Excel, gegevensvalidatie met ALS functie met formule

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MKYY
  • Registratie: September 2019
  • Laatst online: 15-08-2020
Mijn vraag is hoe je een dropdown dus met gegevensvalidatie kan combineren met de ALS functie die weer naar een formule moet wijzen.

Ik heb een keuzemenu gemaakt van 4 onderdelen. Hier moet ik zelf uit kiezen dus bijvoorbeeld keuze 1, 2, 3, 4. Verder is er een lengte berekend bijvoorbeeld 6 meter. Als deze lengte langer is dan 7 meter dan moet ik een andere formule gebruiken dan als de lengte 7 of lager is. Ook maken de keuzes nog uit voor de formule.
Nu moet ik deze 2 vragen combineren. Dus als ik kies voor keuze 2 en de lengte is lager dan 7 meter moet excel automatisch de formule berekenen. Mijn vraag was of dit kan?
De formule gaat als volgt bij een lengte van 7 meter of lager: (0,8 * L) / 25
Hierbij is de lengte berekend (in dit voorbeeld 6 meter)
De formule voor groter dan 7 meter is (0,8*L^2) / (175*10^3).

Weet iemand hoe je deze functies met elkaar kan combineren?
:)

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Microkid
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16:51

Microkid

Frontpage Admin / Moderator PW/VA

Smile

je kan de formule toch in een andere cell zetten met een verwijzing naar je keuze 1,2,3,4?

4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.