dmantione schreef op zaterdag 19 oktober 2019 @ 18:03:
Ik heb nog geen aankondigingen gezien, maar als dat zo is, dan zou ik buitengewoon achterdochtig zijn of het ding daadwerkelijk 4k@120 Hz kan afspelen, want chips die dat kunnen zijn nog zeer schaars. Zelfs al zou er een mediaspeler zijn die het kan, 4K 120Hz-materiaal bestaat niet, dus ga je het toch niet gebruiken. De filmindustrie zit zelf nog grotendeels verstokt op 24Hz, hou dat in het achterhoofd. De conclusie verandert dus weinig.
Op dit moment draait gemini man in de bios en die is bij pathé arena te zien in 4k high frame rate. En zo zullen er volgend jaar meer films gaan komen. Ook avatar wordt geschoten in high framerate. Er is binnenkort dus al potentiële content en is het wachten op de eerste blu ray spelers die het ondersteunen.
Ik verwacht binnen 2 jaar echt wel een aanbod van 4k high framerate content op de markt. Als de TS 6 jaar met een tv wil doen en hij het advies zou volgen om bijvoorbeeld een c8 te kopen dat zit hij nog over 2 jaar te denken dat hij met de c9 beter af was geweest. Dat het er nu niet is wil niet zeggen dat het er over jaar ook niet is.
Om dan het advies te geven om iets te halen wat later een beperking kan geven geven vind ik best een risico. Mocht het scenario zich voordoen dat de TS de c8 neemt op jouw advies en er over 2 jaar spijt van heeft. Wanneer hij dan tegen jou zou zeggen dat hij er achteraf spijt van heeft dat hij op jouw advies is ingegaan, hoe zou dat zijn voor jou?
Het prijsverschil is het in mijn ogen niet waard om in dit geval de c9 te laten liggen. De meeste willen er lang mee doen dus die hdmi 2.1 wordt vanzelf gebruikt.
Bovenstaande is eigenlijk bij alle CEA wel mogelijk. We geven onze meningen maar zouden eigenlijk meer informatie moeten krijgen en vragen. Onze mening kan er voor zorgen dat iemand er spijt van krijgt of dat diegene er gelukkig mee is. De TS moet veel geld uitgeven en ik vind niet dat dat bij welke aankoop dan ook het achteraf een gevoel van spijt zou kunnen geven.
Mocht de TS een aantal jaar met de tv willen doen dan is mijn advies om de meerprijs te betalen en voor de c9 te gaan. Beter een keer buikpijn dan 10 keer hoofdpijn.