skeleton__ schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 15:08:
[...]
Over de praktische toepassing hiervan: in zeker zin is dit prutsen om het prusten. Een idee achter het verbinding maken met een modem is om te zien of er met 2 van deze oude laptops een mulitplayer potje over inbel-internet mogelijk zou zijn maar meer niet.
Hiervoor kun je voor een paar cent ook een USB dialup modem bestellen via de bekende Aziatische boeren of Marktplaats en aan je huidige Desktop PC/ Laptop hangen. Dit heb ik gedaan. Nu bel ik van tijd tot tijd nog wel eens in en heb ik op die manier een Skype lowres videocall, IRC of een paar potjes <insert random DOS-ish multiplayer game>/Trackmania/WoW/LoL/etc gedaan.
BrainCrash schreef op dinsdag 10 maart 2020 @ 12:52:
Hoewel ik begrijp dat het cool is vanuit nostalgisch oogpunt om de inbel-piepjes en kraakjes routine nog eens een keer te kunnen horen, is het naar mijn idee écht niet meer dan dat... leuk om éénmaal bij wijze van test de verbinding op te zetten.
Vervolgens kun je er natuurlijk geen #%^ meer mee tegenwoordig hè...
[knip]
De inbelopties die genoemd zijn van XS4all (wow.. dat ze dat nog aanbieden!), die werken zo te zien alleen als je al een abonnement hebt van XS4all, aangezien bij de FAQ gesproken wordt over een benodigde username en password die je nodig hebt bij het inbellen...
False. Inbelnummer 0676012321, username 'kpn', password null. Werkt nog steeds. Als je gelukt hebt, schakelt compressie ook in, scheelt wel wat. Uiteraard betaal je wel telefoontikken.
False, Dialup werkte een een half jaar tot 4 maanden geleden nog prima op Ziggo / Caiway / ZeelandNet digitale telefonieaansluiting. Niet op de KPN VoIP IMS troep(en dus ook niet via Solcon, XS4ALL, Telfort want allemaal hetzelfde systeem).
Op de 'analoge' telefoonlijnen van KPN werkt het sinds kort slechter(als in: lagere lijnsnelheid) omdat KPN de lijnen omzet naar EPOTS. Via EPOTS is de verbinding slechter heb ik gemerkt. Waarschijnlijk omdat de lijn nu toch over VoIP gaat in plaats van circuit switched.
@ TS, als je 2 apparaten met dialup en een interne telefooncentrale of een modem met voip ter beschikking hebt, dan kun je in het ene apparaat via de wizard "nieuwe verbinding instellen" je computer inkomende oproepen laten opnemen en bellende computers via je windows credentials laten inloggen op je systeem. Als de ontvanger toevallig een LAN-kaart heeft die aangesloten is, dan kun je op die manier internetten via de LAN-kabel op de machine met alleen 56k modem. Ook handig als je bijvoorbeeld in gebied zonder betrouwbare/ongefilterd internetverbinding zit *kuckkuch* China *kuchkuch* om toch informatie binnen te kunnen halen die je anders niet binnen had kunnen halen(hetzij langzaam)

Aapje schreef op woensdag 11 maart 2020 @ 10:56:
Ik heb dit bij mijn retro setup ook opgezet, ik ben voor de iets low-tech approach gegaan, een Quattrovox 3 op de kop getikt @ marktplaats. Deze hebben 4 telefoontoestel aansluitingen, waar je onderling mee kan bellen (met kiestoon e.d.).
Op poort nr 1 heb ik een 'server' gehangen, aka laptop die internet toegang heeft en luistert op inbel verbindingen op de 56k6 modem. Deze 'server' heb ik via RRAS ingericht in windows 2000 (ook retro ^^). Die geeft een dhcp ip weg aan de ingebelde verbindingen.
Op poort nr 2 heb ik de 486DX100 van mij gehangen, met een 33k6 modem die kan inbellen naar nummer '1'.
En zo bel ik dan in

Ben zelf nog aan het kijken voor een reverse proxy die de tls1.2 rommel kan opvangen om zo ook SSL pagina's te kunnen openen op oude machines... maar dás part 2 van mijn project :-)
Edit:
En je kan natuurlijk via VoIP zo je eigen bel netwerk opzetten met vrienden enzo... maar ik had geen pbx meuk meer liggen
En edit 2:
Who cares about virussen... tis 'n retro setup, voor retro gaming, staat alleen aan als je zit te gamen. Soms ben je te bang

toon volledige bericht
Of met de Quattrovox natuurlijk. Ik weet alleen niet of die ook werkt als er geen extern ISDN punt met de Quattrovox verbonden is.
Veel Fritzboxen hebben een ISDN aansluiting, waar je die Quattrovox aan kunt hangen. Dus mocht het zonder extern ISDN punt niet werken en je hebt een Fritzbox liggen...
@
skeleton__ Overigens leuk topic, Erg leuk en interessant om te zien dat zulke technologieën nog besproken en gebruikt worden
[
Voor 21% gewijzigd door
timmie1 op 11-03-2020 15:01
]