NIBE F470 met wtw

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mike1994
  • Registratie: Februari 2018
  • Laatst online: 24-06-2020
Goedemiddag,

Ik ben een aantal maanden geleden een nieuw appartement gaan huren met een warmtepomp met wtw installatie. Het betreft een NIBE F470. Al met al een prima ding, alleen verbaas ik mij nog al over de WTW installatie.

Er zijn 2 aanzuigventilatie kanalen in de woonkamer en 3 'uitblaasventilatie' kanalen. Wat mij opvalt is dat er meer koude dan warme lucht uit de ventilatiegaten komt. Dit laat de warmtepomp ook zien in bijgevoegde afbeelding.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/FDZHem3CIpPEPc1Rj1EnUEm6Au4=/800x/filters:strip_icc()/f/image/QXEZ2vKNzb4O8gYbKbiqCh0e.jpg?f=fotoalbum_large

De aanvoerlucht is een stuk lager dan de afvoerlucht, waardoor de temperatuur dus lager wordt in de woonkamer. Is dit iets normaals bij een wtw? De installatie verliest dus zo'n 3 graden terwijl het andersom moet zijn, toch?

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • retakenroots
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 20-09 03:03
Ok erg late reactie maar misschien heeft er iemand later ook wat aan.

De aanvoer lucht is inderdaad altijd kouder dan de afvoerlucht (misschien niet in de zomer). Er wordt warmte uit de afvoerlucht onttrokken en gebruikt om de aanvoer lucht te verwarmen. Hierbij treed altijd wat verlies op.