Drobanir schreef op zondag 27 oktober 2019 @ 05:18:
Nee, ik ben het niet met je eens. Het een sluit het ander helemaal niet uit. Je kunt lichtgewicht én uitgebreid zijn, maar ook lichtgewicht en niet uitgebreid zijn. Ook de grootte van de exe zegt weinig. Text Editor Pro heeft alles in een exe zitten, een programma als Notepad++ is "slechts" 3,29MB, maar is afhankelijk van allerlei extra libraries, plugins en vertalingen. Beide zijn in mijn ogen lichtgewicht én hebben een hoop meer mogelijkheden dan bijvoorbeeld notepad of Wordpad. Maar het blijft allemaal relatief en open voor interpretatie.
Notepad++ noemt zichzelf ook niet lichtgewicht. Als het in jou ogen allemaal relatief is, met welke teksteditors vergelijk jij TEP en NP++ dan? Waar ligt voor jou de grens?
En met Wordpad ga je meer richting DTP. Teksteditors zijn een ander soort programma. Anders is zelfs een gedrocht als Emacs nog lichtgewicht, want hij is veel kleiner dan MS Word.
Room42 schreef op zondag 27 oktober 2019 @ 05:43:
De executable van mousepad is misschien 263 kiB maar de install size (Ubuntu) is bijna 1.5 MiB en inclusief alle dependencies zelfs ruim 26 MiB, terwijl de self-containing executable van TEP maar 14.7 MiB is. Dus ook dat argument gaat niet op.

Ja, Mousepad heeft een OS als dependency. En TEP ook. Dus dat is een onzinargument. Als je zoiets als GTK gaat meerekenen, heb je Linux niet begrepen.
Verder is de installsize alleen groter door de manpage en localization. Daar heeft TEP ook 3,7MB van.