Vraag


  • niels_1983
  • Registratie: November 2017
  • Laatst online: 19-09-2024
Ik maak al jaren met veel plezier gebruik van Devolo dLAN 500 duo Powerline Starter Kit voor vaste internetverbinding op pc.
Mijn glasvezel abonnement van 100/100 haalde via Devolo altijd een mooie snelheid van rond de 80 mbps down en 90 mbps up.

Sinds heel recent is deze snelheid fors teruggevallen naar structureel 30 mbps down en 40 mbps up.

Wat gaat er fout?

Enkele opmerkingen:
* Snelheid meet ik met https://www.speedtest.net
* Ik heb devolo al harde reset gegeven
* Er zijn geen extra stroomapparaten actief of aangesloten
* Software pc is up to date (windows 10)
* Software devolo is up to date (firmware 1.1.1.03-2 en cockpit 5.0.4.0)
* snelheid ook gemeten door pc direct aan te sluiten op modem en dan haal ik weer de mooie snelheden van >90 mbps down en >90 mbps up. Conclusie is dus dat eea niet ligt aan pc of internet verbinding, maar is Devolo.
* modem is Fritzbox 7560 met up to date firmware en ios (7.12).

Alle reacties


  • mr_evil08
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 13:24
Nog zaken in huis veranderd waaronder (goedkope) ledlampen dat ruis geven op het energienet?
En wat gebeurd er in een ander (veel dichterbij) stopcontact, meteen hoger snelheid of blijft gelijk?

Edit ik zie dat er versies zijn met wifi module erbij, Gebruik je die of bekabeld aangesloten allemaal?

[ Voor 60% gewijzigd door mr_evil08 op 18-09-2019 20:11 ]

WP | SP, Daikin FTXM35M/RXM35M


  • Cpt.Morgan
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 25-05 22:06
Heb je al andere stopcontacten geprobeerd?

Er zijn overigens hier op het forum al eerder wel gevallen geweest van mensen wiens Powerline gestoord werden door (nieuwe) apparatuur bij de buren. Het stroomnet is nu eenmaal niet perfect gescheiden en er kunnen veel bronnen van storing zijn.