Action - LSC connect - beveiliging inrichten

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Verwijderd

Ook zo'n ledstrip gehaald om een opgeknapt slaapkamertje voor 1 van de kinderen wat extra's te geven. Erg leuk effect! Ik zie mogelijkheden voor de huiskamer, veel mogelijkheden :+

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/5BWmpvb/20190922-214406.jpg

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/87GNjkm/20190923-074615.jpg

  • FreshMaker
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
Voor de E14 heb ik ook een config gevonden, alleen is dat nog een W.I.P
https://github.com/arendst/Sonoff-Tasmota/issues/6495

De laatste sonoff.bin bevat ondersteuning voor die SM2135
Alleen bij opzetten, knippert de lamp alleen maar.
to be continued

Afbeeldingslocatie: https://user-images.githubusercontent.com/10838968/65775397-63cc4a00-e140-11e9-8bbe-6376940a37dd.JPG

en de templatestring ( onder other parameters )
code:
1
{"NAME":"LSC RGBCW LED","GPIO":[0,0,0,0,0,0,0,0,181,0,180,0,0],"FLAG":0,"BASE":18}


kudos voor Theo - https://github.com/arendst

btw de template voor de LSC Smartplug is hier ook te vinden :
https://blakadder.github.io/templates/lsc_smart_connect.html

[ Voor 11% gewijzigd door FreshMaker op 05-10-2019 19:57 ]


  • legioen12
  • Registratie: September 2009
  • Laatst online: 07-02-2022
Bedankt het flashen is gelukt

Choose Activate, MQTT Enable, fill in a Web Admin password
Save, reboot
After reboot goto console en give in:
SetOption17 1 – This enables decimal colors
SetOption59 1 – This enables sending of tele//STATE on POWER and light related commands

Go to Configuration \ MQTT and configure your MQTT Server settings

Ik denk dat hiermee het onderstaande scherm mee wordt bedoeld.
MQTT parameters
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/jhkBWR4Gyn3WaXt6dCDKTLJ3/thumb.png

Wat moet ik invullen bij Host?
Ik heb Home Assistant Thuis draaien
Moet ik bij host het Ip adres van Home Assistant invullen?

En klopt het dat de afstandsbediening niet meer werkt na de flash?

[ Voor 3% gewijzigd door legioen12 op 14-10-2019 22:06 ]


  • Dacuuu
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 23:15
EDIT: Is goed, want de Active Userspace: user2 0x81000 was al "user2"..goed dus.

Ik heb voor het eerst Tuya convert gebruikt..en uiteindelijk direct stap 3 uitgevoerd, Tamota is up en running.. maar had ik niet eerst stap 2 moeten doen?
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/dRGPkfo.png

[ Voor 16% gewijzigd door Dacuuu op 15-11-2019 21:12 ]


  • PtrO
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 26-03 14:20
Goed nieuws *O* . de LSC/PIR sensor kan je heel simpel met solderen flashen.
TL;DR: soldeer de gebruikelijke rs232 draden op de piggyback print en flash met whatever, je Tasmota (of Espeasy) binary.

Mij lukte het overigens niet :'( met Tuya convert (al of niet bedraad), gaf (te) veel gedoe en ook software "ruzie" omdat ik eerst niet in de juiste HostAP modus kon komen. Het "secret" Wifi-SSID "vtrust-flash" werd uiteindelijk wel actief maar reageerde nergens op. Kortom, ik sla extreem tijdverslindend zg. truuk-gedoe definitief over als onwerkbaar voor iig de PIR. Ik sluit niet uit dat Tuya dat zo heeft ingeregeld. De TuyaConvert methode is gebaseerd op een software-authorisatie gat van/via de Tuya-Cloud. Ik stap dus weer terug/over naar de hete soldeerbout.

De eerste PIR flashte ik eerder in dit topic tamelijk ingewikkeld (8> door die helemaal uit elkaar te halen etc.etc. Wel leuk om te doen en te weten hoe het in elkaar steekt. Het meeste daarvan blijkt dus niet nodig.
De(eze) tweede PIR doe ik :9 in ca 5-10minuten via flashdraden solderen op de esp8285-opsteekprint.
Hierna kan je conform/normaal met "esptools" of (zoals ik, via) met Arduino/Tasmota de PIR flashen. Natuurlijk de batterij eruit laten en/om tijdens upload.compilatie voeden via/met de rs2342/3.3v USB kabel. De aparte MCU op de hoofdprint, blijft hierbij totaal buiten beeld.
Sp33dFr34k schreef op woensdag 20 november 2019 @ 09:44:
[...]
Wow damn wat een gedoe, hetelucht station heb ik niet, wel een desoldeerstation maar zal wel niet afdoende zijn? Als je een kleine tut kunt schrijven als je de volgende doet, dan ben ik wel benieuwd of het "haalbaar" is voor mij. Thanks!
Kortom, etije 8) mits je wat kunt solderen. Het maken van een zg. PIG/JIG kost meer tijd/moeite dan FF met een standaard soldeerboutje, een paar draadjes te solderen en die weer los te halen.

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/bSNV3Fpv/0-esp8285-lscpir2-overview-Screenshot-from-2019-11-21-16-32-21.png Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/DmBM8FP4/1-esp8285-lscpir2-sensor-Screenshot-from-2019-11-21-15-42-51.png Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/DSbjjGk1/2-ano-esp8285-lscpir2-hardware-pinschema-Screenshot-from-2019-1.png

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/ppScJZ72/3-ano-esp8285-lscpir2-hardware-tywe3s-Screenshot-from-2019-11-2.png Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/gw87JZgG/4-ano-esp8285-lscpir2-hardware-draden-Screenshot-from-2019-11-2.png Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/GTpCtTbg/5-ano-esp8285-pir-tweakers-Screenshot-from-2019-11-21-15-16-34.png

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/pmg7RZY0/6-ano-esp8285-lsc-pir2-1st-boot-Screenshot-from-2019-11-21-15-2.png Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/DSWD9DsJ/7-esp8285-lscpir2-sonoff-config-Tuya-Device54-Screenshot-from-20.pngAfbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/dkhx72zf/8-esp8285-lscpir2-Tuya-Device54-Screenshot-from-2019-11-21-17-56.png
Samenvattend stappenplan:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
 * TUT PtrO@Tweakers flash notities PIR/LSC sensor:
 * 0) Haal Tasmota source op, ik zet mijn Wifi&Device/Instellingen in "my_usercnfig.h"  zodat ik stap 7(+8) niet hoef te doen.
 * 1) soldeer "Tywe3S" draden 3.3v-EN, GND-IO0, RX, TX en losse contactdraad-RST, verbindt  die 3.3v/GNS/TX/RX @RS232/USB.
 * 2) Start Arduino, koppel USB/rs232, activeer serial monitor 
 * 3) Controleer werking: kijk (met SerialMonitor) of er iets gebeurd wanneer je even (2sec) de ReSeT-draad met GND verbindt. 
 * 4) Compileer Tasmota 6.7.1 met esp82xx platformhardware 2.6.0 (esp8285/DOUT/1MB/LWiPV2-lower/
 * 5) Upload en indien die staat te "wachten" (op Connecting ..._...) maakt dan even weer een 2sec-ReSeT contact met GND. 
 * 6) Upload start hierna vanzelf, gaat in stukjes van 4% en duurt ca 1 minuut
 * 7) Onttoppel USB, haal de "EN"-pin en de "io0" pindraad los, en verbindt met USB-voeding om te kijken of het gelukt is.
 * 8) NB: om op/in Tasmota-level te resetten verbindt je de io0 pindraad met GND
 * 9) Zoek in je Wifi/AP/Router/Dhcp op welk IP de PIR heeft waarna je de rest kunt instellen Tuyadevice, Mqtt etc.etc.
 * 10) Wanneer klaar, haal de draden los en de PIR is klaar voor gebruik

NB: Nogmaals: stap 3 en 5 zijn belangrijk waarmee je kunt zien of er een seriële rs232 verbinding is met de (chinese/onleesbare) bootstrap. Als er maar op de seriële poort wat tekst uitkomt, nadat je ReSet; is het goed.

Je kunt mijn tasmota/arduino source compilatie ook overslaan, door gelijk een kant en klaar gecompileerde Tasmota/binary met esptool te flashen.
Zelf/doe ik dat niet noch geprobeerd omdat ik graag knutsel in sources en ..... ik dan niet vooraf je al mijn gewenste Wifi/WPA/Mqtt instellingen kunt mee kan inladen.

Lees voor esptool etc.etc. https://github.com/arendst/Tasmota/wiki/Esptool
Nadat de hardware conform standaard/plaatje is aangesloten en de esp82xx "in flasmodus" is gereset, doe je dan zoiets als
code:
1
esptool.py --port COM5 write_flash -fs 1MB -fm dout 0x0 tasmota.bin

NB: Kant en klare "tasmota.bin" versies kan je in allerlei smaken en vormen, downloaden van/bij
http://thehackbox.org/tasmota/

Nadat de PIR met Tasmota is geflashed en (belangrijk) de PIR gelijk op/in Tuya-Device wordt geconfigureerd terwlijl die via rs232 wordt gevoed.. Later kan je ventueel met OTA upgraden. Zelf zie ik daarvoor niet 1,2,3 een zinnige reden want de PIR doet op MQTT/Domoticz alleen PIR poweron.

Let op >:) : De Tuya device (54) modus is relatief belangrijk omdat Tasmota dan de ESP8285 bij het triggeren dan gedurtende een minuut wakker houdt via een (tuya-mcu) heartbeat.
Je kunt ook teruggaan naar "Basic" modus waarmee de PIR maar 10seconden per keer aangaat (en je zijn om/bij het herconfiguratie via webscherm of mqtt). Die 10seconden ipv minuten, spaart natuurlijk op termijn, wel weer de batterij. Ik overweeg zelf om een microvoeding in de bouwen zodat ik de PIR via 220 naar/op 6Volt kan voeden.

Ik hoop dat dit wat toevoegt en benieuwd naar verdere interactie. Grtz.

}) NB: zoals met alles wat wij zelf tweaken.... het kan ook goed stuk gaan en doe diet niet wanneer je dat niet wilt beheersen.

Go with the flow blocking your way and use AD for achieving results


  • mdrop
  • Registratie: Juni 2009
  • Niet online
Vandaag ook een 'LSC Smart Connect Power Plug' opgehaald bij de plaatselijke Action en de firmware aangepast middels de tutorial van Hack42.

Alles gelukt en Tasmota geinstalleerd (schakelaar werkt naar behoren), maar krijg niet de 'config optie' voor Domoticz.

Doe ik zelf wat fout of dien ik dit op een bepaalde manier te activeren, of zit dit uberhaupt niet in deze versie van Tasmota?

Afbeeldingslocatie: https://images2.imgbox.com/9a/74/NZRzdtTw_o.png

[ Voor 11% gewijzigd door mdrop op 21-11-2019 21:02 ]


  • mdrop
  • Registratie: Juni 2009
  • Niet online
PtrO schreef op donderdag 21 november 2019 @ 22:48:
[...]

Welke versie van Tasmota heb je geïnstalleerd (zie info scherm) ?
Het kan verder zijn dat in jouw flashversie versie, Domoticz/IDX niet in is meegenomen.
"Gewoon" de standaard versie die meekomt via het github-script;

Afbeeldingslocatie: https://images2.imgbox.com/10/ba/831QrIGe_o.png

  • ldiy
  • Registratie: December 2016
  • Laatst online: 30-03 14:48
PtrO schreef op donderdag 2 januari 2020 @ 22:15:
[...]

TL;DR: Je wilt iets wat niet in de lsc/PIR zit maar mogelijk kunnen "we" de MCU pinnen hergebruiken of omprogrammeren.

De BISS koppelen aan de esp8266 heeft weinig zin omdat de stroomvoorziening van de esp8266 wordt gecontroleerd door de MCU. Je zult dus de MCU moeten zien te triggeren waarbij je dan wel via een esp8266/gpio een extra "power1/2/34code" kunt laten sturen.

De sensor is vooral een "bewegingssensor " (als alarmgever) die reageert bij beweging en vervolgens na 60 seconden zonder beweging, via de mcu/8L051F3P6, weer op scherp wordt gesteld.
Met een zooi reverse engineering kan de STM/MCU qua logic worden geherprogrammeerd (heeft een standaard SWIM/singlewire interface). Het uitlezen van de bestaande microcode in de MCU, lijkt geprotected, want dat lukte mij niet.

Wat ik zelf verder jammer vind, is dat de MCU (ook) geen functie heeft om bij elke trigger even de batterijspanning te checken. Deze "check" (met code 55AA 0005000503040001xxcc) gebeurd alleen bij het plaatsen van een batterij.
Eén van mijn LSC/PIR's was na ruim 400 triggers (woonkamer in ca 3 weken) ineens leeg dwz minder dan 4,85v. Ik speel met de gedachte de ADC-pin van de esp8266 te gaan gebruiken en 'm te voeden op/via USB dat proefondervindelijk net genoeg is om de boel - zonder modificaties - aan de gang te houden.

Op mijn lijstje staat nog spelen met de andere pinnetjes van de microcontroller in de gedachte dat die mogelijk qua firmware exact/deels dezelfde zou zijn als van de DoorSensor die op andere PIO-poorten van de MCU wordt aangesloten en vervolgens WEL een open/SLUIT functie heeft.
Mogelijk kan je/ik dan de sluitpin van de MCU hergebruiken om te detecteren dat de PIR weer op scherp staat.
Ik heb het nu zo aangesloten:
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/5gUgWSd.jpg

Ik was aan het denken om de MCU niet meer te gebruiken en de esp in deepsleep te zetten. Om hem dan terug wakker te maken wanneer pin2 van de BISS hoog staat of er 2 min voorbij zijn.
Dit weekend moet ik dan nog is kijken of deepsleep met tasmota kan of ik zelf iets moet schrijven.

@Bass850 en @rem_hopster in België zijn de power plugs (met pin aarde) nog gewoon verkrijgbaar, dus als je dicht tegen de grens woont...

https://www.youtube.com/channel/UCiHhuyYXyckkbeMgtu3Pr-w


  • eisbaer
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:24

eisbaer

Zie signature

WimGal schreef op donderdag 16 januari 2020 @ 20:59:
Ik vraag me toch af hoe je die nieuwe plug zonder beschadegingen open krijg.
Mijn ali stekker heb ik opengemaakt door er met een bestekmes tussen te wrikken aan de zijkanten. Vrijwel schadeloos

Afbeeldingslocatie: https://asz01191.home.xs4all.nl/stekker-binnenzijde_tmb.jpg

Ik zie in mijn plug geen GPIO0 pootje om aan de gnd te verbinden. Iemand een idee welk pootje je hier moet hebben om hem in flash mode te krijgen?

edit: Er zit geen esp8266 in maar w600 a800 wifi chip. Misschien dat het flashen daarom niet lukt.

[ Voor 57% gewijzigd door eisbaer op 24-01-2020 13:26 ]

Favorieten: Samsung S24 Apps: Backup Restore - Fietsen: Kalkhoff 3B excite, VM S3 fw 1.9.3


  • eisbaer
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19:24

eisbaer

Zie signature

basvanderploeg schreef op dinsdag 14 januari 2020 @ 17:29:
De Smart Plugs zijn inmiddels weer terug in de winkel. Het gaat om een 2.0-versie die totaal anders in elkaar zit.
UPDATE: Het flashen is gelukt! Het enige verschil in de instellingen van Tasmota is dat de knop - Button1 (17) - nu moet worden toegekend aan D7 GPIO13. Bij de vorige versie was dit D5 GPIO14.
Hij werkt bij jou ook op 220V neem ik aan? Ik ben toch wel benieuwd wat ik fout doe waardoor het bij mij alleen via de seriële 3.3V werkt. Het is dezelfde versie plug. Ik volg deze handleiding, https://tasmota.github.io...uration?id=configure-mqtt

Afbeeldingslocatie: https://asz01191.home.xs4all.nl/tasmota01_tmb.jpg

Afbeeldingslocatie: https://asz01191.home.xs4all.nl/tasmota02_tmb.jpg

Afbeeldingslocatie: https://asz01191.home.xs4all.nl/tasmota03_tmb.jpg

Favorieten: Samsung S24 Apps: Backup Restore - Fietsen: Kalkhoff 3B excite, VM S3 fw 1.9.3


  • javaboon
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 26-03 19:33
Iemand bekend met deze tuya bewegingssensor? Ik krijg het niet voor elkaar om tasmota erop te flashen


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/VBubi22Fwp1DHXa_gojyXNZo-Rc=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/WZxua374uYE8Dp4eviAx2knG.jpg?f=fotoalbum_large

duh, electrons are life


  • javaboon
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 26-03 19:33
ja, dat solderen heb ik geprobeerd. Heb al diverse esp's geflashed met een rs232/ttl converter maar deze vertikt het. Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ntCPhg99Ul7JZ3S4hBnK27COhgY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/GhCJI4nWPG7sutKWajADbA6f.png?f=fotoalbum_large

duh, electrons are life


  • francisp
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 31-03 08:51
Deze nieuwe werken ook niet met Tuya-convert

Afbeeldingslocatie: https://community-assets.home-assistant.io/original/3X/a/d/ad42bd4a80c2c6cf90279e94d405f4d406f0c291.jpeg

  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
In de Google home app kan je sinds kort de smart plugs toewijzen aan het apparaat waar ze voor dienen. Oa waterkoker, airco,...Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/IEvU9pTSUCVFm_nzQMoui5dXpCY=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/3w5ZbEfXwiKGnihzIyEmRjYy.jpg?f=fotoalbum_large

  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
Geen idee, misschien kan je wat met de afbeelding hieronder?Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/zK6ATE-p_qNdv-cmTdYhCp04JMo=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/xafmDCqzh23XIk5nCEYYk1RS.jpg?f=fotoalbum_large

  • bart.koppers
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 01-04 04:47
Nope, andere chipset inmiddels, niet meer op ESP gebaseerd helaas. WB3S is een ander (eigen?) chip/ontwerp van Tuya.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/tP-nomGQdKQZQAnbL1rp-cX9u4M=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/PnxFlGLj8OsjsW0Hv0XhMIP6.jpg?f=user_large
Ben wat aan het experimenteren om chip te vervangen door een ESP8266

  • mroelandts
  • Registratie: Augustus 2020
  • Laatst online: 06-08-2020
Hallo,

Ik heb deze week een LSC smart power plug gekocht omdat ik gelezen had dat ik deze kon flashen met Tasmota.
https://hack42.nl/wiki/Ho...rt_Connect_Slimme_Stekker
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/VpOgSvPvBp0km71zU4nWZQtd6is=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/YXnRMNB32Jkc2gtrqU2l2Ena.jpg?f=user_large

Maar tuya-convert blijft falen.
Er is mij op dat forum verteld dat volgens het MAC van mijn plug er geen ESP module meer inzit.
Dit zou wel heel spijtig zijn!

Kan iemand mij dit bevestigen?

Ik heb alvast de wiki van tuya-convert aangepast om mensen na mij te waarschuwen en heb ook een pull request gedaan voor de tasmota supported devices pagina

https://github.com/ct-Ope...-devices-(HTTPS-firmware)
https://templates.blakadd...t_connect_power_plug.html

  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
Bij wijze van test via Ali expres een tuya camera gekocht voor 25euro, ding werkt beter dan verwacht!

Krijg het wel niet in de Home app van Google. Nog iemand dit probleem?

Voor de geïnteresseerden:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/et0v2R7iMEGCY8k9XacW7CVlWko=/800x/filters:strip_exif()/f/image/yhwXsYIzOMXvoYTJ4vQ9fW5U.png?f=fotoalbum_large

Edit, vandaag ook een tuya rookmelder met wifi ontvangen, net ding voor de prijs!
Ook deze verschijnt niet in de Home app van Google.

Zijn er hier nog mensen met nogal wat tuya apparatuur in huis trouwens? Of ergens een appart tuya topic?

[ Voor 69% gewijzigd door killerbie op 07-09-2020 12:18 ]


  • freestyler2
  • Registratie: Februari 2007
  • Niet online

freestyler2

Moderator

Ik heb nog een LSC Deursensor weten te bemachtigen, nu probeer ik deze OTA te flashen met Tasmota en na de edit met succes!

Voor de geïnteresseerden hierbij de werkwijze:

Om de LSC deursensor van nieuwe firmware te voorzien heb ik een aantal draaden op TYWE3S module gesoldeerd.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/1aJ9Rssz3iyegGkc7Xw-uiAEJVk=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/MqvhQXG2OSoFv7l56TbACBJ4.png?f=user_large

Hierbij maak je gebruik van de volgende aansluitingen:
  • rx
  • tx
  • io0
  • gnd
  • vcc
Met als resultaat:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/I9X-KR-0AAsRmQVQVYHRWwSpjv8=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/QTvcmjV5M7mQbe1dIX0ga0ir.jpg?f=fotoalbum_large
Foto: Bron

Om te kunnen flashen is er usb naar TTL converter nodig, ik heb hiervoor gebruik gemaakt van een CP2102.

Daarnaast merk ik op dat de TX van de adapter op RX wordt aangesloten en de RX naar TX van de TYWE3S module (kruislings dus aangezien je wilt flashen).

Maak vervolgens contact met io0 naar gnd om de module in flash modus te krijgen.
Houdt de reset knop aan de achterkant van de deursensor ingedrukt en stop vervolgens de TTL converter in de USB.

Controleer hierna apparaatbeheer om te kijken of de COM port wordt herkend. Wordt dit niet herkend zorg er dan voor dat je de juiste drivers installeert.

Het flashen kan nu beginnen!
Ik heb hiervoor gebruik gemaakt van Tasmotizer. Een handige tutorial is gemaakt door SuperHouseTV



Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/bGfSjZ4bGRhcssGaKICr9x7Gb3o=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/INTu1KsxBxf1vaesUV7VTQ35.png?f=user_large
  1. Controleer of de juiste seriële poort (COM poort) is geselecteerd.
  2. Download de laatste versie van Tasmota
  3. Selecteer BIN-file en blader naar het Tasmota bestand dat je zojuist hebt gedownload.
  4. Selecteer Erase before flashing
  5. Klik op Tasmotize! en wacht tot het klaar is
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pZCqOnSpbAcnLJ48BQlA-oB087Y=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/qjR40ItyN906Y1RXpwJfT19P.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/8RjeMxarRL7YmJSdzqMWEiOupU0=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/Dr3VFcAO4M76v7bQslaCFnzP.png?f=user_large

Haal nu de TTL converter uit de USB en verbreek vervolgens het contact met io0 naar gnd.

Je bent nu bijna klaar!

Nadat er Tasmota op staat kun je met je telefoon of laptop inloggen op tasmota-<nummer> en een wifi netwerk kiezen. Let op, dat de deursensor vrij snel wordt uitgeschakeld (om energie te besparen).
Tip: beweeg om de paar seconden de kleine blokje (de magneet) van de deursensor langs elkaar om deze actief te houden zodat je het kunt programmeren.

Nadat je het wifi netwerk heb geselecteerd open je Tasmota in de browser via het toegewezen IP-adres.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/iOpq3UsbDz9IwZkszJbWOwdjIJQ=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/EeEFaOSdhS3Z2uuaYDLSHsEO.png?f=user_large

Kies dan voor "console" en plak de volgende regel:
code:
1
module 54


Wacht even op de herstart en plak dan:
code:
1
2
3
 backlog TuyaMcu 11,1; TuyaMcu 51,51; TuyaMcu 12,3
 rule1 ON Wifi#Connected DO backlog serialsend5 55 AA 00 01 00 00 00; delay 10; serialsend5 55 AA 00 02 00 01 04 06; delay 3; serialsend5 55 AA 00 05 00 01 00 05; ENDON
 restart 1


Zodra de module is herstart is het klaar voor gebruik!

Nu moet ik alleen nog leuke toepassingen hiervoor bedenken :+ Iemand tips/ideeën voor Domoticz?

[ Voor 113% gewijzigd door freestyler2 op 26-09-2020 19:27 ]

Tenzij je naam Google is hou op met te doen alsof je alles weet.


  • FlorisK-Delft
  • Registratie: September 2020
  • Laatst online: 26-08-2025
Beste Lezer(s),

Na uren pruts werk en eindeloos op het internet zoeken lukt het mij niet om de (nieuwe) GU10 warm and cool white ambiance van LSC Smart connect werkend te krijgen (GU10 CW/WW). (Het gaat hier dus niet om de RGB versie met de sm2135.)

Heb meerde spotjes gekocht, sommige geflasht met Tasmota en sommige met ESP-Home. (Ik heb dit gedaan door ze te deassambleren en vervolgens weer in elkaar te zetten.)

Zowel ESP-Home als Tasmota werkt, ik kan beide spotjes zien op het netwerk en beheren, maar ik krijg het niet voor elkaar om een lampje ook echt licht te laten geven....

Wat werkt niet?
Voor Tasmota PWM1 & PWM2 instellen:
code:
1
{"NAME":"GU10_LSC","GPIO":[0,0,0,0,0,0,0,0,38,0,37,0,0],"FLAG":0,"BASE":18}

Voor Tasmota SM2135 instellen:
code:
1
{"NAME":"LSC RGBCW GU10","GPIO":[0,0,0,0,0,0,0,0,181,0,180,0,0],"FLAG":0,"BASE":18}

Voor ESP home werkt ook beide niet (esp8266_PWM of werken met SM2135)

Wel heb ik de schematics achterhaald en ook de tekst afgelezen op de chip op de PCB, en zie ik dat het gaat om de BP5778. Helaas kan ik hier verder niks op internet over vinden. Ook word het bestuurd door een TUYA TYLC5 (ESP8285).

Heeft iemand enig idee hoe ik de spotjes werkend kan krijgen? Weet iemand de goede configuratie? (Voor Tasmota of ESP-Home?)

Mvg,

Floris

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Qgpw3-m9PkwFlwjthyd9Hyu46sU=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/p1oNSR6PINkvc0KMaSAaGolo.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/gVXobl_-COSOtMCcfbI3cP7VpiE=/232x232/filters:strip_exif()/f/image/3PQv4Gmy5BN8qpbJwHA7KpMi.png?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wcf6a8LdpoHESAYseXM1pJoV0Bo=/232x232/filters:strip_exif()/f/image/JPr6Ve1d0QnQ7AcFEbwj8MSq.png?f=fotoalbum_tile
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/KTW1uBSdl6jlgcFBqO2765u83l8=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/fqjoIbfMl4BFg5JSMSt774eL.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/EAAc5gJ-MQ_h-43gGslJ_6I7Qwc=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/BCIJDrhkZnN7Gl8KiDbEFEd3.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/98AouUhHeYhyaHLtibt8jIAiLi0=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/86HNcAnA8mvwEADD8iEFNFNe.jpg?f=fotoalbum_tile
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/G0uX28UuH-klpS_4OC-RUDc7sG0=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/c1fTNSuWs3GwxK5zDkc3GvRn.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/a74-4HF78WbgJZcbmPX6z3wooq8=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/RqijHGb2ckqdqHgszyez2Xp8.jpg?f=fotoalbum_tile

  • FransOvk
  • Registratie: November 2019
  • Laatst online: 23:06
Op de nieuwste LSC Smart Power Plug (Art.no. 2578685 970761 v1.0 kan geen Tasmota meer worden geflashed. De plugs gebruiken een Tuya module WB2S en dat is een andere, niet met name genoemde, processor dan de ESP8266 of varianten daarvan :X


Zie ook https://developer.tuya.co...atasheet?id=K9ghecl7kc479Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Bc1dOzg1_kXgewHl0xPYMv3A4lU=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/saEK1RbonRLtGmgfXx8JC1b9.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 52% gewijzigd door FransOvk op 23-09-2020 16:35 . Reden: Afbeelding toegevoegd ]


Verwijderd

Ik kan het eerste gedeelte inderdaad doen, tot dat je de lamp moet kiezen.
Ik kies de lamp (in mijn geval gang) en dan kan ik kiezen tussen wit of kleur... En niet de optie met switch aan! Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/bs3N5qX-JfvWKewzzB4d1GsI46Q=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/OX0Rp7FOSz4odlGliLd30RiC.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/GbhNRiFPYvbBv48ZW3l2riUW28g=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/uh9RWoXTlQG2HdHafHLTcQii.jpg?f=fotoalbum_large

  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
Iemand ervaring met het product om de foto, of een vergelijkbaar product?

Ik heb nu een engie boxx (Eneco toon), waarbij ik mijn abblnoment recent heb stopgezet. Ben mijn opties aan het verkennen om toch terug 'slim' te kunnen verwarmen in huis.
Was aan het twijfelen tussen de Boxx rooten of een nest thermostaat te kopen, maar dit lijkt me handiger om mijn woning eigenlijk in zones in te delen.

Ik vraag me enkel af hoe het dan zit met de huidige thermostaat. Denk niet dat het gezond is die in te stellen 30°c zodat er altijd druk is wanneer 1 van de radiatoren wordt opengedraaid
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/lGwyaXNtQAAFv2LElLPlYWPCEEE=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/h8aDrVNRO2WaR4Z3gCLVmvWz.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 10% gewijzigd door killerbie op 05-11-2020 03:53 ]


  • Rouwette
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 30-03 22:26

Rouwette

Rouwette.com

Het is me gelukt om een oude deursensor the flashen met Tasmota, echter reageert hij niet met de magneet...
https://homehacker.nl/flashing-lsc-sensors/


Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/G-ZBM2t-IIR5CSIdhXL5sMyV96E=/full-fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():fill(white):strip_exif()/f/image/9V2io64NrK6cV16vwJ2woIjY.png?f=user_large

De Toggle knoppen werken en zetten schakelaars om in Domoticz en omgedraaid maargoed geen magneet reactie. Wat zou ik fout hebben gedaan?

-edit- Ik had hem aan de gang, restart enzo. was m'n eerste Tasmota device :)

[ Voor 7% gewijzigd door Rouwette op 13-11-2020 21:36 ]

https://www.rouwette.com/


  • Tyrian81
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 28-02 17:08
Heeft er iemand ervaring met de LSC smart doorbell (tuya) ?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/NPMRCSsiCsUDAinOOAkG5W6Gn7o=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/w2IohSQHYzjBzcXphDdgOgFc.jpg?f=fotoalbum_large

Is deze te programmeren dmv tasmota, of heeft iemand de mogelijkheid gevonden zijn meldingen in Home Assistant te krijgen.

  • debroei
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 04-12-2025
Iemand enig idee waarom ik geen vertraging kan instellen in een scène?
Ik zie twee Chinese tekenen staan en kan niet kiezen voor kleur en brightness. Bij geen van mijn lampen.
Eerder kon dit wel, wat doe ik fout?
Als ik een automatisering met een willekeurig lamp doe kan ik alleen maar aan of uit selecteren...
Kan alleen nog kiezen voor schakel meer niet :(
Meer mensen die dit eens kunnen checken?
Mijn eerder ingevoerde acties werken nog wel gewoo .

Afbeeldingslocatie: https://i.postimg.cc/JhR2xd5L/926-DA1-D9-D934-4-B3-C-A21-F-23-A34-F369115.png

[ Voor 28% gewijzigd door debroei op 27-12-2020 16:33 . Reden: Aangevuld ]


  • Vaenir
  • Registratie: Februari 2018
  • Laatst online: 06-10-2023
u_nix_we_all schreef op zondag 3 januari 2021 @ 02:07:
@Vaenir Een e14 lamp openmaken om usb-ttl aan te sluiten lijkt me vrijwel niet te doen.
Maar ik vraag me sowieso af wat er dan mis kan zijn. Als hij wel goed werkte met een minimale config, zoals in je post, dan zou ik verwachten dat een config gelijk aan de e27 versie geen probleem zou moeten zijn. Het platform en board type zijn gelijk vziw.
Misschien een open deur intrappen, maar je hebt niet perongeluk hetzelfde ip-adres als 1 van je andere lampen gepakt ?
Goede vraag! Maar ze hebben beide manueel een andere ip toegewezen gekregen binnen de config. Ben bang dat de flash niet goed is gegaan. Ik heb ooit ergens iets gelezen dat die OTA updates niet lekker gaan via een wifi mesh netwerk? Geen idee of dit klopt maar ik heb toevallig wel zo'n Ubiquiti mesh hier draaien.

Ik ga er maar vanuit dat deze lamp overleden is. Nu maar opzoek naar een alternatief. Helaas is de action dicht dus dan gaan we maar eens op Amazon zoeken.

de "learn from my mistakes" edit
LSC E14 filament is officieel dood verklaard maar nu de waarom vraag. Ik heb de stoute schoenen aangetrokken en toch nog maar een LSC E14 succesvol onder handen genomen.

Probleem 1: Wifi.
ESPHome en mijn Ubiquiti Amplifi setup zijn geen goede vrienden. Ik heb een veel stabielere verbinding weten te creeren voor OTA updates door de 40 MHZ kanalen te activeren van de 2,4 GHz lijn.

Probleem 2: Achter elkaar flashen.
Om te migreren van Tasmota naar ESPHome flash ik eerst een minimale ESPHome config. Wat ik fout deed bij doodverklaarde E14 lampje is dat ik zonder eerst te rebooten de volledige ESPHome firmware erop ging zetten. Wat blijkt (nu ik beschik over OTA updates en fatsoenlijke logs) is dat mijn volledige firmware te groot is omdat de cache niet leeg wordt gegooid na het flashen van de tijdelijke firmware. Dus restart eerst of anders een dood lampje.

Extra ondervinding:
Lampje is redelijk eenvoudig uit elkaar te halen door de fitting te verwarmen met bijvoorbeeld een hetelucht pistool. Je ziet binnenin de lijm zitten namelijk. Zodra dat verwarmd is gaat het glas er eenvoudig vanaf. Echter is in elkaar zetten teveel gedoe omdat de bedrading zoveel pruts/soldeer werk is, dat het de moeite niet waard is.

Afbeeldingslocatie: https://i.ibb.co/Pxc4Mw7/B74689-FE-0600-4756-814-C-F475-CA06-D00-E.jpg

@u_nix_we_all ik tag je even misschien vind je het interessant. :+

[ Voor 41% gewijzigd door Vaenir op 05-01-2021 12:22 ]


  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
Ik heb vandaag mijn eerste slimme schakelaar binnen en geïnstalleerd. Her betreft een drukschakelaar, gezien ik touch nogal onhandig vind voor een muurschakelaar.

Het mooie hiervan is dat je een normale ledlamp op deze manier slim kunt maken en combineren met randapparatuur of scènes terwijl andere bewoners wel nog steeds de schakelaar kunnen gebruiken.

Het nadeel is hierbij wel dat je niet meer kunt dimmen of van kleur veranderen.

Het betreft trouwens een schakelaar met een ESP chip voor de geïnteresseerden

Indien er info willen over de werking of installatie of dergelijke... :-) Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0HAdgW4bODYxl-ft73sXqw7AJ-o=/x800/filters:strip_exif()/f/image/tNQJugqBPdtkuk1mNHf3JwIL.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/pdq7EGS9X5a1hTnsOZk5_rXJE44=/x800/filters:strip_exif()/f/image/0hvt2ATffa7BzGdjirL7IARX.png?f=fotoalbum_large

[ Voor 6% gewijzigd door killerbie op 16-03-2021 22:25 ]


  • killerbie
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 01-10-2024
Hierbij alvast een foto van de voorzijde.kikk vooral links bovenaan naar de 4 pin contactpunten (esp8266)Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Xi9ZIA99anqZKGb8Oj4-1gBQHCw=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/VghtSlw6OKW66ih65PdBLuyW.jpg?f=fotoalbum_large

  • DJSmileX
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 01-03 20:48
Heb ik, het gaat hierbij om de Esp8266
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/cceeDSYU1O9EOExVBm21f_ejUYA=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/Vl6L248GU1hHd1bls05pylSk.jpg?f=fotoalbum_large

  • vso
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

vso

tja...

ik heb de outdoor stopcontact van de action gekocht en meteen opengeschroeft .. zonder aan de power te hangen

Afbeeldingslocatie: https://www.action.com/globalassets/cmsarticleimages/89/70/3004200_8718964105045-111_01.png?preset=mediaSliderImageZoomed

Na het verwijderen van de dopjes die de (1 toer) schroeven verbergen en die losdraaien (ze zaten niet zo erg vast)

foto is 2 delen (onder = binnenwerk en boven is ..;) )
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/Zejjq4W.jpg


Maaruh de vraag die WB3S niet te flashen ? als ik het zo lees dus een esp8266 oid chip compatible maar zitten er wel wat verschillen tussen de pinnen ?

Tja vanalles


  • DustPhyte
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 09-02 16:02

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 00:07
Van de week smart "up & down light" bij de Action gekocht...

Nu wil ik dit dus in HA kunnen bedienen, of ik doe iets verkeerds of de localtuya methode werkt niet.

Ding dus open geschroefd want dacht, dan ga ik em flashen :).

Alleen zit hier volgens mij geen ESP chip in? Dan is het einde zoek als ik goed heb gelezen?

Foto's:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/-jxyO4Id8Woh6Dwul1NEXpNXqjk=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/hHpx9meEkUMDbhjEkb2qIZVK.jpg?f=fotoalbum_tileAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/OM4YmelUt2hqdSnASFw6Cdt2uwI=/232x232/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/AVOCqSu1jrnUrppageqrjCvi.jpg?f=fotoalbum_tile

6200 Wp | eGolf 32kWh | ESS Victron 18kWh

Pagina: 1