen met een Edgerouter. Teken de boel eens uit inclusief subnetten en plaats dat plaatje eens hier?

Lekker!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SniperGuy
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15:43
Napsju schreef op woensdag 1 april 2020 @ 09:42:
Natuurlijk werkt die Cisco 2500 controller wel samen met een Edgerouter. Teken de boel eens uit inclusief subnetten en plaats dat plaatje eens hier?
TS heeft het huidige systeem niet zelf neergezet en beschikt helaas niet over de technische kennis om dergelijke info op te leveren.
Dan moet de TS of vanaf scratch beginnen en iets nieuws kopen wat aan z'n eisen voldoet (simpel te begrijpen en te managen) of de kennis op gaan doen om de huidige omgeving wel te begrijpen en te kunnen beheren.
Optie 1 de makkelijkste en snelste.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Precies. En ik wist destijds dat mijn ex zwager het enorm fijn voor mij heeft gemaakt, maar dat ik het niet zou kunnen repliceren. Dus heel lang vanaf gebleven, maar nu gaat het dus niet meer goed 😣

Ik had gehoopt om alles simpel over te steken maar helaas.... De leercurve is te steil voor me. Mocht het echter een simpele instelling zijn in de edge router ga ik dat zeker testen natuurlijk. Zo heeft mijn nachtrust bedacht dat ik misschien iets moet gaan doen met dat lan adres van die router

PS: ben nu bezig de oude situatiew weer terug te krijgen. De router doet het nu weer (cisco 800 series,192.168.0.3) en de switch (cisco sg300 -10, 192.168.0.4), nu de cisco wireless controller (2500, 192.168.0.255192.168.0.225) proberen juist aan te sluiten evenals de wap's

Edit: typo ! het was niet 192-168.0.255 maar 192.168.0.225! Sorry 8)7

[ Voor 25% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 12:54 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • plizz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20:19
Kan jij met een ip scan tool kijken welke IP-adressen zichtbaar is op je netwerk. WLC IP-adres is beetje vreemd maar wij weten niet wat je netwerk subnetmasker is. Welke Cisco 800 serie? Achterop de router staat meestal de exacte model 8xx.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ijske
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 17-09 20:36
als je in cisco zou willen blijven, RV340 is bv een van de snellere jongens die met web interface gemanaged kan worden...
want een sg300-10P.. zou ik lekker laten hangen.. prima managed gigabit POE switch .. (is het een MP of een MPP ? het verschil is POE of POE+ )

voor je accespoints, heb je aeronet's hangen , of cisco WAP'jes ? want de ik dacht dat de WAP'jes niet via controller konden werken .. dus daar ga je afscheid van moeten nemen...
ik zou wel dan een kijken naar minimaal wifi AC apparatuur (zoals bv de 371'tjes)

al die "je mot mr unifi nemen" jonges lekker laten doen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 10:04:
[...]

PS: ben nu bezig de oude situatiew weer terug te krijgen. De router doet het nu weer (cisco 800 series,192.168.0.3) en de switch (cisco sg300 -10, 192.168.0.4), nu de cisco wireless controller (2500, 192.168.0.255) proberen juist aan te sluiten evenals de wap's
Weet je dat laatste adres heel zeker?

192.168.x.y adressen zitten normaal in een /24 subnet, dus van 192.168.x.0 tot en met 192.168.x.255, waarbij .0 het netwerk-adres is en .255 het broadcas-adres. Geen van beide zijn dus beschikbaar voor een host (zoals die controller). Probeer je dat wel, dan gaat het fout.

192.168.0.255 kan wel werken als het subnet groter is (/23 of verder), maar aangezien alle andere adressen die je noemt binnen de /24 zitten heb ik zo het vermoeden dat je probleem is dat je dat ding een ongeldig IP probeert te geven :o

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
plizz schreef op woensdag 1 april 2020 @ 11:14:
Kan jij met een ip scan tool kijken welke IP-adressen zichtbaar is op je netwerk. WLC IP-adres is beetje vreemd maar wij weten niet wat je netwerk subnetmasker is. Welke Cisco 800 serie? Achterop de router staat meestal de exacte model 8xx.
Cisco 881
Ipscantool geeft aan:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/sWw3PkuxD4roATEc6B487JBhSQ4=/f/image/CqVg0dMfZPs6L918tPA4tPKZ.jpg
ijske schreef op woensdag 1 april 2020 @ 11:39:

want een sg300-10P.. zou ik lekker laten hangen.. prima managed gigabit POE switch .. (is het een MP of een MPP ? het verschil is POE of POE+ )
het is een MP versie
ijske schreef op woensdag 1 april 2020 @ 11:39:
voor je accespoints, heb je aeronet's hangen , of cisco WAP'jes ? want de ik dacht dat de WAP'jes niet via controller konden werken .. dus daar ga je afscheid van moeten nemen...
ik zou wel dan een kijken naar minimaal wifi AC apparatuur (zoals bv de 371'tjes)

al die "je mot mr unifi nemen" jonges lekker laten doen
De wap's zijn de AIR-LAP1142n-e-k9 en 2 AIR-CAP26021-E-K9
dion_b schreef op woensdag 1 april 2020 @ 11:40:
[...]

Weet je dat laatste adres heel zeker?

192.168.x.y adressen zitten normaal in een /24 subnet, dus van 192.168.x.0 tot en met 192.168.x.255, waarbij .0 het netwerk-adres is en .255 het broadcas-adres. Geen van beide zijn dus beschikbaar voor een host (zoals die controller). Probeer je dat wel, dan gaat het fout.

192.168.0.255 kan wel werken als het subnet groter is (/23 of verder), maar aangezien alle andere adressen die je noemt binnen de /24 zitten heb ik zo het vermoeden dat je probleem is dat je dat ding een ongeldig IP probeert te geven :o
Zoiets had ik ik me vannacht bedacht, ik weet alleen (nog) niet hoe ik die wlc naar bijvoorbeeld 192.168.0.7 oid moet krijgen :$

[ Voor 67% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 12:48 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • plizz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20:19
wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 12:41:
[...]


Cisco 881
Ipscantool geeft aan:

[Afbeelding]
Als je op je Windows machine een command prompt (CMD) opent en "ipconfig /all" intikt in command prompt. Wil je de output posten. Ik denk dat dion_b gelijk heeft dat je een /23 (255.255.254.0) subnetmasker heeft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/elT8C0YiUeiHwHoMy1FeriGc5jc=/f/image/jpfqV8uhpt1blvXRgIhxracc.jpg
[URL="https://tweakers.net/i/YlHdj7A_BCSEBelv9lvaJL4hFug=/f/image/U3mIjVzcf2Q7fwRdXdEiWm1h.jpg",,"1"]

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ss9vpKF3mjAH5inXH-jhVxFgQxc=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/U3mIjVzcf2Q7fwRdXdEiWm1h.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 67% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 12:52 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

255.255.255.0 = /24

Dan kan die 192.168.0.255 niet werken.

Helaas kan ik je niet vertellen hoe je dat aan kunt passen. Misschien andere insteek: juist in je router 255.255.254.0 (/23) instellen. Dan is 192.168.0.255 wel een geldig IP namelijk.

Edit:
Laat maar: je .255 was een typo en het is dus .225 :z

[ Voor 6% gewijzigd door dion_b op 01-04-2020 12:52 ]

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Ja dat is waarschijnlijk wel een goed idee. Die edgerouter heeft echter een bereik in de 192.168.1.xxx, is dat aan te passen?
dion_b schreef op woensdag 1 april 2020 @ 12:51:
[...]

255.255.255.0 = /24

Dan kan die 192.168.0.255 niet werken.

Helaas kan ik je niet vertellen hoe je dat aan kunt passen. Misschien andere insteek: juist in je router 255.255.254.0 (/23) instellen. Dan is 192.168.0.255 wel een geldig IP namelijk.

Edit:
Laat maar: je .255 was een typo en het is dus .225 :z
Je hebt gelijk, my bad 8)7 heb het geedit

[ Voor 65% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 12:55 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 12:53:
Ja dat is waarschijnlijk wel een goed idee. Die edgerouter heeft echter een bereik in de 192.168.1.xxx, is dat aan te passen?
Ja, en als je niet bij de Cisco WLAN controller kunt is dat aan te raden, want router en controller zitten zo in verschillende netwerken - wat niet gaat werken. Verander LAN IP van de EdgeRouter in 192.168.0.1, en zorg dat de DHCP scope ook binnen die range zit. Maak die DHCP scope trouwens niet te groot, als je op .7 .225 fixed IPs hebt wil je die in ieder geval vermijden, dus scope van 192.168.0.20 tot 192.168.0.100 is allicht verstandig.

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Ok, dus wat moet ik doen:

Edgerouter configureren:
LAN IP moet van 192.168.1.1 naar 192.168.0.1
De dhcp moet in ieder geval van 192.168.0.20 naar 192.168.0.100
Gaat de router dan de192.168.0.225 van de wlc vinden?

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • plizz
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 20:19
wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 13:15:
Ok, dus wat moet ik doen:

Edgerouter configureren:
LAN IP moet van 192.168.1.1 naar 192.168.0.1
De dhcp moet in ieder geval van 192.168.0.20 naar 192.168.0.100
Gaat de router dan de192.168.0.225 van de wlc vinden?
En de subnet masker aanpassen naar 255.255.254.0 i.p.v 255.255.255.0. Ander kan je WLC niet benaderen via zijn webinterface.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Ok ik ga het dadelijk eens proberen!

edit: Gelukt!!!!!! jippiekajeee!!!!! Dankzij jullie hulp jongens!

Wayt heb ik gedaan: ik het de erx gereset (poweruit, blijven drukken op de reset knop, power aan, wachten totdat lampje 4 continieu blijft branden, resetknop loslaten) en opnieuw de basis wizard gedaan maar ipv de 192.168.1.1 heb ik er de 192.168.0.1 van gemaakt. Ik heb verder niets ingesteld mbt dhcp enzovoorts en gekeken of het zou lukken. En voila, works like a dream!
Ik kan me voorstellen dat als ik als noob al een dergelijk voldaan gevoel krijg, dat het voor de netwerkspecialisten ook zo'n gevoel moet geven als je een netwerk voor elkaar hebt :)

Dank jullie wel allemaal. Alhoewel, ik heb nu de smaak te pakken. Mezelf kennende zal ik me redelijk vlot weer in de penarie hebben geholpen tijdens het klooien aan het netwerk :)

[ Voor 91% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 14:55 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

plizz schreef op woensdag 1 april 2020 @ 13:23:
[...]


En de subnet masker aanpassen naar 255.255.254.0 i.p.v 255.255.255.0. Ander kan je WLC niet benaderen via zijn webinterface.
Dat hoeft dus niet meer aangezien hij subnet aangepast heeft zodat het binnen de /24 past ;)
wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 13:29:
Ok ik ga het dadelijk eens proberen!

edit: Gelukt!!!!!! jippiekajeee!!!!! Dankzij jullie hulp jongens!
d:)b
Wayt heb ik gedaan: ik het de erx gereset (poweruit, blijven drukken op de reset knop, power aan, wachten totdat lampje 4 continieu blijft branden, resetknop loslaten) en opnieuw de basis wizard gedaan maar ipv de 192.168.1.1 heb ik er de 192.168.0.1 van gemaakt. Ik heb verder niets ingesteld mbt dhcp enzovoorts en gekeken of het zou lukken. En voila, works like a dream!
Pas ook even die DHCP scope aan. Heb je nu geen last van, maar risco is dat je router op enig moment zelfde IP aan een device gaat uitdelen als je WLAN controller of switch. Dan is het weer feest, dus dat wil je voorkomen.
Ik kan me voorstellen dat als ik als noob al een dergelijk voldaan gevoel krijg, dat het voor de netwerkspecialisten ook zo'n gevoel moet geven als je een netwerk voor elkaar hebt :)
Hell yeah. Heb van de week ontdekt hoe ik een packet capture in mijn router kan doen. Voor gevorderde troubleshooting erg nuttig. Voorheen moest ik met een (luidruchtige) Cisco switch op m'n bureau met mirror port doen. Nu log ik even in op de router om het aan te zetten en draai ik een scriptje op m'n thuisserver om het op te vangen en klaar is dionb. En erg blij is dionb ook :*)
Dank jullie wel allemaal. Alhoewel, ik heb nu de smaak te pakken. Mezelf kennende zal ik me redelijk vlot weer in de penarie hebben geholpen tijdens het klooien aan het netwerk :)
Die EdgeRouter bevat *veel* functionaliteit, eigenlijk evenveel als in de Cisco die je ermee vervangen hebt. Dus je hebt volop kans jezelf al lerende in de nesten te werken ;)

[ Voor 73% gewijzigd door dion_b op 01-04-2020 16:24 ]

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Juist ja, iedereen dus zo zijn happy moments.

Bij mij is het niet al die die tijd happy, mijn AP gooien met regelmaat de laptops eruit. Zou dat dus kunnen komen door die dhcp scope? Ik weet namelijk niet eens wat dat is.... ga een flink lezen

Edit: dat is voor mij lastige materie, is er iemand die me wil/kan uitleggen hoe id dit bij de edgerouter voor elkaar kan krijgen?

edit 2: Als ik in de wlc kijk geeft hij aan bij most recent traps: client excluded: macaddress:99:983939 etc
Ook geeft hij enkele rogue AP's aan. Ik heb er niet veel evrsatand van, maar zou dit er op kunnen wijzen dat de wlc sommige apparaten?mac-adressen uitsluit ofzo? En komt dat omdat ik die dhcp scope niet op orde krijg?
Als ik zoek om die scope aan te passen, dan begint ubiquity te praten over cli (en da ken ik nie :))

[ Voor 57% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 17:27 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Mbt die meldingen in de WLC, bedenk dat dit bedoeld is voor een zakelijke omgeving waar je alles kunt beheersen.

"Rogue AP": je buren. Andere AP's die gedetecteerd worden door de Cisco AP's. In een bedrijf dingen die je aan wilt pakken. Thuis heb je ermee te leven :z
"Client excluded": waarschijnlijk een mislukte poging tot aanmelden. Als het niet een van jouw apparaten is zou ik me verder geen zorgen maken.

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Ah ok dus daar hoef ik me niet op te focussen.
Ingewikkelde businees die scope. Voorzover ik het begrijp: de dhcp server (die steeds lan ipadressen uitgeeft) kan de lan Ipadressen beperken qua aantal door een bepaalde range eraan mee te geven. bijvoorbeeld 192.168.0.20 t/m 192.168.0.100.

Voorzover ik jullie begrijp: de wlc geeft ook ip-adressen uit, en als die hetzelfde zijn als die de er-x uitgeeft komen er conflicten dat een adres twee keer wordt uitgegeven.

Als ik in de wlc kijk bij "clients" geeft hij ipadressen van 0.28 tot 0.101 uit.
Als ik bij de ER-x kijk geeft deze ipadressen uit van 0..0 tot 0.23 (klopt dat?)
Als ik bij de switch kijk kan ik nergens vinden of en welke ipadressen hij uitgeeft

Edit:
Ik heb de dhcp pool geloof ik aangpast?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/5CXtp3W8tkrANzkcblv5BC5pa5I=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/72JyF38msKccyeHMPy763HH4.jpg?f=fotoalbum_large
Zou het zo kloppen?

In ieder geval werkt de wifi nog steeds niet. Ik heb de wlc opnieuw opgestart (lees stekker eruit) maar nu is de wlc weer up-and-running, echter heeft nu niemand geen internet verbinding via wifi :(

[ Voor 27% gewijzigd door wowly op 01-04-2020 18:44 ]

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:25

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

wowly schreef op woensdag 1 april 2020 @ 17:50:
Ah ok dus daar hoef ik me niet op te focussen.
Ingewikkelde businees die scope. Voorzover ik het begrijp: de dhcp server (die steeds lan ipadressen uitgeeft) kan de lan Ipadressen beperken qua aantal door een bepaalde range eraan mee te geven. bijvoorbeeld 192.168.0.20 t/m 192.168.0.100.

Voorzover ik jullie begrijp: de wlc geeft ook ip-adressen uit, en als die hetzelfde zijn als die de er-x uitgeeft komen er conflicten dat een adres twee keer wordt uitgegeven.

Als ik in de wlc kijk bij "clients" geeft hij ipadressen van 0.28 tot 0.101 uit.
Als ik bij de ER-x kijk geeft deze ipadressen uit van 0..0 tot 0.23 (klopt dat?)
Als ik bij de switch kijk kan ik nergens vinden of en welke ipadressen hij uitgeeft
Zonder config van die dingen te weten valt dat niet te zeggen, maar normaliter heb je op een netwerk één DHCP server, in dit geval de EdgeRouter. Zowel switch als WiFi zijn layer 2 devices die niet op IP maar op MAC-niveau werken en daarom ook geen IP's uitdelen. Dat gezegd, niets is onmogelijk, zeker niet bij dit caliber apparatuur.
Edit:
Ik heb de dhcp pool geloof ik aangpast?
[Afbeelding]
Zou het zo kloppen?
Ja, dat ziet er goed uit.
In ieder geval werkt de wifi nog steeds niet. Ik heb de wlc opnieuw opgestart (lees stekker eruit) maar nu is de wlc weer up-and-running, echter heeft nu niemand geen internet verbinding via wifi :(
Niemand geen verbinding klinkt juist goed - maar ik gok dat dat ook een typo is ;)

Doe eens basic troubleshooting vanaf een draadloze client:
- ping het eigen IP
- ping de default gateway zoals in de client aangegeven
- ping de WLC
- ping de router
- ping een random IP op internet (8.8.8.8 is een makkelijke om te onthouden)
- ping een hostname, bijvoorbeeld google.com

Ergens in die reeks gaat het fout. Waar het fout gaat is waar je moet zoeken.

Oslik blyat! Oslik!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • JanBen
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 28-04-2022
Het adres van het Cisco modem was 192.168.0.3, het default gateway adres.
Als je de ER-X nu dit adres geeft i.p.v. 192.168.0.1, dan heb je dezelfde situatie maar dan met de ER-X.
Dan moet je de Cisco uiteraard wel uitzetten of de netwerkkabel eruit halen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wowly
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 20:28
Nou, ik heb de tip van JanBen opgevolgd en alles werkt nu als een zonnetje voor 1,5 dag!!! Blijkbaar heeft mijn zwager alles precies op elkaar afgestemd zodat er geen andere mogelijkheden meer mogelijk zijn dan alles exact te repliceren in de nieuwe router, die het overigens heel erg fijn doet :)

Al met al een leerzame exercitie, waarvoor allen heel erg bedankt!!

PV ZObrabant O 11 x 355Wp (3900Wp) 32gr / W 11x355Wp (3900Wp) 32gr / Goodwe DNS 5000 5kw

Pagina: 1