zehnder RF antenne signaal boost / verplaatsen antenne

Pagina: 1
Acties:

  • Empo
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 24-10 14:14
Hoi allemaal.

Ik heb een Zehnder Comfofan ventilatiesysteem met RF ontvanger ingebouwd. Echter merk ik dat de RF remote in de badkamer net 1 tot 2 meter te ver staat van de ontvanger. Ik kan nu wel een hele dure extender kopen om die ene meter te overbruggen, maar ik vroeg mij of er niet een andere manier is om het signaal te boosten?

Ik heb een wifi/gps auto antenne nog liggen, kan ik die niet uit elkaar halen en de antenne kabels knippen naar de correcte lengte om zo het RF frequentie te behalen? Of zijn er andere DIY truukjes denkbaar.

RF receiver met 2 kabels als antenne. De lengte van de kabels zorgen voor het ontvangst van 868mhz als ik mij niet vergis. Hoe kan ik deze antenne "verplaatsen" ?
Afbeeldingslocatie: https://www.ventishop.eu/image/cache/data/stork-rf-ontvanger-800x800.JPG

Ik heb zo iets nog in de kast liggen:
https://www.aliexpress.com/item/32820198279.html

En moet ik dan de punten op de + en de - van het RF bord solderen? begint het signaal dan niet vanaf de soldeerpunten? of pas bij de antenne?

Alvast bedankt.

  • Empo
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 24-10 14:14
Ik heb het signaal verplaatst met een zelf gemaakte dipole antenne. 8.3 cm lang 2x. Remote werkt weer :)

  • thcr
  • Registratie: Februari 2020
  • Laatst online: 07-11 20:18
A bit late to the party, maar ik zit met het zelfde probleem. Zou je een foto van je setup kunnen delen?