Stekkerdoos met overspanningsbeveiliging?

Pagina: 1
Acties:
  • 662 views

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hallo Tweakers, ik heb een computer aan een niet geaard stopcontact aangesloten en de behuizing staat onder stroom. Ook heb ik last van front paneel audio die continu detecteert en dan weer niet detecteert. Als ik mijn hand tegen de computer houd heb ik geen last meer van overmatige ruis in mijn microfoon als ik deze aan de achterkant aansluit op het moederbord.

Nu las ik dat een goede stekkerdoos met netfilter of netfilter alleen dit probleem kan oplossen, maar deze krengen kosten al gauw meer dan tachtig euro.

Het lijkt een debiele investering, maar nu ik er zo over nadenk lijkt het me logisch om een goede overspanningsbeveiliging te plaatsen tussen onze mooie computertjes en alle apparatuur die er in zit. Hetzelfde lijkt te gelden voor een mooie televisie of goede audio installatie, dus waarom zou je je apparatuur niet voorzien van een consistentere stroomtoevoer als het je een flinke duit heeft gekost? Hoeft de spoel in je voeding ook minder last van pieken niet?

Een overspanningsbeveiliging zal weinig doen tegen een blikseminslag, maar is het bezuinigen door een IKEA stekkerdoos te gebruiken geen krenterig iets als je kijkt naar het grotere plaatje? Ik heb al mijn hele leven gebruik gemaakt van ongeaarde stopcontacten en stekkerdozen die van twijfelachtige kwaliteit zijn.

Ik hoor graag de opinie van de persoon die het betere werk in zijn huis heeft liggen. Wellicht dat ik verlicht kan worden en dan toch op zoek ga naar iets dat beter is voor mijn fragiele electronica, al gaat mijn microfoon en audio iets zuiverder klinken ben ik al blij.

[ Voor 55% gewijzigd door Verwijderd op 24-10-2019 00:37 ]

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Outerspace
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 18:07

Outerspace

Moderator General Chat / Wonen & Mobiliteit

AFX Ghey Edition by HlpDsK

Ik verplaats je topic naar Overige Hardware, daar is ie meer op zijn plek verwacht ik.

Zoekt nieuwe collega's (jr/sr engineers, servicedeskmedewerkers of managers in de Randstad


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 20:16
De enige oplossing voor jouw probleem is aansluiten op een geaard stopcontact. De voeding van je computer heeft een netfilter die de helft van de spanning op de aarde gooit. Wat denk je wat een extra netfilter oplost als je die niet aansluit op een geaard stopcontact?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Duidelijk, spoedig heb ik waarschijnlijk geaarde stopcontacten en dan ben ik hopelijk van de ruis af. Wist niet dat netfilters ongeveer hetzelfde fungeren als een alleenstaande netfilter of premium stekkerdoos en dus de spanning ook op de aarde gooien.

Bedankt voor de verheldering.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Inmiddels de PC aangesloten aan een geaard stopcontact in de keuken en zoals verwacht is de stroom nu van de behuizing af. Helaas doet het vrijwel niets aan de ruis van mijn microfoon, wat dus duid op een slechte implementatie van de audio op mijn moederbord. Ruisonderdrukking helpt in de Realtek drivers.

conclusie:

Een duurdere USB microfoon kan kan al aanzienlijk beter zijn, maar een pre-amp met een degelijke microfoon blijft dus de enige oplossing. 'Focusrite Scarlet bijvoorbeeld' |:(

Voor mij de investering niet waard, want ben geen podcaster.

[ Voor 36% gewijzigd door Verwijderd op 24-10-2019 13:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Intergalactic
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 15:39

Intergalactic

Testlab CoΓΆrdinator & Moderator Harde Waren

π™Έπš—πšŸπšŠπšπšŽπš›πšœ π™Όπšžπšœπš π™³πš’πšŽ

@Verwijderd naast het feit dat je originele post niet in de correcte catagorie was geplaatst vraag ik je nu ook om niet te dubbel posten, als je iets toe te voegen hebt aan je post wijzig je reactie dan.

π™Έπš— πšœπš™πšŠπšŒπšŽ πš—πš˜ πš˜πš—πšŽ πšŒπšŠπš— πš‘πšŽπšŠπš› 𝚒𝚘𝚞 πšœπšŒπš›πšŽπšŠπš– | Tweakers Discord | Stats.fm | Discogs

Pagina: 1

Dit topic is gesloten.