# | Category | Product | Prijs | Subtotaal |
1 | Processors | AMD Ryzen 7 3700X Boxed | € 345,05 | € 345,05 |
1 | Moederborden | MSI B450M Mortar | € 97,05 | € 97,05 |
1 | Videokaarten | AMD Radeon Pro WX 2100 | € 155,- | € 155,- |
1 | Behuizingen | Cooler Master Silencio S400 | € 74,50 | € 74,50 |
1 | Geheugen intern | Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2B3200C16 | € 182,78 | € 182,78 |
1 | Voedingen | Cooler Master MasterWatt 450 | € 51,90 | € 51,90 |
1 | Solid state drives | Samsung 970 EVO 500GB | € 99,99 | € 99,99 |
Bekijk collectie Importeer producten | Totaal | € 1.006,27 |
Twee opmerkingen over bovenstaande build. Ik zal wachten op de MAX versie van het moederbord. De grafische kaart moet de WX 3200 worden, maar deze is nog niet beschikbaar. Ik kan tijdelijk een eenvoudige passief gekoelde grafische kaart gebruiken.
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Mijn computer moet vooral latex bestanden compileren. Alhoewel tijdens de workflow er enkel sectie per sectie getest wordt moet ook heel regelmatig eens een volledige rebuild gedaan worden. Door gebruik te maken van een makefile kan dit deels geparallelliseerd worden.
Daarnaast wordt de computer ook gebruikt om android programma's te ontwikkelen. Met mijn huidige pc (4core, 8threads, 2.9Ghz i7) merk ik m.b.v. htop dat android studio vaak alle threads op 100% zet. Dus ook hier kan ik voordeel doen bij meer threads.
Voor de rest wordt de pc enkel gebruikt om te browsen of mails te schrijven. Dan zou ik graag hebben dat de pc betrekkelijk stil is.
Och, en ik draai Fedora linux. Maar dat maakt denk ik weinig verschil uit.
Wat mag het systeem gaan kosten?
In mijn vooropgestelde build kom ik aan 1000 euro. Wat ik best betaalbaar vind als mijn nieuwe pc een stuk sneller is dan de huidige.
Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Ik zou waarschijnlijk de harde schijf kunnen verhuizen. Maar ik maak gebruik van een NAS om afgewerkte projecten te stockeren. Dus dan zie ik liever die lawaaierige schijf niet meer terug.
Initieel zal er gebruik gemaakt worden van een passief gekoelde grafische kaart die in mijn huidige pc zit, lspci geeft aan dat het een RV710 [Radeon HD 4350/4550] is. Ik denk dat ik ga upgraden naar een Radeon Pro WX 3200 kaart, maar deze is nog niet uitgebracht. In mijn build heb ik nog de voorganger geselecteerd.
Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Ik was eerst van plan om een systeem te bouwen met een ryzen 2700. Deze is wel heel erg goedkoop. Maar de nieuwe ryzen heeft een lagere TDP en dat lijkt me wel handig om het systeem tijdens idle of weinige workload koeler en stiller te laten lopen.
De MasterWatt voeding lijkt me handig omdat deze volledig passief is bij weinig workload.
32 Gb ram lijkt misschien een beetje veel, maar tijdens unit tests op android moeten soms eens verschillende emulatoren gestart worden, en dan durft mijn huidige pc met maar 8 Gb wel eens te swappen.
Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Niet echt.
Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
De grafische kaart moet minimaal 3 schermen kunnen aansturen. Momenteel zijn het twee SyncMaster 2443 schermen (24 inch lcd aan 1920x1200). Zoals reeds vermeld zal ik dat initieel nog doen met een oude passief gekoelde grafische kaart. Ik zou deze wel willen vervangen door een WX 3200 zodat ik dan eindelijk drie schermen kan aansturen.
Ga je overklokken?
Ik zal zoveel mogelijk de instellingen standaard laten. Ik heb gelezen dat, bij goede koeling, de nieuwe ryzen automatisch kan overclocken. Ik hoop dus op een goede airflow van mijn kast zodat de cpu, toch op zijn minst tijdens de korte stukjes dat er gecompileerd wordt, eventjes het maximum eruit kan halen.
Wat verwacht je van ons?[i]
Past alles samen? Zou jij een andere build bouwen als workstation? Zou ik toch gaan voor een Ryzen 2700? Of zelfs een Ryzen 3900X, want de prijs per thread is eigenlijk gelijk? Tussen de processors twijfel ik nog een beetje, dus met een goed argument zou ik toch nog een andere processor kiezen.