[iPadOS 13] Safari documenten downloaden / bekijken

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Bij de nieuwe os (ios en ipados) 13, is er iets anders met safari en documenten.

Eerst kreeg ik bij pdf of ander document aanklikken de vraag “bekijk of download”. Bij download wordt het ook opgeslagen in de app “Bestanden”. Bij bekijken niet.
Sinds kort kan ik niet meer kiezen tussen bekijk of download, enkel downloaden (en opslaan) of niets.

Nu heb ik hierover 2 vragen, waar ik niet zo snel antwoord op vind:

1) Voor ios 13 werd het niet standaard opgeslagen, gewoon geopend om te bekijken. Volgens mij dus binnen de Safari app. Evt narigheden (virus/malware/...) konden dan wegens sandbox werking geen kwaad.
Het lijkt mij, nu dat er vanuit Safari, iets kan worden “gedownload” en opgeslagen in een andere map, uit de sandbox gaat en er wel gevolgen aan kunnen zitten. Is dit een correcte veronderstelling?

2) even terug, maar wel al met ios 13, kon ik dus kiezen tussen bekijk en download. Nu kan dat niet meer, maar er zijn wel enkele instellingen veranderd. Het kan dat het dus daar aan ligt, maar ik zou niet weten wat. Graag heb ik namelijk wel gewoon de keuzen van “bekijk”, anders heb ik wel erg snel allerlei documenten op mijn ipad / iphone, nog los van mijn zorgen van vraag 1, neemt dit ook onnodig ruimte in.
Weet iemand of dit komt door mijn instellingen, of dat het bij iedereen zo is dat je enkel kan downloaden (of anders dan maar niet)?

Groeten!

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nick25
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 17:15
Er is gewoon een IOS13 topic hiervoor hoor :)

A person who never made a mistake never tried anything new.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Dankje, ik had daar inderdaad gekeken maar kon het niet zo snel terugvinden.
Is het de bedoeling dat ik mijn vraag daar plaats?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daedalus
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Daedalus

Moderator Apple Talk

Keep tryin'

Voor problemen of specifieke vragen is het handiger dit in een apart topic te houden, voor de vindbaarheid, en zodat het niet ondersneeuwd in het 'grote' topic :)

“You know what I've noticed Hobbes? Things don't bug you if you don't think about them. So from now on, I simply won't think about anything I don't like, and I'll be happy all the time!” | 宇多田ヒカル \o/