Monitor voor een zeurpietje.

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • Interceptor101
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 05-01 08:28
Beste mensen,

Eindelijk iets geld te besteden aan de "race simulator". Zo'n 200 tot 250 euro.
De monitor (23 inch Samsung Syncmaster 2333, zie specs onderaan) is wel wat klein en ik ben ook de jongste niet meer; die mag eraan geloven.
In een ideale wereld, zou ik de videokaart en eigenlijk wel al het andere upgraden, maar nee, voorlopig niet.

Dat "zeurpietje" uit de titel, ben ik zelf dus en dan bedoel ik ook dat ik het mierenbevruchten naar een heel nieuw level heb getrokken. Ik heb het uitgevonden én verbetert!
Zo draai ik diverse spellen en voor elk spel ben ik langer bezig geweest om de -voor mij- perfecte instellingen te vinden dan dat ik daadwerkelijk ben wezen racen ermee.
Zo moet spel 1 v-sync aan hebben en die resolutie, met settings x y en z.
Spel 2 moet weer geheeel anders en over spel 3 maar niet eens te beginnen.

Hoe "het loopt" is dus erg belangrijk voor mij.
Nu heb ik toch een behoorlijke basis monitor met z'n 60Hz (in specs staat 75, maar is hier toch echt 60) en 1980x1020 en 5 ms response.

Mooie monitor kopen van 144 Hz.......ehh, dan "moet" ik ook zorgen dat ik die 144 fps haal zeker?
Hogere resolutie? Dan "moet" ik ook zorgen dat mijn arme 680 dat aan kan zeker?
Free sync? G sync? Eng! Want wat doet dat met mijn sync instellingen in de spellen?

Mijn idee is om "gewoon" dezelfde monitor te kopen qua specs, maar dan 32 inch........om problemen (in mijn geval ook echt; slapeloze nachten) te voorkomen.
Nu snap ik dat de pixels per inch minder worden maar daar kan ik nog wel mee leven.
Maar koop ik een monitor met bijvoorbeeld een veel hogere resolutie en ik kan maar 1920x1080 spelen, ziet dat er in mijn beleving niet uit.
Als ik deze monitor nu al op 1600xnogwat zet, is dat echt erbarmelijk! Naar mijn idee omdat het niet de "native" resolutie is van de monitor.

Mijn vraag; wat is wijsheid?
Okee, mijn vragEN dan; is deze redenering erg krom of is dat echt zo'n beetje wat ik voor mijn geval het beste kan doen?
Zijn er andere dingen die ik over het hoofd zie? Heeft iemand suggesties?
Bij voorbaat mijn dank!


i5 3570 @ 3600Mhz
GTX 680 2Gb
8Gb 1600Mhz ram
MSI "Clickbios" moederbord, niets speciaals


Populaire specificaties
Schermdiagonaal
23"
Resolutie
1920x1080 (Full HD)
Beeldverhouding
16:9
Video in
Component Video, DVI-D, 2x HDMI, Scart, VGA (D-Sub)
Dots per inch
96dpi
Horizontale resolutie 1920 px
Alles sluiten
Scherm
Schermdiagonaal
23"
Resolutie
1920x1080 (Full HD)
Horizontale resolutie 1920 px
Verticale resolutie 1080 px
Beeldverhouding
16:9
Dots per inch
96dpi
Beeldtechniek
LCD-paneel
TN
Backlight
CCFL
Reactietijd
5ms
Refresh rate
75Hz
Kijkhoek 160°
Helderheid
300cd/m²
Contrastverhouding (statisch)
1.000:1
Contrastverhouding (dynamisch) 10.000:1
Aansluitingen
Video in
Component Video, DVI-D, 2x HDMI, Scart, VGA (D-Sub)
Tunertype
Analoog, DVB-C, DVB-T
Eigenschappen
Monitor eigenschappen Speakers
Vermogen (watt) 55W
Beugelbevestiging
Vesa 100mm

Alle reacties


  • MacPoedel
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 16:28
Wanneer ben je dan eigenlijk wel van plan je GTX 680 te vervangen? Want die is binnenkort 7 jaar oud. Lijkt mij een beetje andersom om de keuze van je nieuwe monitor die waarschijnlijk nog jaren moet meegaan, van je stokoude videokaart te laten afhangen.

Voor iemand als jij lijkt Freesync of Gsync nu net ideaal, moet je niet meer wakker liggen van wel of geen vsync. Zolang de framerate binnen de range van het scherm zit, heb je geen tearing. En voor die game waar je dan liever zelf de controle hebt, kun je het ook gewoon uit zetten. Als je het zou laten omdat je dan weer aan de instellingen zou zitten, ik kan je wel garanderen dat je met élk nieuw scherm waarschijnlijk alles weer gaat finetunen.

Daarnaast wat betreft het niet weergeven op native resolutie, het klopt dat je dan een wazig beeld kunt krijgen. Maar als je een resolutie neemt waar de native resolutie deelbaar door is, gaat dat niet meer op, bv 1920x1080 is exact een kwart van 3840x2160 (4K), 1280x720 is een kwart van 2560x1440. Daarnaast hebben veel games tegenwoordig de optie om 3D scenes op een andere resolutie dan de UI te renderen. De UI blijft dan native en wordt niet wazig, upsampling merk je het snelst aan tekst en andere UI elementen. Dan moet de game dit natuurlijk wel ondersteunen

Voor race sims lijkt een ultrawide monitor mij ook een grote toevoeging te geven, maar goed dan moeten je games dat ook weer ondersteunen en kan weer een extra bron van ellende zijn.

Ik zou dus toch je budget wat oprekken en kijken naar een 32" 4K monitor (bv pricewatch: LG 32UK550 Zwart die dan laten renderen op 1080p. Als je je pc vervangt, kun je dan naar native.

  • Interceptor101
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 05-01 08:28
Hartelijk bedankt voor je reactie MacPoedel.

Tja, die vraag van de videokaart had ik wel verwacht. Eigenlijk heb ik mijzelf dat ook afgevraagd.
Mijn conclusie was dat twee van mijn meest gespeelde spellen een GTX 1660ti vereisen (recommended).
Volgend jaar komt er een nieuwe versie en die gaat ook weer hoger......en zo door.
Die kaart is goed boven de 300 euro.
Als ik het rek (en dat gaat niet echt) en zou die kaart kopen, heb ik nog steeds dezelfde cpu en ram.
Gokje; 20 tot 30 fps erbij? Op ongeveer 60 nu?
Zet ik in rFactor 2 de schaduwen 1 standje hoger, ben ik die 20+ fps al kwijt.
Beter sparen om de hele set ineens te doen meende ik.

Maar voor nu, korte termijn visie; ik heb dat ding even nodig voor wat afleiding. Ik speel en wil voor (toch echt max 250) wat leuks wat mij meer plezier geeft.
Spellen lopen -voor mij lig- goed, optie's staan "leuk" aan; ik wordt niet veel gelukkiger van 20 fps extra.
Waarschijnlijk wel van een joekel van een scherm voor mijn neus ;)
Dat was mijn beredenering in ieder geval.

Dus ook de monitor die jij voorstelt, zit er even niet in.
Nu moet ik zeggen dat ten tijde van schrijven van de eerste post, er wel iets rek was, maar nu niet meer.
Dat is wel een beetje flauw, want dat maakt haast de hele topic overbodig als ik er toch maar 1 kan kopen; sorry daarvoor.

Ik ben wel heel wat wijzer geworden en dat freesync zit ook al op de goedkopere types; komt wel mooi uit!

Wat mij overigens opvalt, is dat de dvi aansluiting vaak ontbreekt tegenwoordig; het is hdmi of vga.
Dat, terwijl ik altijd meende te begrijpen dat voor gamen, dvi het beste was? Gamen met hdmi was toch iets mee?

Overigens heb ik nu dit ook net zien staan, de LG 32MP58HQ
Heb ik nog wat geld over voor een beetje ram erbij ;)

  • haarbal
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10:13
Interceptor101 schreef op dinsdag 25 februari 2020 @ 23:39:
Wat mij overigens opvalt, is dat de dvi aansluiting vaak ontbreekt tegenwoordig; het is hdmi of vga.
Dat, terwijl ik altijd meende te begrijpen dat voor gamen, dvi het beste was? Gamen met hdmi was toch iets mee?
DisplayPort zie je ook vaak.

Mechwarrior Online: Flapdrol