Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb gisteren voor een vriend zijn televisie aan een AV-receiver gekoppeld.
Pioneer VSX-322 receiver met Klipsch RF-52 front speakers.
Nu werkt alles wel, maar om iets van volume uit de speakers te krijgen moet ik het volume van de receiver op maximaal zetten.

Ik heb thuis ongeveer dezelfde set-up maar dan met een VSX-521 receiver. Als ik het volume op maximum zet, stort mijn huis zowat in.
Dus hier klopt toch ergens iets niet.

De speakerdraad die de vriend in kwestie heeft gekocht is wel heel basic, ik denk 0.75mm².
Zou dit de oorzaak kunnen zijn?

Als ik het geluid op HDMI THRU zet stuurt de receiver het geluid wel op een normaal volume door naar de TV.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 19:17
Klinkt meer als een instelling issue op de receiver dan een 'kabel' issue.


De laatste zin snap ik niet helemaal. Je receiver stuurt het geluid door naar de TV? Maar je hebt het over je speakers?

*sowieso


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Normaal gezien stuurt de receiver beeld door naar de TV en geluid naar de speakers.
Maar je kan ook er ook voor kiezen om het geluid niet naar de speakers te sturen maar ook naar de TV (functie HDMI THRU).
Ik dacht eerst dat het lage volume aan een te laag ingangssignaal van de digibox lag, maar dan zou de TV ook een te laag volume moeten krijgen en dat dus dus niet het geval.

Acties:
  • +2 Henk 'm!
Ervan uitgaande dat die diameter klopt, moet hij een kabel lengte hebben van 175m om -6dB te krijgen. En zoals je zelf schrijft, normaal gesproken bij volume op maximaal kan de hele buurt meegenieten, dus maximaal -6dB zou nog steeds een hoop volume zijn (daarnaast verwacht ik geen 175m kabel).

Ik ga er dus ook vanuit dat ergens instellingen in de receiver niet goed staan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 20:10
Andere bron op de receiver geprobeerd om uit te sluiten dat het aan één specifieke bron ligt? Telefoon aan de receiver met 3,5 mm jack naar RCA bijvoorbeeld? Hoe is de TV op de receiver aangesloten? Niet toevallig twee volumeregelingen die elkaar in de weg zitten? Dat de TV een zeer laag signaal naar de receiver stuurt? Receiver al eens helemaal reset? Enige wat ik me voor kan stellen is dat er een limiet in staat gesteld maar dan blijft het volume op "Stand X" hangen en kan je niet eens naar maximaal draaien. Of in de set-up staan de speakers ver richting de min qua niveau/level maar al zou dat -15 dB zijn (is veelal rond de max) zou je nog steeds meer volume uit de speakers moeten krijgen op maximaal volume dan "iets van volume". Andere optie is jouw receiver eens aansluiten om te controleren of het probleem zich dan nog steeds voordoet. In dat geval zou het de speaker of de kabel kunnen zijn.

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DonJunior
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 19:17
Ik zie dat de Klipsch RF-52 een dubbele aanslutiing achterop heeft.
Hebben jullie de speaker gebiamped of slecht met een enkele kabel aangesloten? In het laatste geval moet je even controleren of de brug nog wel tussen de connectoren zit.

*sowieso


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Even testen allemaal deze week.
Volume is laag uit alle inputs, ook gsm met RCA-kabel.
Misschien inderdaad geen slecht plan om mijn receiver eens mee te nemen om te kijken wat er dan gebeurt.
Speakers zijn met een enkele kabel aangesloten, voor zover ik weet zit de brug er gewoon nog tussen maar ik zal het eens dubbelchecken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Aansluiting is digibox (ontvanger digitale TV) naar receiver met HDMI-kabel en dan een HDMI-kabel van de receiver naar de TV.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LA-384
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 20:09
Heeft de receiver zo'n inregelmicrofoon? Anders zou je die nog eens kunnen proberen te gebruiken als dat nog niet gebeurd is. Vaak wordt het signaal daarna extra versterkt.

Als de bliepjes tijdens het inregelen ook een zacht volume hebben, dan is er wellicht iets mis met de speakers.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Nee, heeft hij niet.
De mijne (VSX-521) heeft dat wel, maar de VSX-322 niet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CeesKees
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 15:36

CeesKees

I rest my Kees

Ben je al eens teruggegaan naar de fabrieksinstellingen?

| Me = M'n of Mijn | Is = Eens | Hun = Zij | Waar om doen men sen al die on nodig e spa ties over al tus sen ? | Hè = Heh? | Hé = Hey!

Pagina: 1