Gomez12 schreef op maandag 14 oktober 2019 @ 13:07:
[...]
Je bedoelt te zeggen dat een blacklist niet een specifieke hacker blokkeert...
Maar ik ga even wat aandeeltjes in VPN-bedrijven opkopen als ik dacht dat iedere drive-by over zou gaan naar VPN vanuit NL.
Blacklists zijn er wmb enkel om ruis te filteren... De TS zijn logboek is redelijk waardeloos als je daar per 24 uur 1000 meldingen in krijgt, dan ga je die 1000 meldingen niet meer serieus nakijken.
En als ik nu al kan voorzien dat ik het komende jaar waarschijnlijk niet in Rusland, of China ben dan hoef ik die ruis nog niet eens te zien.
Waardoor jouw poging des te meer opvalt en de moeite van het nakijken waard is.
Zo'n aanval is gestructureerd ( tenminste, de serieuze wel )
Eerst een global portscan, tot de doelgroep klein genoeg is om te overzien
Dan gaan ze daadwerkelijk dingen uitproberen, en de gemiddelde hacker en daarboven zal dat niet vanaf zijn eigen thuis ip gaan doen.
IPadressen in NL worden met een NL-server aangepakt.
En zolang zo'n server blijft reageren met "inloggen" blijft de 'aanval' doorgaan.
Vandaar is het zaak ( voor TS ) om te zorgen dat er inderdaad een max aan pogingen gedaan kan worden ( 3 / 5 ) en daarna minimaal 24u afkoeling.
Als TS serieus een ITcarriere ambieert, is het raadzaam om 'ancient' technieken achter zich te laten, en sowieso de moderne, maar ook toekomstige mogelijkheden te ontdekken.
Hij zou zelf mbh ZeroTIER een netwerk kunnen opzetten, zodat zijn vader en zijn netwerk onderling met elkaar verbonden zijn ( virtual cloud network ) - zoals vroeger Hamachi deed ... ( maar nu betaald oet worden )
https://github.com/zerotier