Geen idee betreffende de videokaart (denk dat een MX250 best prima zou werken, anders doet je CPU maar wat meer).
Maar denk ook aan andere zaken bij een creatieve opleiding als CMD is het wel erg handig een goed scherm te hebben, een IPS paneel met goede kleurweergave (qua % sRGB en lage kleurafwijking) is wel iets waar ik persoonlijk op zou letten. Daarvoor zou ik ook vooral reviews lezen.
Bij de twee laptops die je noemt; vergeet ook niet dat de ene 16GB RAM heeft en de andere maar 8GB, ik zou wel 16GB aanraden voor die zware programma's.
Overigens liggen de laptops qua prijs best ver uit elkaar, misschien is er nog een mooie middenweg te vinden?
Nog een laatste tip: probeer met studentenkorting een laptop te kopen. Veel bedrijven (iig Apple, HP en Microsoft) hebben een studenten store, waar je meestal wel 10% korting of meer kan krijgen. (Soms heb je wel een account of email van je school nodig om daar op in te loggen).