RodeStabilo schreef op dinsdag 3 maart 2020 @ 07:54:
[...]
okay één enkel incident zou ik zelf niet reden genoeg vinden om het niet te doen. ik denk dat het bij het gros van de betalingen en gebruikers gewoon goed gaat.
verder kan je gewoon eenvoudig storneren dus dat is ook geen reden om het niet te doen
Persoonlijk vind ik automatische incasso's een gedrocht en je verliest hierbij volledig het overzicht op je uitgaven. Er zijn immers genoeg partijen die je "dwingen" om via automatische incasso op een bepaalde datum te betalen en aanpassen van die datum is niet mogelijk. Dit terwijl weer andere partijen hier niet moeilijk over doen en die flexibiteit wel leveren. Helaas is dit nogal onwerkbaar, want je kan betalingen niet afstemmen op je loonstorting en je bent dus verplicht reserves te creeren alleen maar voor die incasso's.
Waar je vroeger gewoon een factuur kreeg met een betaaltermijn van 7 tot 14 dagen wordt je tegenwoordig direct bedreigd met afsluting als een incasso niet lukt of krijg je tig smsjes. Belachelijk! Bel je dan naar zo'n bedrijf met de vraag of ze de incassodatum niet kunnen aanpassen dan is dat niet mogelijk..
Tele2 heeft daar bijvoorbeeld zo'n handje van. Ze incasseren steevast de 25e, mijn loon komt op de 1e en de woonlasten gaan er de 28e af. Vaak is dit niet echt een probleem, maar het komt ook voor dat ik een uitgave heb moeten doen en dat ik geen zin heb om een week krap te zitten. Dus dan hou ik de incasso tegen. Alle 5 de abonnementen krijgen dan een SMSje, er wordt een email gestuurd en een brief per post waarin er direct gedreigd wordt met afschrijven. Bel je hierover op dan wordt je gerust gesteld dat je 2 weken de tijd hebt om te betalen, maar nog geen 3 dagen later ligt de volgende brief al in de bus.. en wat doe ik? Ik klik dan de eerste van de maand op de iDeal link in de SMS en het is betaald. Zonde toch van die twee brieven? Wie betaalt dat dan?
Gelukkig hebben we tegenwoordog Digiaccept wat eigenlijk al bewijst dat er voldoende vraag naar is om een rekening onder eigen controle te houden. Klik op de link in de mail en betalen via iDeal. Je hebt weer 7 tot 14 dagen als betaaltermijn en er hoeft geen enkele snailmail voor verzonden te worden. Supermakkelijk.
Wat betreft storneren van een automatische incasso duurt het een paar dagen voordat je je geld terug hebt. Immers het geld moet eerst weer van de tegenpartij zijn rekening gehaald worden en wordt daarna pas weer op jouw rekening gezet. Helaas valt dit alles niet onder instant payments (waarom niet) zodat als jij met een volle kar boodschappen aan de kassa staat en tijdens het boodschappen verzamelen er een onverwacht hoge incasso plaatsvindt jij gewoon voor lul staat en alles terug mag zetten.
Nee, het is mijn geld en ik betaal wanneer en wat ik uitgeef. Dat een bedrijf dit voor me wilt bepalen en mij ermee probeert te verleiden dat dit makkelijker is geloof ik niet. Het is makkelijker voor hen ja.. Ja, je kan via SMSjes of geplande incassos ed. de boel proberen te controleren en/of reguleren, maar als je dat gaat doen dan volstaat het betalen van een digiaccept zonder tijdsdruk (je moet voor 11uur op de dag van incasso weigeren) in mijn optiek veel beter.
Try looking into that place where you dare not look! You'll find me there, staring out at you!