En salaris is de kern van de zaak?
Dat zou bij mij toch echt niet goed vallen.
Ik ga er even van uit dat @
Medium550 in vaste dienst wil, want voor een uurtarief werkt het wat anders, maar:
Bij ons vraagt HR bij de intake (telefonisch) een salarisindicatie, of die krijgen we van een detacheringsbureau.
Daarna volgt er voor mensen die zelf solliciteren een kennismakingsgesprek en als dat bevalt een technisch gesprek. Pas daarna wordt er weer in een derde gesprek (dat kan ook telefonisch) met HR over salaris gesproken.
En die eerste twee gesprekken zijn veel belangrijker, maar daar gaat het niet over je arbeidsvoorwaarden.
Het is veel belangrijker dat de persoon past en de functie overeenkomt. Die eerste indicatie is alleen om geen tijd te steken in mensen die het dubbele vragen dan wij willen bieden. Wij zouden zelf nooit misbruik maken van een junior die zichzelf te laag inschat.
Voor een detacherings-kandidaat is dat wel anders natuurlijk, daar doet het bureau de intro en salarisonderhandeling meestal, dus zijn dat wat minder stappen, maar ik zou in elk geval niet onder de indruk zijn wanneer zo'n kandidaat in het eerste gesprek komt aangeven dat zijn salarisindicatie te laag was.
Ik zou er verder niet te veel aan doen, het is een indicatie, je onderhandeling komt pas later en je moet dat dan een beetje slim spelen, dat op zoveel manieren:
- Na ons gesprek heb ik geleerd dat de functie toch uitgebreider/hoger is dan ik dacht
- Ik heb inmiddels een beter aanbod gekregen
- Ik heb inmiddels ontdekt dat er momenteel zoveel vraag is, dat mijn originele indicatie toch wat laag was
Vergeet ook zeker je secundaire voorwaarden niet, staar je niet blind op een bruto salaris.
Daarnaast kan je ook gewoon vragen naar de doorgroeimogelijkheden, of er salarisschalen zijn voor jou functie, etc..
Het is allemaal niet zo zwart/wit.
Dat allemaal gezegd hebbende, misschien kom je bij een super leuk bedrijf in een goeie functie en vindt je salaris uiteindelijk helemaal niet het belangrijkste en vind je je eerste voorstel wel prima, wie kan het zeggen