Probleem met Windows booten

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TimYz
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15-02-2024
Beste,


Gister besloot ik om mijn vriendin haar computer te upgraden met een extra 1TB HDD die ik nog had liggen, 2e handsje dus. Dit i.v.m de extra ruimte die ze nodig heeft voor a.s. weekend gezien we dan een LAN Party hebben. 


Ik had alles netjes aangesloten, heb zelf redelijk wat kennis wat betreft computers bouwen, vervolgens zet ik de computer aan en hij ging na het moederbord logo meteen in blauw scherm met de foutcode 0xc000000e. Voordat ik die HDD had geïnstalleerd werkte de computer perfect..

In de BIOS ziet hij de SSD wel, en hij staat bovenaan als boot priority.

Ik heb de foutcode natuurlijk gegoogled om het zelf op te lossen, in combinate met een USB waar Windows 10 installatie op staat om toegang te krijgen tot het Commandprompt, en de standaard reparatie toepassingen van Microsoft is het helaas na vele pogingen mij nog steeds niet gelukt. Hieronder heb ik neergezet wat ik allemaal heb geprobeerd. 


bcdedit /export C:\BCD_Backup

c:

cd boot <<<<<<<<<< Bij deze liep ik vast, gezien hij de path niet kon vinden.

attrib bcd -s -h -r 

ren c:\boot\bcd bcd.old 

bootrec /RebuildBcd

Vervolgens chkdsk geprobeerd, werkte ook niet. 


Heb hem ook geprobeerd terug te zetten naar een laatste back up, werkt ook niet. 


Opstartherstel ook geprobeerd, dit mocht ook niet baten.


Ook heb ik:
bootrec /scanos
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd


geprobeerd, hier vond hij dus ook geen Windows, terwijl die daadwerkelijk wel geïnstalleerd is op de SSD. Daarnaast ook nog "bootsect /nt60 C:" geprobeerd, werkte ook niet.


Om een kabel breuk uit te sluiten heb ik een nieuwe SATA3 kabel gepakt, vervolgens ook alle USB devices ontkoppeld, ook dit was niet het probleem. 


Ik heb ook alle andere hardeschijven ontkoppeld, zodat de SSD, waar Windows 10 op staat geïnstalleerd, de enige hardeschijf is die aangesloten is op het moederbord.


cd x:\sources\recovery
StartRep.exe

Ook geprobeerd, deed het ook niet..


Bcdedit ook geprobeerd, toen liep ik echt vast bij:

bcdedit /set {DEFAULT.EN_US} device partition=c:
bcdedit /set {DEFAULT.EN_US} osdevice partition=c:
Beide kon hij niet vinden, heb ook DEFAULT.NL_NL en meerdere varianten geprobeerd. 


Ik heb ook gekeken of de schijf online(actief) staat en niet offline, en hij staat dus gewoon op online.


Mij lijkt het dus niet dat er iets kapot is maar meer dat de SSD wilt niet communiceren met het systeem, of zo iets. 


Dus na al dit gepruts(ben vast meer dingen vergeten te vermelden) ging ik weer de computer gewoon opstarten zonder installatie medium. Toen kreeg ik geen blauw scherm, maar zwart scherm met de tekst: "Reboot and select proper device". 


Ik ben tot einde raad en wil dit erg graag "gerepareerd" hebben voor a.s. weekend i.v.m de LAN Party. Opnieuw installeren is geen optie, aangezien mijn vriendin allemaal documenten erop heeft staan die ze niet kan verliezen. 


Ikzelf zie de oplossing niet meer. Ik hoop dat jullie mij kunnen helpen met dit probleem.


Specificaties computer:

Behuizing: Cooler Master Storm Trooper
Moederbord: MSI Z97-GD65
Ramgeheugen: 16GB DDR3 @ 2400MHz, 4x4GB
Processor: Intel Core i7-4770
Koeler: Cooler Master MasterLiquid Lite 120
Videokaart: MSI GeForce GTX 970 4GB
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: 2x hdds, één 160GB en één van 320GB
Voeding: Corsair VS550


Met vriendelijke groet, 


Tim

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brahiewahiewa
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 30-09-2022

Brahiewahiewa

boelkloedig

Euh, als je die extra harddisk er weer uit trekt, doet de PC het dan wel?

QnJhaGlld2FoaWV3YQ==


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
@TimYz Ik denk dat de hele oplossing in je denkfout dat in het bootherstel de C:-schijf jouw Windows-schijf is. Dat is namelijk niet zo. Als je in een opstartherstel boot, is dát de C:-schijf. Jouw Windows-installatie staat op de P: of W: of zo, dat moet je even checken.

Dus bovenstaande commando's probeerde je nu op de 'live'-omgeving uit te voeren. :)

edit:
Ja, tenzij het loskoppelen van de SSD natuurlijk ook werkt. 8)7
Is de SSD leeg? Want je zegt dat ie bovenaan de boot priority staat? Moet je niet eerst de HDD naar SSD migreren? Dus eerst van HDD booten?

[ Voor 41% gewijzigd door Room42 op 24-12-2019 00:10 ]

"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron


Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd

Waarschijnlijk staat je bootpartitie (mbr) op 1 van de 2 oude HD's.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Santford
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 00:27

Santford

FP PowerMod
Het kan zijn dat de SSD als offline staat gemarkeerd, dit kun je controleren met diskpart.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TimYz
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15-02-2024
@Brahiewahiewa Dat was inderdaad het eerste wat ik had gedaan. Aangezien de computer zonder die extra harddisk gewoon perfect functioneerde. Helaas heeft dat niet geholpen.

@Evanescent Dat zou best wel kunnen ja ;). Heb alle schijven ontkoppeld behalve de SSD, hierop staat dus Windows geïnstalleerd en heeft het vrouwtje dus ook belangrijke gegevens op staan die niet kwijt mogen raken.. dus de schijf is niet leeg.

@Verwijderd Heb het ook geprobeerd terwijl de andere twee schijven, die er al in zaten, aangesloten waren, werkte helaas ook niet..

@Santford De SSD staat online, had ik al gecheckt door middel van diskpart, toch bedankt :)

Super tof dat jullie met me mee denken, waardeer ik enorm!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brahiewahiewa
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 30-09-2022

Brahiewahiewa

boelkloedig

Anyway, het lijkt er nu het meest op dat de W10 mbr-boot partitie op één van je HDD's heeft gestaan en de tijd dat 160GB en 320GB disks mainstream waren ligt al jaren achter ons dus de garantie op die disks is al lang verlopen. Ik ben geneigd te zeggen: "doe het nu in een keer goed".
Boot van een hiren's CD/USB of van je favoriete linux distro.
Maak back-ups van alle drie de schijven (dat past op een 1TB HDD).
Installeer een nieuwe windows met alleen de SSD er in.
Installeer alle programma's opnieuw.
Zet alle data terug van de backup

Zou haalbaar moeten zijn in twee dagen

QnJhaGlld2FoaWV3YQ==


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TimYz
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 15-02-2024
Had de computer naar een specialist gebracht. Deze kon hem ook niet fixen naast een back up van de schijf te maken en daarna gewoon opnieuw te installeren. Probleem is nu wel opgelost gelukkig.
Pagina: 1