Het lastige van een advies geven, is dat we wel criteria van je nodig hebben om het te onderbouwen. Maar dat is omgekeerd weer lastig als je geen idee hebt waaraan een switch zou kunnen voldoen.
Eigenlijk zoek ik er 1 met 12 aansluitingen maar 16 is logischer.
Managed heb ik niet nodig en mijn huidige camera heeft geen POE voorziening.
Met de vragen die gesteld zijn blijk je wel degelijk criteria te hebben. De kunst is nu om ze goed op te schrijven.
Er staan op dit moment 2344 switches in de
pricewatch. De
goedkoopste kost momenteel minder dan tien euro, en de
duurste kost momenteel meer dan veertigduizend euro.
Ik kan ernaast zitten, maar ik vermoed dat je een aanschafprijs van 40k net iets teveel vindt (zelfs al is het een “goed werkend apparaat”)
Verder woon je wellicht nog in
hetzelfde huis als 2016, en heb je waarschijnlijk nog glasvezel. Klopt? Dat is waarschijnlijk sneller dan 100 Mbit, waardoor het wat jammer is als je switch niet sneller kan.
Als je lang genoeg wacht, komen hier vanzelf adviezen van mensen die switch X of switch Y gebruiken en daar erg blij mee zijn. Het is dan alleen de vraag of jij er ook blij mee bent.
Misschien is het goed om nog eens de linker kolom in de pricewatch langs te lopen en je criteria helder te krijgen. Eén advies wil ik wel meegeven: het kan toekomstbestendig zijn om een VLAN aware (802.11Q) switch te kopen. Niet omdat je daar nu per se iets mee moet, maar in de toekomst wellicht wel. Apparaten die geen VLAN ondersteunen moet je dan weer gaan vervangen. Maar dit is evenals al die andere criteria uiteraard een keuze die je zelf het beste kan maken.