Tuin verlichting trafo kapot 12V led. Hoe heet deze stekker?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AlphaRomeo
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:44

AlphaRomeo

FP PowerMod
Topicstarter
Ik heb vier jaar geleden voor ons nieuwe huis een mooi setje tuinverlichting gekocht van nep-rotsjes op 220V. Ik wilde namelijk graag de verlichting op een tijdschakelaar hebben en had slechte ervaringen met solar varianten.

Nu is de verlichting er helaas mee opgehouden. Het lijkt erop dat de trafo kapot is, ik meet geen spanning op de uitgaande kant.

De trafo lijkt helemaal dicht gegoten, dus open maken zal wel kansloos zijn. Ik wil de trafo eventueel wel vervangen, maar ik kom er niet achter hoe deze stekkertjes heten. Iemand een idee?

Het is zo jammer om het spul weg te moeten gooien. Ik heb al zitten denken aan een willekeurige andere 12V trafo en die dan met krimpkousjes er aan vast maken, maar dat is dan waarschijnlijk nooit meer zo netjes duurzaam en waterdicht. Omdat het buiten staat moet het wel veilig zijn, maar omdat het achter de planten ligt hoeft het beslist niet mooi te zijn.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/aCvBPMaQteSbaTPqdqs04RLf/medium.jpgAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/lOUvC6iIV0R7WrmwDLo02Utz/medium.jpgAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/NglmfLJQeN4qYDrgvRz6DsiD/medium.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flamingworm
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 06-05 07:43
Ik vermoed dat je oplossing met krimpkousjes de gemakkelijkste zal zijn. Als je deze goed soldeert zou het even duurzaam moeten zijn als een gewone kabel. Er bestaat krimpkous met lijm die het zaakje waterdicht maakt.

https://www.beregeningssp...kous-waterdichte-kabellas

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JdM
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 07-06 21:51

JdM

Humbled

Willekeurig trafootje gaat prima. Neem een kunststof mof, bijvoorbeeld hostaliet (slagvast) en laat daarin de lasjes uitkomen. Daarna die mof volkitten met dakreparatiekit of iets dergelijks en het is en blijft gegarandeerd waterdicht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • memphis
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:47

memphis

48k was toen meer dan genoeg.

flamingworm schreef op zaterdag 26 oktober 2019 @ 12:52:
Ik vermoed dat je oplossing met krimpkousjes de gemakkelijkste zal zijn. Als je deze goed soldeert zou het even duurzaam moeten zijn als een gewone kabel. Er bestaat krimpkous met lijm die het zaakje waterdicht maakt.

https://www.beregeningssp...kous-waterdichte-kabellas
Krimpkous is niet waterdicht. Ik weer niet waar de trafo bevestigd is maar het ziet er redelijk weersbestendig uit. Als de trafo ergens binnen gemonteerd is kan je een willekeurige 12v AC trafo pakken.

Deze is 60W, maar wel dezelfde stekker?
https://www.henri.de/stro...2vac-mit-3er-buchsen.html

[ Voor 13% gewijzigd door memphis op 26-10-2019 13:05 ]

Er zijn mensen die mij een GOD vinden


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AlphaRomeo
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:44

AlphaRomeo

FP PowerMod
Topicstarter
Bedankt voor alle tips zover. De hele adapter lag wel buiten in weer en wind. De 220v stekker zat in een buitencontactdoos. Als ik dus een alternatieve adapter er aan wil solderen zal dat wel een (spat)waterdichte adapter moeten zijn.

Nu lees ik hier nog regelmatig over stroombegrenzing op LED adapters. Is dat in dit geval nodig? Of mag het een zwaardere adapter zijn zolang er maar 12v spanning uitkomt? Ik denk het laatste omdat er van de drie stekkers best één niet aangekoppeld zou kunnen zijn zonder dat de lampjes doorbranden, maar ik weet het niet zeker.

Zou deze Chinese adapter voldoende zijn?

[ Voor 15% gewijzigd door AlphaRomeo op 26-10-2019 20:08 . Reden: Link toegevoegd naar Chinese adapter. ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • muppet99
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 05-06 20:51
Kijk eens naar het merk luxform. Die gebruiken deze stekker ook. Het is volgens mij een standaard stekker voor al dat tuincentrum 12v spul. Luxform verkoopt losse adapters.

Carpe Diem


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AlphaRomeo
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 13:44

AlphaRomeo

FP PowerMod
Topicstarter
Op zich zou dat kunnen, maar die adapters gaan rap richting de aanschafprijs van een compleet nieuwe set. Afhankelijk van seizoen en aanbiedingen 30-60 euro. Nu wil ik best iets doen om de afvalberg te reduceren maar met het risico dat volgend jaar een lampje er mee ophoudt gaat me dat net iets te ver.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 14:17

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Dit is vrij standaard spul allemaal. Mijn tip: ga naar het tuincentrum, kijk bij de buiten(kerst)verlichting. Is er nu meer dan zat overal. De standaard 12v setjes barsten er van. Koop je de goedkoopste.
Maar zou me niks verbazen als bij de intratuin een adapter ook los te krijgen is. Daar ff vragen, wellicht gewoon bestelbaar.

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)

Pagina: 1