Upgrade van Core i5 4570 + GTX 1070 Ti naar Ryzen 3

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • ph0t0nix
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 27-01 01:06
Mijn huidige systeem komt grotendeels uit 2014:
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i5-4570 Boxed€ 0,-€ 0,-
1MoederbordenAsus H87M-Pro€ 0,-€ 0,-
1VideokaartenMSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G€ 0,-€ 0,-
1BehuizingenCorsair Carbide 330R Zwart€ 0,-€ 0,-
1MonitorenDell Ultrasharp U3417W Grijs, Zwart€ 832,90€ 832,90
1ProcessorkoelingScythe Samurai ZZ€ 0,-€ 0,-
124 GB RAM (2×*GB + 2×4GB)----
1VoedingenOCZ ModXStream Pro 500W€ 0,-€ 0,-
1samsung 512GB SATA SSD----
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 832,90

De monitor (3340×1440), de SSD en de GTX 1070 Ti zijn recenter toegevoegd.

Specificeer het systeem en de omgeving waarin je het product gaat gebruiken.?
De PC wordt meestal gebruikt voor werk, waarvoor ik Ubuntu Linux (momenteel 19.10, door de jaren heen geupgrade vana 13.10 :9) gebruik. Mijn /home directory wordt dan gemount van mijn server gemount d.m.v. NFS (in de server zit een 2TB Crucial MX 500 SSD ZFS mirror), dit in verband met automatische backups (en omdat het kan 8)). Hiervoor gebruik ik een dedicated Mellanox 10Gbps fiber ethernet kaart (PCIe x4). De lokale Samsung SSD wordt dan dus alleen gebruikt voor het OS.

Het laatste jaar ben ik weer wat meer spellen gaan spelen, met name Ghost Recon Wildlands. Hiervoor boot ik Windows 10 (volledig lokaal op de Samsung SSD). Om dat enigszins speelbaar te houden op 3440×1440 heb ik destijds de GTX 1070 Ti gekocht. Ik merk echter dat zelfs op Ultra instellingen de CPU (alle cores) op 100% staan. Zeker in multiplayer merk ik regelmatig dat het beeld stottert of zelfs een seconde of anderhalf, twee stil staat.

De nieuwe Ryzen 3000 serie levert een mooi extra excuus op om e.e.a. te upgraden.


Ik zoek een?
Een nieuwe PC. Voor mijn werk is de upgrade niet direct noodzakelijk (al zal het vast wat helpen), het gaat er vooral om om Ghost Recon Wildlands (en mogelijk later Breakpoint) soepel te kunnen spelen op hoge instellingen bij 3440×1440. Uiteraard moet e.e.a. wel Linux compatible zijn, maar dat is tegenwoordig geen probleem. De Corsair Carbide kast is in principe nog goed, maar mag ook vervangen worden. Wie weet wordt in de nabije (?) toekomst de GTX 1070i nog vervangen door een 2070 Super, dat hangt ook af van de ervaringen met het nieuwe systeem.

Overklokken staat niet op de wensenlijst.

De grootse vragen die ik heb zijn de volgende:
  • De voeding: uit andere topics in dit forum maak ik op dat een voeding "op leeftijd" beter vervangen kan worden, ook vanwege nieuwe ontwerpen (voltages op bepaalde rails). Ik neem aan dat 550W zoals in de tabel hieronder voldoende is voor dit systeem (incl. de eventuele 2070 Super upgrade). Correct? Verder stel ik een (semi-) modulaire voeding wel op prijs
  • De SSD: Nu we toch bezig zijn wil ik meteen de overstap maken van een SATA SSD naar een NVMe versie. Ik zie dat de Kingston A2000 slecht leverbaar is, dus ben ik op zoek naar een alternatief. Ik vermoed dat de Intel 660p ook prima is voor mijn workload. Of is de onderstaande Kingston KC2000 duidelijk beter in dit scenario. Qua grootte twijfel ik ook een beetje. Zolang ik mijn /home op de SATA SSDs op de server heb staan verwacht ik weinig te merken van het verschil tussen de Intel en de Kingston (voor de laadtijden etc. tijdens het gamen zal de Intel ook vast prima zijn). De grootte van de SSD is dus ook nog niet zeker. Met 2TB zou ik mijn hele homedir lokaal kunnen houden (dan moet ik alleen een manier vinden om die automatisch, on the fly te syncen met mijn server i.v.m. de backups die daar gedraaid worden). Als ik mijn homedir op de server laat is 1TB meer dan genoeg.
Momenteel heb ik het volgende lijstje samengesteld:
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsAMD Ryzen 5 3600 Boxed€ 191,-€ 191,-
1MoederbordenGigabyte Aorus B450 PRO (rev. 1.0)€ 109,90€ 109,90
1BehuizingenFractal Design Define R6 Tempered Glass Black€ 129,91€ 129,91
1ProcessorkoelingScythe Mugen 5 Rev. B€ 41,-€ 41,-
1Geheugen internG.Skill Aegis F4-3200C16D-32GIS€ 120,50€ 120,50
1VoedingenCorsair RM550x (2018) Zwart€ 92,-€ 92,-
1Solid state drivesKingston KC2000 1TB€ 164,90€ 164,90
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 849,21

Het moederbord is gekozen omdat ik een optische audiouitgang wil (de kabel naar mijn receiver is netjes weggewerkt) en in het verleden teveel ruis ervaarde met analoge audio. Verder wil ik graag een USB-C aansluiting voor de toekomst. Een PCIe x4 slot is ook verplicht i.v.m. de 10Gbps fiber netwerkkaart.

De 32GB RAM zijn gekozen omdat ik niet achteruit wil gaan t.o.v. mijn huidige 24GB :). De 24GB raakt wel eens (bijna) vol bij mijn werkzaamheden. Daarnaast zou ik bij een verse Ubuntu install root on ZFS willen gebruiken en ZFS houdt van RAM (voor zijn ARC cache). Ik heb geen voorkeur voor merk of snelheid. Ik heb nu 3200 MHz gekozen, maar ik vermoed dat 3000 MHz ook prima zou zijn. Kan iemand daar iets zinnigs over zeggen?

Wat is je budget?
Zo'n €800–€900. De SSD-keuze is qua geld eigenlijk de sluitpost.

Heb je bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik heb geen grote merkvoorkeur, alleen de Ryzen 3000 serie ligt aardig vast. Om daarvan af te stappen moeten goede argumenten gebruikt worden.

Alle suggesties zijn welkom!

Alle reacties


  • NitroX infinity
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 00:27
Wat gedachten over je lijstje;

1) Met besparingen die ik hieronder bespreek zou een 3700X kunnen nemen.

2) Let er op dat het moederbord wel de laatste bios heeft zodat de 3000 serie wordt ondersteunt.

3) Waarom zo'n dure kast? Er zijn genoeg goede kasten voor zo'n €75 te koop. Sterker nog, voor €50 kun je al een degelijke kast kopen. En tempered glass? Ik zou me er zelf nooit aan wagen met alle foto's die ik heb gezien waarbij dat glass kapot is gegaan.

4) Aftermarket koeler kan goedkoper; Gelid Solutions Phantom Black

5) SSD. Is NVME echt nodig of zou SATA ook nog voldoen? Want dan kun je een stuk goedkoper.

Graphene; a material that can do everything, except leave the lab. - Asianometry


  • ph0t0nix
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 27-01 01:06
NitroX infinity schreef op dinsdag 19 november 2019 @ 12:33:
Wat gedachten over je lijstje;

1) Met besparingen die ik hieronder bespreek zou een 3700X kunnen nemen.
Dat zou misschien kunnen, maar waarom? Ik verwacht dat de 3600 goed genoeg is voor mijn doeleinden; zeker qua werk, en voor zover ik gelezen heb in reviews geldt dat ook voor de meeste games (zeker bij mijn resolutie). De meerprijs voor de 3700X vind ik ook vrij fors.
2) Let er op dat het moederbord wel de laatste bios heeft zodat de 3000 serie wordt ondersteunt.
Goed punt, daar had ik al over nagedacht. Volgens de Gigabyte website worden Ryzen 3000 CPUs sinds versie F40 van mei 2019 ondersteund. Ik vermoed/gok erop dat de huidige voorraad bij de webwinkels van na die tijd is. Ik zal het voor de zekerheid navragen.
3) Waarom zo'n dure kast? Er zijn genoeg goede kasten voor zo'n €75 te koop. Sterker nog, voor €50 kun je al een degelijke kast kopen. En tempered glass? Ik zou me er zelf nooit aan wagen met alle foto's die ik heb gezien waarbij dat glass kapot is gegaan.
Goede vraag. Ik heb geen enkele ervaring met vensters in PCs (glas of plastic). Over breekbaarheid van glas had ik nog niet echt nagedacht. Goed punt! Misschien niet doen inderdaad.
Zoals gezegd ben ik nog tevreden met mijn Corsair Carbide, dus er is inderdaad geen noodzaak om te vervangen.
4) Aftermarket koeler kan goedkoper; Gelid Solutions Phantom Black
Daar ga ik eens naar kijken. Het belangrijkste is dat hij stil is.
5) SSD. Is NVME echt nodig of zou SATA ook nog voldoen? Want dan kun je een stuk goedkoper.
Als ik bij SATA blijf, houd ik mijn huidge 512GB Samsung. Dat is zeker een optie.


Dankjewel voor je input!

  • ph0t0nix
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 27-01 01:06
Hieronder de geupdate lijst. Ik heb de koeler vervangen door een simpelere (en goedkopere) Gelid Tranquillo. Dubbele fans lijken me niet echt nodig want de Define R6 heeft toch al een casefan vlakbij. Het geheugen heb ik vervangen door een iets duurder setje dat wel op de QVL van het moederbord staat. Qua behuizing ben ik toch bij de Define R6 gebleven. Mijn huidige kast was ongeveer even duur destijds en ik houd van een stille, mooie kast. Dat glas wil ik wel eens uitproberen :).
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsAMD Ryzen 5 3600 Boxed€ 191,-€ 191,-
1MoederbordenGigabyte Aorus B450 PRO (rev. 1.0)€ 109,90€ 109,90
1BehuizingenFractal Design Define R6 Tempered Glass Black€ 129,91€ 129,91
1ProcessorkoelingGelid Solutions Tranquillo Rev.4 version B€ 25,95€ 25,95
1Geheugen internCorsair Vengeance LPX CMK32GX4M2B3200C16€ 139,95€ 139,95
1VoedingenCorsair RM550x (2018) Zwart€ 92,-€ 92,-
1Solid state drivesKingston KC2000 1TB€ 164,90€ 164,90
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 853,61