20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic J Mono 7KW; Atlantic Explorer V3
Verwijderd
Ik zou er geen een hoeven. De overburen hebben een prachtig ding gemaakt, glazen pui erin, terrasverwarmers, alles erop en eraan. Heb ze er welgeteld 2x in zien zitten, 1x toen het weer er naar was en nog een keer toen ze een hoop visite hadden. Ik heb het idee dat het vooral een heel hip VT wonen ding is dat iedereen over een paar jaar massaal weer afbreekt omdat je er eigenlijk geen reet aan hebt.
Maar goed wie ben ik, verder dan memes bekijken in een donker hok kom ik toch niet
Ik heb een betaalde 2025 WinRAR licentie (geen leugen)
Wij hebben er voor gekozen om een vouwwand aan de achterkant te plaatsen die in zijn geheel open kan 6 Meter. daardoor krijg je het zelfde effect maar geen 2 ruimtes. WIj hebben dan wel een tuin op het zuiden.
[ Voor 7% gewijzigd door Frogy op 08-11-2019 08:50 ]
De naam? Of je moet er ook een tv willen ophangen. Lijkt mij dat de luchtvochtigheid en vrieskou wel iets doen met de levensduur.cryptapix schreef op vrijdag 8 november 2019 @ 13:09:
@frisianstar Wat is er zo speciaal aan een buiten huiskamer tov een terrasoverkapping met een tafel/bank eronder?
...
Als je de ruimte hebt en van plan bent er gebruik van te maken, waarom niet. Ik zou graag een mooie overkapping maken, past alleen niet op mijn balkon.
Iedereen met een tussenwoning moet er een hebben en dat snap ik niet zo goed.
In de zomer te warm, in de winter te koud en vooral veel te donker waardoor je een bak minder licht in de woning hebt.
In deze periode van het jaar, waarbij het te fris is om buiten te zitten maar het zonnetje nog wel z'n best doet kun je er wel lekker zitten maar per saldo heb je er meer nadele dan voordeel van.
Situatie is anders als je er de ruimte voor hebt en je een overkapping/serre kan plaatsen met daarnaast nog een normaal terras en/of geen/weinig hinder van het gebrek aan zonlicht.
Wij hebben in de uitbouw een glazen schuifpui zitten die voor de grofweg de helft open kan, grenzend aan een terras. Over de volle breedte ook nog een zonnescherm voor als het in de zomer te warm is. Het was al zo toen we de woning kochten en eigenlijk vind ik dit wel een fijne combinatie. We hebben toch best vaak buiten gezeten te eten, ook nog op dagen waarop we eigenlijk dachten dat het te koud was maar het in het zonnetje echt lekker was.
Achterin de tuin hebben we nog een grote overkapping, maar ik gok niet dat we daar ooit een tuintafel/loungeset neer gaan zetten.
Dat is toch tegenwoordig wat je veel ziet?B-Real schreef op vrijdag 8 november 2019 @ 15:28:
Achterin de tuin hebben we nog een grote overkapping, maar ik gok niet dat we daar ooit een tuintafel/loungeset neer gaan zetten.
Een overkapping achter in de tuin, neemt geen/weinig licht weg in je huis.
Liefst met een weg te schuiven (glazen) wand heater erin voor de winterdag, klein koelkastje erbij en als het nog even kan een TV ofzo. Lounge setje erin, barretje erbij, bbq erbij en je bent er helemaal klaar voor.
Samen met een volledig betegelde tuin, zijn dat de grootste tuin hypes die ik de afgelopen jaren tegen ben gekomen. Om toch nog een beetje tegendraads te doen wellicht een paar tegels eruit halen en er een lapje kunstgras neerleggen.
Of je dat wat vind of niet, moet je natuurlijk zelf weten

[ Voor 7% gewijzigd door s0ulmaster op 08-11-2019 15:43 ]
tijd voor wat klusjes!
Mijn buitenhuiskamer wordt niet direct achter/ aan het huis gebouwd, dat is namelijk de Noordoost kant daar komt in de middag en avond nooit zon, die blijft open.titan1901 schreef op donderdag 7 november 2019 @ 20:03:
Is dat niet bloedheet in de zomer en koud in de winter? Als er veel glas in zit lijkt me dat het geval. En bij weinig glas neemt het veel licht uit je kamer weg lijkt me.
De totale afmetingen van de buitenhuiskamer wordt 6x4 meter, daarvan wordt 4x4 meter uitgevoerd met een vast, dicht dak waarop zonnepanelen worden geplaatst die een groot deel van de warmte instraling op het dak weg nemen.
Bloedheet wordt het niet; van de 2 meter diepe glazen veranda moet de gehele voorkant geheel weg geschoven kunnen worden.
Eerder al opgemerkt, in zo'n buitenhuiskamer kun je een van alles en nog wat plaatsen; dranken-koelkastje sfeerverlichting, IR verwarmer, open haard om te kunnen barbecueën, muziek, alles permanent.
Wordt het echt te koud sluit ik de veranda (en ook als ik wat meer privacy wil hebben

20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic J Mono 7KW; Atlantic Explorer V3
Nu hadden we al een woonkamer met pui-hoog glas op 2 kanten en ramen rondom, maar de 'tuinkamer' zoals we hem gedoopt hebben zitten we toch ook erg graag. Gewoon op de bestaande tegelvloer, dus tis er koud en vochtig met dit pestweer maar zodra het zonnetje 2 tellen schijnt is het er warm en zitten we er graag even voor een beetje warmte en lichttherapie. In de zomer schaduwdoek erin en zitten we er ook meesterlijk.
Zou het wellicht niet doen als er dan geen tuin overblijft, maar we hebben een ruimte tuin rondom dus die 5 x 3m missen we niet.
Mix tussen wegdromen en opscheppen?cryptapix schreef op vrijdag 8 november 2019 @ 19:14:
@frisianstar Wat is nou het doel van dit topic?
[ Voor 12% gewijzigd door NiGeLaToR op 08-11-2019 19:15 ]
KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!
Ideeën en ervaringen uitwisselen of juist opdoen.cryptapix schreef op vrijdag 8 november 2019 @ 19:14:
@frisianstar Wat is nou het doel van dit topic?
Mijn ouders hadden alleen maar open plekje met grindtegels om te kunnen zitten, tegenwoordig zitten we buiten comfortabeler dan pakweg 15 jaar geleden binnenshuis, alle comfort tot en met een verwarmd zwembad (warmtepomp, die de warmte uit de buitenhuiskamer kan halen) aan toe.
20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic J Mono 7KW; Atlantic Explorer V3
Dat eerste heet dus een terras, dat laatste heet opscheppen. Wij hebben ook een terras. In de winter kijken we vanuit onze warme woonkamer fijn naar buiten (gevel van 5x3,5m glas).frisianstar schreef op vrijdag 8 november 2019 @ 19:30:
[...]
Ideeën en ervaringen uitwisselen of juist opdoen.
Mijn ouders hadden alleen maar open plekje met grindtegels om te kunnen zitten, tegenwoordig zitten we buiten comfortabeler dan pakweg 15 jaar geleden binnenshuis, alle comfort tot en met een verwarmd zwembad (warmtepomp, die de warmte uit de buitenhuiskamer kan halen) aan toe.



Expliciet gekozen voor een glazen dak aangezien de tuin op het noord-westen ligt en we geen lichtverlies in de keuken wilden.
In de winter ga je er niet zitten, veels te koud en waarom de heater aan (hebben 2 elektrische hangen en 1 op gas) als het binnen gewoon lekker is.
Maarrrr afgelopen voorjaar heb ik er aardig vaak in gezeten, in de herfst/winter/voorjaar staat de eettafel een kwartslag gedraaid en daarnaast de loungeset. In de middag (uurtje of 14u) komt het zonnetje door begin februari. Heb laatst toevallig nog een foto gecheckt dat ik op de loungebank lag met een t-shirt aan en aan die kant (bij de trampoline) de schuifdeur open. Geen heater nodig maar hoe lekker is dat voorjaarszonnetje dan al!
Afgelopen zomer ook regelmatig gebruikt toen we een bbq gepland hadden met vrienden maar het eigenlijk erg slecht weer was. Glazen schuifdeuren grotendeels dicht en je zit droog maar toch heerlijk buiten.
Daarnaast gebruiken wij hem ook als we de verjaardagen van de kids vieren (3 jonge kids), toch altijd wel lekker de extra ruimte en qua weer weet je het nooit in dit kikkerlandje.
Qua zonwering hebben we dit jaar een zonnedoek gebruikt wat al een FLINK groot verschil was. In de toekomst willen we nog een elektrische zonwering aan de bovenkant maargoed first things first
Succes met beslissen wat het gaat worden!