Neuh geeft geen storing menig keren is dit op GOT voorbij gekomen en storing is niet 1 van de redenen om het te gescheiden te houden.
Voor de rest 1 stuk kabel en diverse 22mm (niet 18mm) rechte stukken is wel beter, geribbeld kan ook maar je doet jezelf een lol om vooraf de kabels via het geribbelde te doen .. bij veranderen kan je de oude kabel ook gebruiken als trekveer.
tja hmm ik zou zeggen goed verhaal nu nog de goeie reden
nu ben ik geen guru of "expert" maar denk eerder in de trant van:
Wat hij wellicht bedoelt is dat je beter in een buis kan doen ipv een "buitenkabel" dit omdat kabels in principe een levensduur en niet voor niks een variatie in dikte hebben . voor veiligheid wil je wellicht wel vaste kern met 2,5 kwadraat oid gebruiken (zeer stugge kabel) want bij 3600Watt of meer eroverheen jagen is niet bepaald optimaal voor dunne kabels (oorzaak brand) .. en ook al is het een schoorsteen brand is brand.
my 2 cents leg 3x of 4x extra setjes stroom aan (1 set = 3 draden, bruin, blauw en geel/groen) doe bij 2 sets 1 extra kabel van dezelfde dikte (zwart is meestal dunner) dit omdat WarmtePomp/Zonnepannelen of andere meuk soms meer stroom over de lijn willen jagen en dan ben je voorbereid.
Ethernet minimaal 2 kabels "per verdieping" liefst 1 lange lengte van punt A naar B, of je moet er een switch tussen willen zetten. (een gehele kabel van meterkast naar WandContactDoos (WCD) geeft de ministe storing ..
Cat5e = goedkoper en net zogoed als cat6a maar de laatste is mits goed afgeknepen wat minder storingsgevoelig en kan 10gbit aan Koop een kabel die shielded is .. (shield is niks anders als iets wat je met de Aarde kabel verbind) hiermee reduceer je storings gevoeligheid ..
Bottom line geef soms wat meer geld uit aan een goeie materialen .. kijk onderander eens in het "nette lan topic" en "nette elektra/meterkast topic" voor meer informatie over elk onderwerp