Aangekochte auto blijkt gestolen, geen voortgang in proces

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Note: Ik schrijf dit topic enerzijds om de frustraties van me af te schrijven en anderzijds ben ik op zoek naar wat extra input of nieuwe inzichten.

Note 2: Het gaat hier om België.

Gezien leeftijd, kilometerstand en mankementen van mijn huidige wagen in combinatie met een minder jaarkilometers en een wat groenere wachten besloot ik dat het tijd was om over te schakelen op een hybride. Na wat vooronderzoek wist ik exact waar ik naar op zoek was en hield https://autoscout24.be netjes in de gaten. Ik hou wel van wat opties en het duurde even voor de juiste wagen in het zicht kwam.

Vorig jaar, eind December heb ik een mooie bijna nieuwe wagen aangekocht bij een handelaar. De handelaar was netjes, had wat meerdere uiteenlopende wagens in zijn gamma en de communicatie en aankoopproces verliep vlot. Het betrof een Duitse importauto van 1,5 jaar oud met zowat alle opties en ook kleine schade her en der. Geen probleem want zo koop ik mijn auto’s het liefst, het drukt de prijs en ik fix deze kleine zaken doorgaands zelf. De import was reeds gebeurd en alle documenten waren aanwezig:

- Douane: in orde
- Autokeuring: in orde
- Onderhoud bij Belgische merkdealer: in orde
- Inschrijvingsdocumenten: volledig en in orde


Ik breng de betaling in orde en rij de auto alvast even naar huis (verzekerd echter niet ingeschreven) met de nummerplaten van mijn huidige auto. Gebeurd wel vaker in België. Door de feestperiode en volle agenda kan ik de wagen echter pas 2 weken later inschrijven. Voor importwagens dient dit te gebeuren aan de balie (DIV) en dus ook letterlijk enkele uren wachten.

Probleem 1: bij DIV systeem accepteert de Duitse papieren niet en ze hebben extra documenten nodig. Dit kan enkele dagen duren. 2 weken later wordt het dossier doorgestuurd naar Brussel, maar alles zou in orde komen, Duitsland is wat traag met het benodigde document. Weer 3 weken later neem ik nogmaals contact op met DIV; ik zou de nummerplaten die week nog krijgen. Een week later krijg ik een telefoontje van de Federale politie; we vermoeden dat de wagen gestolen is.

Federale polite komt ter plekke en stelt vast dat de wagen inderdaad gestolen is:
- Alle chassisnummers zijn gewijzigd (zeer hoog niveau)
- Duitse papieren waren echte papieren die blanco gestolen werden.
- Politie gaf aan dat ik op geen enkele manier kon weten dat dit voertuig gestolen was.
Ze nemen het voertuig dus administratief in beslag. De wagen blijft dus bij mij staan maar ik kan deze niet inschrijven nog verhandelen.

Ik schakel meteen de rechtsbijstand in en zij proberen:
- Contact te leggen met verkoper voor verkoop ongedaan te maken. Deze blijft zelfs na meerdere pogingen weigeren. Hij wil de wagen enkel terugnemen wanneer hij deze terug kan verhandelen (enkel na vrijgave dus).
- Contact te leggen met her parket; deze geven enkel informatie wnn het onderzoek is afgerond.

De rechtsbijstand (DAS) geeft aan dat ze verder niets kunnen doen en dat er slechts een advocaat ingeschakeld kan worden wanneer het onderzoek is afgerond.
Ik lijkt dus nergens te staan.

Van de hoofdonderzoeker ben ik intussen wel te weten gekomen dat het om meer dan 50 wagens gaat welke allemaal reeds zijn ingeschreven. Enkel mijn wagen (de laatste in de reeks)


Conclusie:
- Ik zit al 9 maanden met een auto waar ik niets mee kan doen
- Er is geen enkele voortgang in het dossier


TLDR;
- aangekochte auto blijkt gestolen
- handelaar weigert auto terug te nemen
- rechtsbijstand weigert advocaat in te schakelen zolang het onderzoek niet afgesloten is
- parket deelt geen info en weigert vrijgave

Ik ben mij aan het beraden voor de volgende stappen en ik heb alvast volgende in gedachten:
- Parket aanschrijven om het voertuig alsnog vrij te geven zodat ik het kan inschrijven, maar dat het wel in beslag blijft om verkoop tegen te gaan.
- Eigen advocaat aanstellen om de verkoper in gebreke te stellen en de verkoop teniet te laten doen. Ik vrees alleen dat dit ook een proces van jaren is.

Wat zouden jullie doen? Alle tips zijn welkom.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Flimovic
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 23:28

Flimovic

PC Gamer / BBQ-liefhebber

Mag de handelaar juridisch gezien wel weigeren de koop ongedaan te maken? Had hij wel kunnen weten dat de auto gestolen was?

Indien ja, het probleem niet op jou laten afschuiven, maar hem er voor verantwoordelijk houden en alsnog de koop ontbinden.

[ Voor 33% gewijzigd door Flimovic op 29-09-2019 15:00 ]

Steam/Discord: Flimovic


Acties:
  • +10 Henk 'm!

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20:10
Onzin van DAS. Vraag een second opinion. Daarvoor kent DAS een regeling.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • D_Jeff
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 20:30
Ik vrees dat je de koop alleen ongedaan gemaakt krijgt door een civiel proces te starten. Daarnaast kan je overwegen aangifte te doen tegen de handelaar vanwege heling -- maar overleg deze actie eerst met DAS.

Wellicht dat @Anoniem: 27535 hierin nog wat nuttig advies kan geven?

Hold. Step. Move. There will always be a way to keep on moving


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • michielRB
  • Registratie: Juli 2019
  • Niet online

michielRB

Back 2 the Future

Daarnaast kan je overwegen aangifte te doen tegen de handelaar vanwege heling
Is het ook heling als de verkoper (de handelaar) te goeder trouw is/was?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stef87
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 22-04 02:13
michielRB schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:32:
[...]

Is het ook heling als de verkoper (de handelaar) te goeder trouw is/was?
Als men zo ver is gegaan om het chassisnummer te vervalsen (dat is zo makkelijk nog niet!) denk ik van wel. Die handelaar zal het waarschijnlijk ook niet hebben geweten.

Model Y -P, Hyundai Inster, Daikin FTXM & 5kW Monoblock. Ex-Autotechnisch Specialist. www.GewoonDuurzaamAdvies.nl


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dronium
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 22:58
Een ex-collega van me heeft ook zoiets aan de hand gehad.
  • Auto bekeken en gekocht in Duitsland
  • Kilometerstand, staat, opties, prijs, alles klopte zeker geen te mooi om waar te zijn
  • Wegens aanwezig camera's zijn er beelden van de overdracht en dus ook van de verkoper
  • Bij inschrijving in Nederland blijkt dat niet te kunnen: Auto is gestolen!
  • Dus geld weg en auto kwijt
  • Ook hier waren de Duitse papieren op origeneel papier, zelfs de Politie/RDW kon ze niet van echt onderscheiden
  • Zijn advocaat heeft nog een epistel van een aantal pagina's opgesteld om bezwaar aan te tekenen tegen de in beslag name
Ik kan je echter niet vertellen hoe het is afgelopen, ik ben er toen vertrokken :|

Acties:
  • +2 Henk 'm!

Anoniem: 27535

Wetgeving is op veel vlakken wel gelijkend, maar in Belgie kunnen bepaalde dingen anders zijn.

Ik denk allereerst dat DAS meer moet kunnen doen, afhankelijk van de dekking die je hebt. Rechtsbijstand betekent niet maar achterover zitten terwijl extern ergens onderzoek wordt gedaan.

Verder is het tav de verkoper van belang of die had moeten weten wat het doel was van de auto. Wist die dat, dan is een auto die niet daarvoor gebruikt kan worden niet conform (op naam zetten om te gebruiken lijkt mij logisch) tenzij expliciet de mogelijkheid vermeld is dat het problemen kan opleveren.

Lijkt mij dat DAS prima aan moet kunnen kloppen bij verkoper. Ongeacht onderzoek is de auto niet conform.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22:33

Yucon

*broem*

Anoniem: 27535 schreef op zondag 29 september 2019 @ 18:37:
Verder is het tav de verkoper van belang of die had moeten weten wat het doel was van de auto.
Waarom is dat precies van belang? Inschrijven lukt dus niet, maar in principe is de auto zelfs niet voor onderdelen te gebruiken. Dus tenzij het doel was hem naar de politie te rijden en in te leveren is hij onder elke omstandigheid onbruikbaar.

IANAL, maar wat ik me van eerdere topics hier herinner is het in het bijzonder bij een professionele verkoper niet van belang of hij op de hoogte was van een probleem. Of is dat onjuist?

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mathijs
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 15-02 14:44
De enige optie lijkt mij de verkoper de wagen terug te laten nemen, dat is namelijk geen verhandelen.
Verder, hoe moet een auto toegelaten worden waarvan geen echt chassisnummer bekend is?
Jij kunt alleen de verkoperaansprakelijk stellen, die mag dan zijn bron weer aansprakelijk stellen.
Het lijk mij dat DAS gewoon een civiele zaak moet gaan optuigen voor je.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 27535

Yucon schreef op zondag 29 september 2019 @ 20:37:
[...]

Waarom is dat precies van belang? Inschrijven lukt dus niet, maar in principe is de auto zelfs niet voor onderdelen te gebruiken. Dus tenzij het doel was hem naar de politie te rijden en in te leveren is hij onder elke omstandigheid onbruikbaar.

IANAL, maar wat ik me van eerdere topics hier herinner is het in het bijzonder bij een professionele verkoper niet van belang of hij op de hoogte was van een probleem. Of is dat onjuist?
Als de verkoper dit soort auto's normaal verkoopt om naar Afrika te verschepen, of voor eenmalige crashraces oid, dan hoefde hij er geen rekening mee te houden dat inschrijven een probleem zou zijn tenzij daarnaar vooraf is geinformeerd.

De vraag wat normaal is hangt van van product, mededelingen, wat regulier via dat kanaal gebeurt. Als alle auto's normaal ingeschreven worden dan had verkoper kunnen weten dat dat het doel was en moeten zorgen dat dat ook kan - tenzij expliciet ergens duidelijk is gemaakt dat dat niet gegarandeerd kan worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22:33

Yucon

*broem*

Anoniem: 27535 schreef op zondag 29 september 2019 @ 21:06:
[...]


Als de verkoper dit soort auto's normaal verkoopt om naar Afrika te verschepen, of voor eenmalige crashraces oid, dan hoefde hij er geen rekening mee te houden dat inschrijven een probleem zou zijn tenzij daarnaar vooraf is geinformeerd.

De vraag wat normaal is hangt van van product, mededelingen, wat regulier via dat kanaal gebeurt. Als alle auto's normaal ingeschreven worden dan had verkoper kunnen weten dat dat het doel was en moeten zorgen dat dat ook kan - tenzij expliciet ergens duidelijk is gemaakt dat dat niet gegarandeerd kan worden.
Op zich een duidelijk verhaal, maar je focust nu wel eenzijdig op inschrijven. Als hij op de boot richting afrika gaat en bij de douane wordt ontdekt dat er mee geprutst is heb je hetzelfde verhaal. Zelfs als hij als crossauto op een aanhanger staat zou je met heel veel pech gepakt kunnen worden.

Het is nu toevallig bij inschrijving gebleken.. maar in alle andere situaties zit er hooguit verschil in de kans of je gepakt wordt of niet. Uit het voorbeeld van die 49 andere auto's bleek dat het bij inschrijven net zo goed in eerste instantie ook wel goed had kunnen gaan. Totdat TS toevallig een week later een verkeersfuik in zou rijden.. etc.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
StevenK schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:02:
Onzin van DAS. Vraag een second opinion. Daarvoor kent DAS een regeling.
Bedankt voor de tip, dit lijkt specifiek iets voor DAS NL. Ik kan bij DAS BE een dergelijke optie niet terugvinden.
D_Jeff schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:13:
Ik vrees dat je de koop alleen ongedaan gemaakt krijgt door een civiel proces te starten. Daarnaast kan je overwegen aangifte te doen tegen de handelaar vanwege heling -- maar overleg deze actie eerst met DAS.

Wellicht dat @Anoniem: 27535 hierin nog wat nuttig advies kan geven?
michielRB schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:32:
[...]

Is het ook heling als de verkoper (de handelaar) te goeder trouw is/was?
Stef87 schreef op zondag 29 september 2019 @ 17:26:
[...]

Als men zo ver is gegaan om het chassisnummer te vervalsen (dat is zo makkelijk nog niet!) denk ik van wel. Die handelaar zal het waarschijnlijk ook niet hebben geweten.
Het omkatten is inderdaad zeer professioneel gedaan en hiervoor hebben ze de halve auto voor moeten ontmantelen. De verkoper lijkt ter goeder trouwe gehandeld te hebben en dat vermoedde ook de commissaris die met het onderzoek belast was. Ter goeder trouw blijkt ook een lastig iets te zijn in de wetgeving.
Anoniem: 27535 schreef op zondag 29 september 2019 @ 18:37:
Wetgeving is op veel vlakken wel gelijkend, maar in Belgie kunnen bepaalde dingen anders zijn.

Ik denk allereerst dat DAS meer moet kunnen doen, afhankelijk van de dekking die je hebt. Rechtsbijstand betekent niet maar achterover zitten terwijl extern ergens onderzoek wordt gedaan.

Verder is het tav de verkoper van belang of die had moeten weten wat het doel was van de auto. Wist die dat, dan is een auto die niet daarvoor gebruikt kan worden niet conform (op naam zetten om te gebruiken lijkt mij logisch) tenzij expliciet de mogelijkheid vermeld is dat het problemen kan opleveren.

Lijkt mij dat DAS prima aan moet kunnen kloppen bij verkoper. Ongeacht onderzoek is de auto niet conform.
Ik heb inmiddels een schrijven aan mijn makelaar gericht om dringend verder stappen te ondernemen.
Op hun site heb ik tevens een gelijkaardig geval gevonden waar ze in elk geval zo trots zijn dat ze zoveel moeite doen voor hun klanten: https://www.das.be/C12575...cht%20door%20Interpol.pdf

Bedankt voor de tip, ik ga proberen zorgen dat DAS hier ook meer mee doet.
Mathijs schreef op zondag 29 september 2019 @ 20:57:
De enige optie lijkt mij de verkoper de wagen terug te laten nemen, dat is namelijk geen verhandelen.
Verder, hoe moet een auto toegelaten worden waarvan geen echt chassisnummer bekend is?
Jij kunt alleen de verkoperaansprakelijk stellen, die mag dan zijn bron weer aansprakelijk stellen.
Het lijk mij dat DAS gewoon een civiele zaak moet gaan optuigen voor je.
De Federale Politie heeft al aangegeven dat de koop ongedaan gemaakt mag worden, in dat geval ben ik ook niet langer deel van het onderzoek.

Het echte chassisnummer is inmiddels bekend aan de hand van het motornummer.
Yucon schreef op zondag 29 september 2019 @ 21:12:
[...]

Op zich een duidelijk verhaal, maar je focust nu wel eenzijdig op inschrijven. Als hij op de boot richting afrika gaat en bij de douane wordt ontdekt dat er mee geprutst wordt heb je hetzelfde verhaal. Zelfs als hij als crossauto op een aanhanger staat zou je met heel veel pech gepakt kunnen worden.

Het is nu toevallig bij inschrijving gebleken.. maar in alle andere situaties zit er hooguit verschil in de kans of je gepakt wordt of niet. Uit het voorbeeld van die 49 andere auto's bleek dat het bij inschrijven net zo goed in eerste instantie ook wel goed had kunnen gaan. Totdat TS toevallig een week later een verkeersfuik in zou rijden.. etc.
De andere voertuigen in het dossier zijn allemaal ingeschreven, maar wel in beslag genomen. Ze kunnen dus het voertuig verder gebruiken maar niet verhandelen. Het enige probleem zou kunnen optreden wanneer het voertuig met het echte VIN nummer ook ingeschreven wilt worden in België, je kan namelijk geen 2 voertuigen inschrijven met hetzelfde VIN nummer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mathijs
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 15-02 14:44
Dat een zaak starten tegen de verkoper weer een tijd gaat duren klopt, daarom zou ik er dan ook zo snel mogelijk mee beginnen. Wanneer er in het onderzoek ineens vorderingen komen, kun je het altijd aanpassen.
Je wilt jezelf toch ook wel schadeloos gesteld zien voor het al 9 maanden niet in je auto kunnen rijden lijkt mij. Voor de accu is het ook niet goed dat de auto al zolang stil staat. Daarnaast zal de auto ook niet meer dezelfde waarde hebben met zo'n historie.
Je zult sowiso zelf iets moeten gaan ondernemen, een ander doet het niet voor je zoals je al merkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RedHat
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 24-04 08:46
michielRB schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:32:
[...]

Is het ook heling als de verkoper (de handelaar) te goeder trouw is/was?
Ik heb het zelf een keer aan de hand gehad, wel in Nederland, alleen de auto terugnemen als handelaar kan als heling gezien worden aangezien je dan niet meer ter goede trouw ben en je vanaf dat moment weet dat het om een gestolen auto gaat. De politie zei dat ik de auto niet moest terugnemen totdat er een rechter uitspraak heeft gedaan over wat er met de auto moest gaan gebeuren. Erg vervelend.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Mathijs schreef op zondag 29 september 2019 @ 21:28:
Dat een zaak starten tegen de verkoper weer een tijd gaat duren klopt, daarom zou ik er dan ook zo snel mogelijk mee beginnen. Wanneer er in het onderzoek ineens vorderingen komen, kun je het altijd aanpassen.
Je wilt jezelf toch ook wel schadeloos gesteld zien voor het al 9 maanden niet in je auto kunnen rijden lijkt mij. Voor de accu is het ook niet goed dat de auto al zolang stil staat. Daarnaast zal de auto ook niet meer dezelfde waarde hebben met zo'n historie.
Je zult sowiso zelf iets moeten gaan ondernemen, een ander doet het niet voor je zoals je al merkt.
Klopt, door een verhuis en extreme drukte in mijn professioneel leven heb ik alles jammer genoeg naar de achtergrond moeten verplaatsen. Nu ik meer tijd heb en de noodzaak tot vervanging groot aan het worden is wil ik nu veel druk beginnen leggen.

De schadeloosstelling is ook een punt dat ik wil laten aanhalen maar primeert niet op dit moment, de waarde van het voertuig is gelukkig stabiel gebleven. Ook hangt het voertuig 24/24 aan de druppellader en start ik het voertuig elke 2 weken.

Ik verwacht nu wel wat meer actie van DAS en heb ze dat ook duidelijk gemaakt in een schrijven met argumenten. Ik betaal hen hiervoor immers en bovendien hebben we een speciale optie 'contracten' om geschillen bij aankopen af te handelen. Indien er geen actie ondernomen wordt dan schakel ik zelf een advocaat in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20:10
michielRB schreef op zondag 29 september 2019 @ 15:32:
[...]

Is het ook heling als de verkoper (de handelaar) te goeder trouw is/was?
De onderzoeksplicht weegt voor hem veel zwaarder dan voor een consument. Dat maakt dat een professionele verkoper in deze situatie veel minder sterk staat dan de klant.

Of het helling is, is voor TS niet zo interessant want met een straf voor de verkoper bereikt TS niets.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1248170

Yucon schreef op zondag 29 september 2019 @ 21:12:
[...]

Op zich een duidelijk verhaal, maar je focust nu wel eenzijdig op inschrijven. Als hij op de boot richting afrika gaat en bij de douane wordt ontdekt dat er mee geprutst is heb je hetzelfde verhaal. Zelfs als hij als crossauto op een aanhanger staat zou je met heel veel pech gepakt kunnen worden.

Het is nu toevallig bij inschrijving gebleken.. maar in alle andere situaties zit er hooguit verschil in de kans of je gepakt wordt of niet. Uit het voorbeeld van die 49 andere auto's bleek dat het bij inschrijven net zo goed in eerste instantie ook wel goed had kunnen gaan. Totdat TS toevallig een week later een verkeersfuik in zou rijden.. etc.
Auto was nog Duits, hij is door TS Belgisch gemaakt. Niet door de handelaar en met een reden. Als die eenmaal wel Belgisch was dan maakt een fuik niet uit, auto staat dan als niet gestolen geregistreerd. Maar nu is het ontdekt in Duitsland zelf en daardoor wordt die niet in Belgie geaccepteerd.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Anoniem: 1248170 schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 06:01:
[...]


Auto was nog Duits, hij is door TS Belgisch gemaakt. Niet door de handelaar en met een reden. Als die eenmaal wel Belgisch was dan maakt een fuik niet uit, auto staat dan als niet gestolen geregistreerd. Maar nu is het ontdekt in Duitsland zelf en daardoor wordt die niet in Belgie geaccepteerd.
Klopt niet helemaal, de auto blijkt Belgisch te zijn, maar Duits gemaakt met echte gestolen blanco Duitse papieren en een chassisnummer van een Duits voertuig. De verkoper heeft hem geïmporteerd. Dit wil zeggen dat de wagen douane en keuring (APK) gepasseerd is.

DAS is inmiddels alles aan het herbekijken. Ik hoop in de loopt van volgende week hun actiepunten te kennen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Anoniem: 1248170

Superflip schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 09:27:
[...]


Klopt niet helemaal, de auto blijkt Belgisch te zijn, maar Duits gemaakt met echte gestolen blanco Duitse papieren en een chassisnummer van een Duits voertuig. De verkoper heeft hem geïmporteerd. Dit wil zeggen dat de wagen douane en keuring (APK) gepasseerd is.

DAS is inmiddels alles aan het herbekijken. Ik hoop in de loopt van volgende week hun actiepunten te kennen.
Rijp voor de shredder als ik dit allemaal lees, ben er bang voor.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blokker_1999
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 19:33

Blokker_1999

Full steam ahead

Superflip schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 09:27:
[...]


Klopt niet helemaal, de auto blijkt Belgisch te zijn, maar Duits gemaakt met echte gestolen blanco Duitse papieren en een chassisnummer van een Duits voertuig. De verkoper heeft hem geïmporteerd. Dit wil zeggen dat de wagen douane en keuring (APK) gepasseerd is.

DAS is inmiddels alles aan het herbekijken. Ik hoop in de loopt van volgende week hun actiepunten te kennen.
De wagen is in Duistland gestolen en door de dief van een nieuw chassisnummer voorzien en valse papieren. De douane en keuringsdienst werken op basis van die papieren maar als deze goed zijn nagemaakt (en met echte blanco formulieren is dat ook weer geen rocket science) dan merken zij daar niet veel van op. Ook de handelaar zal dat niet opmerken tenzij deze een merkdealer is en controles uitvoert of verschillende nummers (zoals chassis nummer en motor serie nummer) wel bij elkaar horen. Het is pas op de DIV dat men contact opneemt met de Duitse collegas om aan te geven dat een specifiek nummer wil ingeschreven worden in België en men dit dus dient te schrappen in Duitsland. Daar is het uiteindelijk misgelopen.

No keyboard detected. Press F1 to continue.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramon 73
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 22:39
Nu weet ik niet wat de verantwoordelijkheid van de verkoper is, maar deze moet toch een deugdelijk product verkopen? Hij is beter bekend met de materie en zal een auto beter kunnen onderzoeken als de koper.
En in Nederland koop je een auto eigenlijk altijd met NL kenteken erop en papieren in orde. Verzekering, te naam stelling en APK wordt vaak door de koper geregeld nadat deze de auto in bezit heeft. Maar met correct afgegeven kentekenbewijs is te naam stelling nooit een probleem.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NLKornolio
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 14:54

NLKornolio

BF3/BF4: NLKornolio

Lijkt erop dat de instelling die de ter naam stelling moest regelen extra op deze auto moest op letten. Aangezien daar in nederland weinig controle voor is. Paspoort en papiertje en je krijgt volgens mij gelijk je gegevens. Lijkt mij dat de politie na keuring al een vlag op de auto heeft gezet omdat de autopapieren van dezelfde handelaar kwamen ofzo.
Je had waarschijnlijk geen problemen gehad als je gelijk de ter naam stelling had gedaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1248170

Ramon 73 schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 10:42:
Nu weet ik niet wat de verantwoordelijkheid van de verkoper is, maar deze moet toch een deugdelijk product verkopen? Hij is beter bekend met de materie en zal een auto beter kunnen onderzoeken als de koper.
En in Nederland koop je een auto eigenlijk altijd met NL kenteken erop en papieren in orde. Verzekering, te naam stelling en APK wordt vaak door de koper geregeld nadat deze de auto in bezit heeft. Maar met correct afgegeven kentekenbewijs is te naam stelling nooit een probleem.
Hier in NL kun je bij handelaren ook vaak zat auto's kopen die nog buitenlands zijn. Kenteken is in land van herkomst al teruggevorderd, maar in NL is die nog niet op kenteken gezet. Als je dit eenmaal doet, wordt de auto ook in land van herkomst gechecked.

Ja spreek uit ervaring al te vaak auto;s uit Zweden geimporteerd.

KLopt het papierwerk niet, zoals in dit geval. Dan duurt het allemaal veel langer en dat is maar goed ook.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramon 73
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 22:39
Anoniem: 1248170 schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 11:07:
[...]


Hier in NL kun je bij handelaren ook vaak zat auto's kopen die nog buitenlands zijn. Kenteken is in land van herkomst al teruggevorderd, maar in NL is die nog niet op kenteken gezet. Als je dit eenmaal doet, wordt de auto ook in land van herkomst gechecked.
Ik weet dat het kán, auto zonder kenteken kopen. Heb een Engelse auto (superseven) als hobby en in die wereld worden ze ook vaak zonder kenteken aangeboden. Maar zonder kenteken weet je in Nederland dat het moeite gaat kosten om het wel te krijgen.
Bij superseven is het vaak een enorme kostenpost, denk in €10000 orde omdat je dan de BPM heffing nog moet gebeuren

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1248170

Ramon 73 schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 19:11:
[...]


Ik weet dat het kán, auto zonder kenteken kopen. Heb een Engelse auto (superseven) als hobby en in die wereld worden ze ook vaak zonder kenteken aangeboden. Maar zonder kenteken weet je in Nederland dat het moeite gaat kosten om het wel te krijgen.
Bij superseven is het vaak een enorme kostenpost, denk in €10000 orde omdat je dan de BPM heffing nog moet gebeuren
Je hoort het voertuig in land van herkomst op export te zetten en dan krijg je bijbehorende export platen. Tja dat het niet gebeurt en buitenlandse voertuigen met hun originele platen hier terecht komen is weer een ander verhaal.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadMarky
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

MadMarky

Begint eer ge bezint

@Superflip Inmiddels zijn er weer een aantal maanden voorbij, is er al enige voortgang geweest?

🖥️ | 🚗


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
MadMarky schreef op woensdag 29 januari 2020 @ 16:08:
@Superflip Inmiddels zijn er weer een aantal maanden voorbij, is er al enige voortgang geweest?
Neen, jammer genoeg niet. Zelfs geen reactie op de aanvraag tot inzage in het dossier van mijn advocaat.
Leve het Belgische parket.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:07

Destruction

(ex-)Automonteur

Anoniem: 1248170 schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 21:04:
[...]


Je hoort het voertuig in land van herkomst op export te zetten en dan krijg je bijbehorende export platen. Tja dat het niet gebeurt en buitenlandse voertuigen met hun originele platen hier terecht komen is weer een ander verhaal.
Die export platen krijg je dus niet per definitie, die zul je er apart bij moeten kopen. En verzekeren. Ik haal regelmatig voor een bevriende garagist/autohandelaar auto's uit Duitsland (in zijn geval uitsluitend particulier, 1e eigenaar. Geen troep bij (export)handelaren vandaan dus), en die gaan allemaal op de aanhanger mee terug naar Nederland. Waarom zouden wij daar dan export platen bij moeten kopen :?

Als je een auto die nog op Duits kenteken staat mee krijgt en daarmee (en de papieren) naar de RDW rijdt, kunnen zij het Duitse kenteken gewoon uitschrijven overigens. Heb dit ook al een aantal keren gedaan. Ik had daarbij geen aankoop bewijs nodig, gewoon het volledige kentekenbewijs, mijn legitimatie en de bedrijfsvoorraadpas van de bevriende garagist waren genoeg. Die laatste ivm tennaamstelling in zijn bedrijfsvoorraad.

[ Voor 22% gewijzigd door Destruction op 30-01-2020 14:36 ]

Ford Transit 2.2TDCi '08 | Yamaha XJ900S Diversion '01 | Gravity is a myth, earth sucks.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Helixes
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 15:31
Even een andere vraag.

Is er eigenlijk een "echte" eigenaar in beeld? Is er een Duitser die ook een rechtmatige claim heeft of zou kunnen hebben op het voertuig? Of wellicht diens verzekeringsmaatschappij?

Ik ben niet bekend met het Belgisch recht, maar volgens mij kan de koop in doorsnee worden ontbonden wanneer aangetoond kan worden dat de verkopende partij geen eigenaar was van het te verkopen object, en geen toestemming had van de eigenaar deze te verkopen.

Gelijk hebben en krijgen zijn trouwens nog steeds twee verschillende zaken. Dit lijkt me immers een civiel geschil. Ik denk oprecht dat DAS deze lijn van redenering wel zou moeten kunnen uitdragen naar de verkoper, maar wie ben ik? Anders wordt het toch echt een advocaat....

License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MadMarky
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

MadMarky

Begint eer ge bezint

Helixes schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 14:23:
Even een andere vraag.

Is er eigenlijk een "echte" eigenaar in beeld? Is er een Duitser die ook een rechtmatige claim heeft of zou kunnen hebben op het voertuig? Of wellicht diens verzekeringsmaatschappij?

[...]
Superflip schreef op zondag 6 oktober 2019 @ 09:27:
[...]


Klopt niet helemaal, de auto blijkt Belgisch te zijn, maar Duits gemaakt met echte gestolen blanco Duitse papieren en een chassisnummer van een Duits voertuig. De verkoper heeft hem geïmporteerd. Dit wil zeggen dat de wagen douane en keuring (APK) gepasseerd is.

DAS is inmiddels alles aan het herbekijken. Ik hoop in de loopt van volgende week hun actiepunten te kennen.
In dit geval zou er een Belgische eigenaar zijn, al is die partij nu waarschijnlijk de verzekeringsmaatschappij gezien de tijd die eroverheen is gegaan. Maar dan nog ligt de bal nu bij de Belgische justitie.

🖥️ | 🚗


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Helixes
  • Registratie: Juni 2010
  • Laatst online: 15:31
MadMarky schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 14:43:
In dit geval zou er een Belgische eigenaar zijn, al is die partij nu waarschijnlijk de verzekeringsmaatschappij gezien de tijd die eroverheen is gegaan. Maar dan nog ligt de bal nu bij de Belgische justitie.
Waarom precies? Volgens mij kun je altijd vragen om arbitrage van eigendom bij een civiele rechtbank. Inbeslagname is ook geen onteigening (volgens het Nederlandse recht dan althans).

Ik denk alleen wel dat die actie moet worden geïnitieerd door de (verondersteld) rechtmatige eigenaar.

License to use this text for use in LLM-related products and services can be purchased for €1.000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
@Helixes Het is zoals @MadMarky zegt, het is een Belgische wagen en dus ook met Belgische eigenaar (welke nu wellicht de verzekeringsmaatschappij is).

De reden waarom er nu nog niets kan gebeuren is omdat het onderzoek nog niet afgerond is (of er nog actief op gewerkt wordt is maar de vraag). Zolang dat niet gebeurd is, kan er in weze niets gebeuren en kunnen er geen claims gelegd worden.

Ik heb misschien nog 1 meevaller, de wagen blijft zijn waarde zeer goed behouden op de markt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 14:14

SeatRider

Hips don't lie

Superflip schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 16:07:
Ik heb misschien nog 1 meevaller, de wagen blijft zijn waarde zeer goed behouden op de markt.
Denk je dat de auto ooit aan jou wordt vrijgegeven dan? Volgens mij is dit vooral een meevaller voor de huidige eigenaar (wat volgens mij de verzekeringsmaatschappij is die heeft uitgekeerd na de diefstal).

Nederlands is makkelijker als je denkt


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
SeatRider schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 16:26:
[...]

Denk je dat de auto ooit aan jou wordt vrijgegeven dan? Volgens mij is dit vooral een meevaller voor de huidige eigenaar (wat volgens mij de verzekeringsmaatschappij is die heeft uitgekeerd na de diefstal).
Dat ligt nog steeds in de lijn der verwachtingen gezien 'gekocht ter goeder trouw' en er tig argumenten zijn om te kunnen aantonen dat er geen enkel vermoeden kon zijn tot wantrouwen of vermoeden van.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 14:14

SeatRider

Hips don't lie

Superflip schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 16:29:
[...]


Dat ligt nog steeds in de lijn der verwachtingen gezien 'gekocht ter goeder trouw' en er tig argumenten zijn om te kunnen aantonen dat er geen enkel vermoeden kon zijn tot wantrouwen of vermoeden van.
Dus als iemand mijn auto steelt, en hem aan jou verkoopt te goeder trouw, dan krijg ik mijn auto niet terug om die reden? Wist niet dat het recht zo krom kon zijn :+

Nederlands is makkelijker als je denkt


Acties:
  • +26 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Een kleine update hier (en eindelijk licht aan het einde van de tunnel).

Het onderzoek is eindelijk afgerond en er is een heel crimineel netwerk in hechtenis genomen.
De aanklachten ten aanzien van dit netwerk zijn niet min en ik heb duidelijk zonder het te weten contact gehad met enkele kopstukken. Ik ben dus blij dat ik nooit het recht in eigen handen heb genomen.

Het duurt nog even voor deze zaak werkelijk gaat voorkomen en dat er een uitspraak zal zijn.
Mijn advocaat verwacht alvast dat het voertuig aan mij zal worden toegewezen, eerdere rechtspraak wijst hier ook op. We gaan ook alvast het voertuig vroeger proberen vrijgegeven te krijgen.

Als alles goed is rij ik na 2,5 jaar eindelijk met mijn 'nieuwe' auto.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • sprankel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 16-04 21:12
Superflip schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 21:15:
Een kleine update hier (en eindelijk licht aan het einde van de tunnel).

Het onderzoek is eindelijk afgerond en er is een heel crimineel netwerk in hechtenis genomen.
De aanklachten ten aanzien van dit netwerk zijn niet min en ik heb duidelijk zonder het te weten contact gehad met enkele kopstukken. Ik ben dus blij dat ik nooit het recht in eigen handen heb genomen.

Het duurt nog even voor deze zaak werkelijk gaat voorkomen en dat er een uitspraak zal zijn.
Mijn advocaat verwacht alvast dat het voertuig aan mij zal worden toegewezen, eerdere rechtspraak wijst hier ook op. We gaan ook alvast het voertuig vroeger proberen vrijgegeven te krijgen.

Als alles goed is rij ik na 2,5 jaar eindelijk met mijn 'nieuwe' auto.
Hoe lang staat die auto al stil? Is er ook gekeken naar die auto terwijl hij stil stond?

Zo nee, alle vloeistoffen moeten vervangen worden, de banden staan al dusdanig lang stil dat ze ook vervangen mogen worden maar dan heb je ook nog de batterijen, die lopen leeg waarna ze kapot gaan. Gezien het dan ook nog een hybride is hoop ik voor jou dat iemand die auto professioneel gestald heeft.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
sprankel schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 21:38:
[...]


Hoe lang staat die auto al stil? Is er ook gekeken naar die auto terwijl hij stil stond?

Zo nee, alle vloeistoffen moeten vervangen worden, de banden staan al dusdanig lang stil dat ze ook vervangen mogen worden maar dan heb je ook nog de batterijen, die lopen leeg waarna ze kapot gaan. Gezien het dan ook nog een hybride is hoop ik voor jou dat iemand die auto professioneel gestald heeft.
Auto staat op mijn eigendom en wordt regelmatig gestart, hij hangt ook al de hele tijd aan de druppellader. Ik verplaats de wagen geregeld om vierkante banden te vermijden. De laadcapaciteit van de hybride lijkt nog in orde. Het enige nadeel is dat ik hem niet droog kan stallen.

Bij ingebruikname zal hij sowieso een volledige grote beurt krijgen. Alle schade zal ook verhaald worden (de vraag zal zijn of ik daar ooit een euro van ga zien).

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • sprankel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 16-04 21:12
Superflip schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 21:52:
[...]


Auto staat op mijn eigendom en wordt regelmatig gestart, hij hangt ook al de hele tijd aan de druppellader. Ik verplaats de wagen geregeld om vierkante banden te vermijden. De laadcapaciteit van de hybride lijkt nog in orde. Het enige nadeel is dat ik hem niet droog kan stallen.

Bij ingebruikname zal hij sowieso een volledige grote beurt krijgen. Alle schade zal ook verhaald worden (de vraag zal zijn of ik daar ooit een euro van ga zien).
Bij een hybride batterij moet je die tussen 20% en 60% houden, te diep ontladen vinden die niet leuk maar continu 100% vinden ze ook niet leuk. Al is het wel een voordeel dat bij hybride/EV's men niet toelaat dat je daadwerkelijk 100% laad om de levenstermijn ten goede te komen.

Maar als ik het hoor heeft hij geen 2.5 jaar in een magazijn stof staan vergaren, dat is al héél veel.

Word je vergoed voor de geleden schade? Sowiezo zit je met waardevermindering.

Probleem in dat soort zaken is dat het doorgaans de schuldige is die voor alles moet opdraaien maar die heeft natuurlijk geen geld, wat die had is in beslag genomen en de rest zit ergens bij familie op een andere naam. Vooral hopen dat je het kan verhalen op de verkoper waarbij de verkoper dan maar zijn plan moet trekken om het verder te verhalen.

[ Voor 4% gewijzigd door sprankel op 12-01-2021 22:00 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
sprankel schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 21:59:
[...]


Bij een hybride batterij moet je die tussen 20% en 60% houden, te diep ontladen vinden die niet leuk maar continu 100% vinden ze ook niet leuk. Al is het wel een voordeel dat bij hybride/EV's men niet toelaat dat je daadwerkelijk 100% laad om de levenstermijn ten goede te komen.

Maar als ik het hoor heeft hij geen 2.5 jaar in een magazijn stof staan vergaren, dat is al héél veel.

Word je vergoed voor de geleden schade? Sowiezo zit je met waardevermindering.

Probleem in dat soort zaken is dat het doorgaans de schuldige is die voor alles moet opdraaien maar die heeft natuurlijk geen geld, wat die had is in beslag genomen en de rest zit ergens bij familie op een andere naam. Vooral hopen dat je het kan verhalen op de verkoper waarbij de verkoper dan maar zijn plan moet trekken om het verder te verhalen.
Klopt, ik probeer de auto nog enigszins te onderhouden. Qua waardevermindering valt dat zeer goed mee. De auto blijkt 1 jaar jonger te zijn dan ik dacht dat hij was en blijkt zeer waardevast. Waardevermindering is op dit moment niet meer dan 10%.

De verkoper is in dit geval ook een kopstuk van de hele zwendel. De vraag gaat inderdaad zijn of daar veel te halen valt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sprankel
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 16-04 21:12
Superflip schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 22:14:
[...]


Klopt, ik probeer de auto nog enigszins te onderhouden. Qua waardevermindering valt dat zeer goed mee. De auto blijkt 1 jaar jonger te zijn dan ik dacht dat hij was en blijkt zeer waardevast. Waardevermindering is op dit moment niet meer dan 10%.

De verkoper is in dit geval ook een kopstuk van de hele zwendel. De vraag gaat inderdaad zijn of daar veel te halen valt.
Daar vreesde ik al voor, als je beroep auto's verkopen is dan valt het vrij snel op dat er iets niet klopt waarbij je niet zomaar met iedereen zaken doet (bijvoorbeeld dat de handleiding in de auto in een verkeerde taal staat of dat heel het infotainment systeem op een ander land ingesteld staat, bij dit soort transacties doet men meestal import/export omdat de wagen dan binnenkomt als nieuw in het overheidssysteem). Meestal weet de verkoper maar al te goed waarmee hij bezig is, ofwel doet deze alsof hij het niet door heeft terwijl hij er goed aan verdiend (heling dus) ofwel is de verkoper = dader.

De truc met de gestolen papieren, daar gaan ze ver mee, sta je bij de dealer met de wagen waar de papieren echt aan toebehoren, maar je onderhoud is vorige week al gebeurd 8)7
Of ze gaan eerst met de gestolen papieren sleutels bestellen bij de dealer om de originele wagen ook nog te jatten, het adres waar de originele wagen staat immers op de gejatte papieren.

Mocht je ooit geconfronteerd worden met ruit ingeslagen en papieren zijn weg, bel eerst naar de dealer/importeur en ga dan naar de politie.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Snake
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-03-2024

Snake

Los Angeles, CA, USA

Uit interesse: wat was het merk van de auto? En iets in de krant van de bende?

[ Voor 27% gewijzigd door Snake op 12-01-2021 23:09 ]

Going for adventure, lots of sun and a convertible! | GMT-8


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
sprankel schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 22:48:
[...]
Daar vreesde ik al voor, als je beroep auto's verkopen is dan valt het vrij snel op dat er iets niet klopt waarbij je niet zomaar met iedereen zaken doet (bijvoorbeeld dat de handleiding in de auto in een verkeerde taal staat of dat heel het infotainment systeem op een ander land ingesteld staat, bij dit soort transacties doet men meestal import/export omdat de wagen dan binnenkomt als nieuw in het overheidssysteem). Meestal weet de verkoper maar al te goed waarmee hij bezig is, ofwel doet deze alsof hij het niet door heeft terwijl hij er goed aan verdiend (heling dus) ofwel is de verkoper = dader.
In dit geval waren bijna alle wagens in BE, NL en FR gestolen. Dus geen rare handleidingen.
sprankel schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 22:48:
[...]
De truc met de gestolen papieren, daar gaan ze ver mee, sta je bij de dealer met de wagen waar de papieren echt aan toebehoren, maar je onderhoud is vorige week al gebeurd 8)7
Of ze gaan eerst met de gestolen papieren sleutels bestellen bij de dealer om de originele wagen ook nog te jatten, het adres waar de originele wagen staat immers op de gejatte papieren.

Mocht je ooit geconfronteerd worden met ruit ingeslagen en papieren zijn weg, bel eerst naar de dealer/importeur en ga dan naar de politie.
In mijn geval hebben ze blanco echte papieren gebruikt. Het straffe is ook dat de auto ook is binnen geweest bij de plaatselijke merkdealer. Daar merkten ze geen argwaan.
Snake schreef op dinsdag 12 januari 2021 @ 23:08:
Uit interesse: wat was het merk van de auto? En iets in de krant van de bende?
Ik ga het merk hier nog even niet vermelden.
Online kan ik alvast niets van de bende terugvinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Heroic_Nonsense
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 18:13

Heroic_Nonsense

bartonsontheweb.nl

Such Heroic Nonsense - Proud admin of https://www.bartonsontheweb.nl and owner of https://netstek.nl


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Neen, andere werkwijze en deze zaak is vorig jaar al voorgekomen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Flamesz
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 17:49
Dit topic kwam naar boven bij een recent topic waarbij iemand op vergelijkbare manier een gestolen auto heeft gekocht. Heeft jouw verhaal al een staartje @Superflip?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 25-04 07:51

LankHoar

Langharig tuig

@Superflip door een ander topic werd ik aan deze herrinert. Hoe is het afgelopen?

Oeps, ik had gefilterd op enkel de posts van TS, dus had het bericht boven mij helemaal niet gezien 8)7

[ Voor 39% gewijzigd door LankHoar op 12-06-2022 15:06 ]

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Uitspraak was volledig in mijn voordeel uitgesproken inclusief schadevergoeding (en het geld is er). Jammer genoeg is de beschuldigde in beroep gegaan tegen alleen aanklachten en dus ook de vrijgave van het voertuig. Volgens mijn advocaat is dit een vrij normale gang van zaken omdat ze schrik hebben 'iets' te vergeten en dus doen ze maar alles. Na rechtsreeks contact met de advocaat wijgeren ze ook dat punt te laten vallen.

Nieuwe zitting is verwacht na de zomer dus ik verwacht in november pas een uitspraak. Dan zijn we 4 jaar verder... Het grappige is, met de huidige automarkt is het voertuig inmiddels meer waard dan dat ik hem gekocht hebt. De verwachting is nog steeds dat ik op de volledige lijn mijn gelijk krijg. De gevraagde schadevergoeding loopt ook gewoon verder aan x euro per dag tot aan de uitspraak, begint dus aardig op te lopen.

Ik hou jullie zeker op de hoogte. In elk geval, het rechtssysteem is er niet voor gemaakt om de 'slachtoffers' te beschermen.
Flamesz schreef op zondag 12 juni 2022 @ 11:03:
Dit topic kwam naar boven bij een recent topic waarbij iemand op vergelijkbare manier een gestolen auto heeft gekocht. Heeft jouw verhaal al een staartje @Superflip?
Welk topic?

[ Voor 12% gewijzigd door Superflip op 12-06-2022 20:13 ]


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Flamesz
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 17:49

Acties:
  • +29 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Een nieuwe update en deze keer met goed nieuws. Ook in de beroepsprocedure volledig mijn gelijk gekregen en er werd geen cassatieberoep aangetekend. Dus in andere woorden, de auto is vrijgegeven!

Nu begint helaas de hele papiermolen:
  • Chassisnummer terug in originele staat brengen
  • Nieuwe sleutels
  • Voertuigdocumenten ontvangen
  • Inschrijven
  • Autokeuring
Gelukkig alvast een heel goed contact met de importeur gehad, ze willen zelfs een deel van de kosten op hun nemen _/-\o_ . Hopelijk kan het allemaal wat snel gaan en rij ik er voor het einde van het jaar terug mee rond.
Daarna een groot onderhoud laten uitvoeren en nieuwe sleutels laten maken.

Aan de andere kant ook de hele procedure om de toegewezen schadevergoeding ook werkelijk te gaan krijgen. Dat zal nog van lange adem worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 00:05

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Dat is goed nieuws, nu nog de centen zien te krijgen.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Paul
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 20:56
SeatRider schreef op donderdag 30 januari 2020 @ 16:43:
[...]

Dus als iemand mijn auto steelt, en hem aan jou verkoopt te goeder trouw, dan krijg ik mijn auto niet terug om die reden? Wist niet dat het recht zo krom kon zijn :+
Nee, dat is juist heel recht en logisch.

In veruit de meeste gevallen (in Nederland is 80%+ wa+casco of hoger verzekerd) is de originele eigenaar al schadevrij gesteld door de verzekeringsmaatschappij. Dat geld wordt uitgegeven, want men zit zonder auto. Als je je eigen auto terug zou krijgen dan zit je dus met 2 auto's en een hoop geld dat je terug moet betalen aan de verzekeringsmaatschappij.

Als de nieuwe koper ter goeder trouw heeft gehandeld en men zou de auto in beslag nemen, dan heeft die persoon dus, zonder dat hem of haar enige blaam treft, ineens geen auto meer, maar ook geen geld... Dan kun je proberen het bij de verkoper te verhalen, maar ten eerste is dat een hoop gedoe, ten tweede is het maar de vraag of dat lukt.

Met andere woorden, als je de auto terug zou geven aan de originele eigenaar dan scheep je twee mensen met een hoop gedoe op, zonder dat er een substantieel voordeel aan zit. Jij hebt niks aan een tweede auto en een schuld bij je verzekeringsmaatschappij, en de nieuwe koper is zowel de auto als het geld kwijt...

"Your life is yours alone. Rise up and live it." - Richard Rahl
Rhàshan - Aditu Sunlock


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:07

Destruction

(ex-)Automonteur

Paul schreef op vrijdag 18 november 2022 @ 11:54:
[...]
Nee, dat is juist heel recht en logisch.

In veruit de meeste gevallen (in Nederland is 80%+ wa+casco of hoger verzekerd) is de originele eigenaar al schadevrij gesteld door de verzekeringsmaatschappij. Dat geld wordt uitgegeven, want men zit zonder auto. Als je je eigen auto terug zou krijgen dan zit je dus met 2 auto's en een hoop geld dat je terug moet betalen aan de verzekeringsmaatschappij.

Als de nieuwe koper ter goeder trouw heeft gehandeld en men zou de auto in beslag nemen, dan heeft die persoon dus, zonder dat hem of haar enige blaam treft, ineens geen auto meer, maar ook geen geld... Dan kun je proberen het bij de verkoper te verhalen, maar ten eerste is dat een hoop gedoe, ten tweede is het maar de vraag of dat lukt.

Met andere woorden, als je de auto terug zou geven aan de originele eigenaar dan scheep je twee mensen met een hoop gedoe op, zonder dat er een substantieel voordeel aan zit. Jij hebt niks aan een tweede auto en een schuld bij je verzekeringsmaatschappij, en de nieuwe koper is zowel de auto als het geld kwijt...
Dit dus. Als ik mijn polis en Google er eens op na kijk "moet" je auto minimaal een maand weg blijven, dan keert de verzekeraar uit. Mocht de auto daarna gevonden worden, is deze eigendom van de verzekeraar geworden.

En buiten specifieke gevallen (hobby auto, auto die je van een (groot)ouder had geërfd oid).. Wil je je auto echt weer terug hebben? Ik zou zeggen, als ze m'n auto jatten dan moeten ze ook maar zorgen dat het ding niet tevoorschijn komt voor hij eigendom is geworden van m'n verzekeraar.

Ford Transit 2.2TDCi '08 | Yamaha XJ900S Diversion '01 | Gravity is a myth, earth sucks.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marcel Br
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 19:28
Als ik TS was ging ik goed nadenken of ik deze auto wel wil gaan rijden.
Bij inruil kan dit verhaal negatief gaan werken.
Ik zou kiezen tussen nu wegdoen of de auto helemaal oprijden.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 22:07

Destruction

(ex-)Automonteur

Vanwege een verleden met diefstal? TS is straks (nemen we aan) een aantal jaren rechtmatige eigenaar van de auto geweest. Wat dat betreft zie ik daar niet zo'n probleem in.

Ford Transit 2.2TDCi '08 | Yamaha XJ900S Diversion '01 | Gravity is a myth, earth sucks.


Acties:
  • +16 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
Nog even een allerlaatste update: sinds gisteren rij ik eindelijk rond met de auto *O* *O* *O*
Het papierwerk en het opnieuw inslaan van het chassisnummer heeft veel voeten in de aarde gehad. Komt wel gelukkig net op tijd want de andere auto begint zijn kuren te vertonen en gaat dus de deur uit. Volgende week bestel ik echter een nieuwe auto, maar met de huidige levertijden rij ik dus zeker een jaartje rond met deze.

Ook: nog alteed geen euro schadevergoeding gezien. Een deel zit vast bij de rechtbank, ze kunnen op dit moment niet uitkeren omdat ze al een paar maand bezig zijn met een software update :)B 7(8)7 hopelijk komt dat geld er snel.

Het andere deel daar zit een gerechtsdeurwaarder op en zal dus traject van jaren worden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 00:05

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Superflip schreef op donderdag 23 maart 2023 @ 08:30:
Nog even een allerlaatste update: sinds gisteren rij ik eindelijk rond met de auto *O* *O* *O*
Het papierwerk en het opnieuw inslaan van het chassisnummer heeft veel voeten in de aarde gehad. Komt wel gelukkig net op tijd want de andere auto begint zijn kuren te vertonen en gaat dus de deur uit. Volgende week bestel ik echter een nieuwe auto, maar met de huidige levertijden rij ik dus zeker een jaartje rond met deze.
Tot zover goed nieuws.
Ook: nog alteed geen euro schadevergoeding gezien. Een deel zit vast bij de rechtbank, ze kunnen op dit moment niet uitkeren omdat ze al een paar maand bezig zijn met een software update :)B 7(8)7 hopelijk komt dat geld er snel.
Kort geding tegen de rechtbank :? >:) Dat zij bezig zijn met een software update is niet jouw probleem en mag dat ook niet worden.
Het andere deel daar zit een gerechtsdeurwaarder op en zal dus traject van jaren worden.
Succes.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PcDealer
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21:30

PcDealer

HP ftw \o/

Superflip schreef op donderdag 23 maart 2023 @ 08:30:

Het andere deel daar zit een gerechtsdeurwaarder op en zal dus traject van jaren worden.
Los van de rechtszaak? Zo nee, dan heb je toch een titel? Waarom zou het dan lang duren?
Zo ja, dan is er nog conservatoir beslag.

LinkedIn WoT Cash Converter


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Superflip
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 14:51
PcDealer schreef op woensdag 29 maart 2023 @ 18:15:
[...]

Los van de rechtszaak? Zo nee, dan heb je toch een titel? Waarom zou het dan lang duren?
Zo ja, dan is er nog conservatoir beslag.
Een kale kip kan je niet pluimen. Dus er zal gekeken moeten worden wat er maandelijks afgelost zal worden het het zal niet veel zijn. Bovendien zal de persoon in kwestie ook nog enkele jaren in detentie mogen zitten waardoor er sowieso al niets zal binnen komen.
Pagina: 1