@
Renault Hoi, nog bedankt voor je berichtje, beetje laat maat een paar daagjes weg geweest. Ik denk dat jouw laatste bericht wel eens waardevol zou kunnen zijn want ik heb eerst uit een hobby laptop ddie ik nog heb staan, de SDD eruit gehaald en die in de pc gezet, Nieuw sate kabeltje erbij en geprobeerd. Ik heb die SDD aangesloten op de poort van waar eerst de HDD zat en de HDD op een nog vrije poort. Geen enkel probleem en de pc startte meteen op vanaf de nieuw SDD en het liep super lekker, vlot opstarten en zo.
Toen begonnen op een partitie op de hdd, die ik daarvoor vrij had gemaakt, alle persoonlijke bestanden op te zetten, ook zonder problemen. Tot ik ook daadwerkelijk enkele PDF bestanden naar Word wilde gaan converteren. Ik heb een leuke collectie interessante e-books in pdf bestand maar die zijn door de beperkte hoeveelheid tekest op 1 pagina heel bewerkelijk om te lezen, je bent meer bezig met scrollen dan lezen dus zet ik ze eerst om naar Word en dan maar ik alls wat beknopter en zet ik ze terug naar PDF.
Maar toen begon het gedonder, iets op de HDD zetten en er afhalen is geen probleen maar er ook daarwerkelijk iets mee gaan doen is een drama. Het gaat vreselijk traag. 4 PDF documenten in een handeling omzetten naar Word kost zeker een minuut of 5 met een processor gebruik van tegen de 100 %.
Dus me toen maar eens wat verdiept in jouw verhaal, ik had nooit eerder van dit onderwerp gehoord over AHCI en kon me ook niet herinneren dit ooit in de bios tegen te zijn gekomen.
Ik heb dus de pc in veilige modus op laten starten om in mijn bios dit aan te passen.
Voor ik dit gedaan heb heb ik eerst dat programmaatje AS-SSD laten draaien en kwam het hele woord AHCI daar nergens in tegen.
Toen eerst nog een aantal registerwaarden aan gepast.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStorV Start op 0 (0=AHCI)
stond die al op 0. kwam ook dit tegen( @iastorve.inf%*0600DeviceDesc%;Intell RAID contoller win 7)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\iaStorAV\StartOverride dword op 0
-Geen iastorve AV aanwezig, wel iasrtorve AVC maar DWORD start al op 0
-daar stond de de Intellcipset% op SATA RAID contoller win 7
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\StartOverride dword op 0 gezet, stond op.
Dus toen op nieuw op gestart in veile modus en toe bios benaderd maar in dat hele bios vam mij komt het woord AHCI niet voor. Of zit het ergen op een plek waar ik niet bij kan of mag?
Het enige dat er in de buurt kwam was dat ik de satacontroller kon vinden met als enige optie deze aan of uit te schakelen. verder heb ik vrijwel elke Bioswarrde waar ik iets aan zou kunnen veranderen aan geklikt om te kijken of ik iets tegen zou komen maar uiteindelijk heb ik alles maar gewoon laten staan zoals het stond want ik kan het gewoon niet vinden.
Gevolg, px start daarna in veilige modus op en vraagt een wachtwoord en accepteerd mijn wachtwoord niet meer. Ik kom dus niet in en ook niet meer uit de veilige modus) opstart. Dus maar met G-parted de sdd gewist en opnieuw geinstalleerd. Op zich niet erg want ik heb een goede image van wat er eerst op stond.
Of mijn bios is zou oud dat dit niet kan of ik doe iets niet goed maar het komt verder wel overeen met jouw verhaal dat ik aan die 2e hdd op deze manier niets heb. Ja, puur voor opslag maar zoveel heb ik niet om op te slaan. Ik wilde die 2e schijf juist gaan gebruiken om vanaf daar een dualboot te gaan doen en om daar vituele harde schijven in te gaan richten. Ik geloof dus inderdaad dat beter een paar tientjes extra uit kan geven voor een grotere SDD maar dan nog is deze eigenlijk nog wat aan de kleine kant voor wat ik had willen doen. Ik blijf dus hopen om die 2e harde schijf er toch bij te kunnen gebruiken.
Gr Jos