Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Furion2000
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 08-07 07:54
Goedemiddag Tweakers,

Momenteel ben ik aan spelen met het schema van eigenlijk alles door:
  • Bijna een jaar geleden een huis gekocht en niet samengewoond daarvoor
  • Sinds begin 2018 eerste baan als developer gestart na een cursus en dus zonder IT gerelateerde studie.
  • Flexibele werktijden door tussen 06:00 en 19:00 8uur te mogen werken
  • Vermoeidheidsklachten
  • Minder focus in de middag en avond waardoor productiviteit daalde qua werk, maar nog belangrijker, in de avond pakte ik steeds minder een boek of ging ik nog wat voor mijzelf rommelen op de computer.
  • Boeken en stukken die ik heb gelezen die het hebben over focus en dagindeling
Sinds ik samen woon, ben ik begonnen met mijn schema aan te passen aan mijn vriendin (vroeg op vroeg naar bed), wat ongestoorde nachtrust op zou leveren en alle guru boeken hebben het over vroeg op staan to kick ass etc. Alleen door een stuk over Melatonine en focus ben ik van mening veranderd en vind ik dat ik moet luisteren naar mijn lichaam en niet volgens een bepaald principe van iemand anders moet leven. Ik ben van nature een avondmens en het is stom om dat tegen te gaan werken.

Ochtend en avond mensen hebben namelijk allemaal een goede focus in de ochtend, de een iets minder dan de ander, maar het werkt voor allemaal wel oke. Die guru zeggen dan van "you see young grasshopper, focus is goooood". Ze vergeten alleen het diepe dal waardoor de avondmensen heen gaan als die piek geweest is en de 'dip' komt. Eerst dacht ik dat dit kwam door de lunch en het eten, maar dat brainfog gevoel in je hoofd blijft de rest van de dag aan, met als gevolg; je slentert je dag door tot aan bedtijd.

Nu heb ik het roer omgegooid en kom nu 07.00 (weekenden 07:30) uit bed en ben dus aan het testen of ik mij weer beter ga voelen in de avonden. Na 3 dagen kan ik al positief antwoorden op deze vraag en voel mij beter uitgerust. Lange termijn moet gaan uitwijzen maar dat terzijde.

De discussie die ik nu eigenlijk wil starten is wat er werkt voor jullie. Wat zijn dingen die jullie focus verbeteren en welke boeken kunnen jullie aanraden.

E.g. Covey is tot nu toe nog steeds mijn favoriet en ook de Ted talks over dit onderwerp zijn vaak wel goed weg te kijken.

Genoemde boeken:
Deep work, Focus aan/uit, Getting Things Done - David Allen, Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less - Greg McKeown, The Power of Habit - Charles Duhigg, Flow: The Psychology of Optimal Experience - Mihaly Csikszentmihalyi, Drive - Daniel Pink (ook When is goed).

Genoemde informatie over gezonde eetgewoonte:
Fat Head documentaire, That Sugar Film documentaire

Genoemde tips;
  • 7-8 slaap en daar nooit van af wijken. Ga je om 01:00 naar bed met een feestje, blijf dan tot 08:00 liggen enzovoort. Slaap laad je focus op. Let op, alleen goede slaap.
  • Muziek zonder tekst, omdat je vooral tijdens het lezen hierdoor niet te snel afdwaalt met je gedachte
  • Goede combinatie tussen sport, sociale en ontspannende dingen zorgt dat je mentaal 'sane' blijft en ook die batterij op laad. Ik ga daarom graag ALLEEN wandelen.
  • Voeding, E.g. koolhydraten zijn super lekker, maar zijn grotendeels de reden dat je korte pieken en lange dalen hebt en dus door je vermoeid te voelen vaak ook minder focus hebt.
  • Zorgen dat op de momenten dat jij focust, je niet gestoord woord door meetings, telefoontjes, email, whatsapp, social media en eigenlijk alle meuk waar je best een dagje zonder van kan of 1 a 2x per dag een momentje voor kunt plannen. Vooral je telefoon is een enorme focus killer, dus lekker gaan toiletteren zonder telefoon en bij de bus lekker in het luchtledige dromen ;)
  • Leuk en uitdagend werk, want als dit onder je focus niveau zit word je eerder afgeleid.

[ Voor 7% gewijzigd door Furion2000 op 13-07-2019 08:01 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ernemmer
  • Registratie: Juli 2009
  • Niet online
Gezond eten en sporten zorgen voor veel meer focus door de dag heen dan welk guru boek je ook kan leren. Voor de rest is het soms wel handig als je in de flow je werk kan doen en je werk ook uitdagend blijft.
Als je de hele dag saaie eentonige dingen doet en je collega's komen elke 15 minuten iets vragen is funest voor je productiviteit.

[ Voor 53% gewijzigd door Ernemmer op 11-07-2019 17:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SgtElPotato
  • Registratie: Juli 2008
  • Laatst online: 22:47
Wat voor mij werkt is uitdagend werk wat ik leuk vind, het maakt mij niet heel veel uit of ik enkele uren per nacht slaap of 8 uur. Als mijn werk leuk is en uitdagend is dan focus ik me vrij snel en gemakkelijk.

Wat ik wel merk is dat mijn voeding veel meer invloed heeft, eet ik slecht of weinig dan is mijn focus vrij snel weg en dwaalt ie snel af.

Zucht...


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Anoniem: 882605

Lees Deep Work. Realiseer je dat het niet menselijk mogelijk is (voor de meesten) om je meer dan 4 uur met zeer uitdagend werk bezig te houden.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Bulder
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 04-07 11:04
Ben je geneigd snel 'ja' te zeggen tegen mensen? Gezien je opmerking dat je je ritme aanpaste aan die van je vriendin.

Niets heeft mij de afgelopen jaren zoveel focus opgeleverd als 'nee' leren/durven zeggen op de juiste momenten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • vinom
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 01:25
Lees het boek Focus Aan/uit :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Furion2000
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 08-07 07:54
Bulder schreef op donderdag 11 juli 2019 @ 17:57:
Ben je geneigd snel 'ja' te zeggen tegen mensen? Gezien je opmerking dat je je ritme aanpaste aan die van je vriendin.

Niets heeft mij de afgelopen jaren zoveel focus opgeleverd als 'nee' leren/durven zeggen op de juiste momenten.
Haha nee, ik ben juist iemand die naar de manager of zijn manager toe loopt om te zeggen dat iets niet gaat werken voor mij. Vriendin was gewoon simpel; zij had niet de keus ivm files, ik vond het 'gezelliger' en rijd met de motor tussen de files door. Balans is nu gevonden en dan kun je het wat laten 'vieren' en pak nu weer langzaam de projectjes en boeken weer op.

@Anoniem: 882605 & @Anoniem: 882605 Thanks! Erbij gezet en zal ze eens gaan tacklen. Deep work inderdaad al meer over gehoord.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • wm1234
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 23:32
Wat voor mij werkt:

- Altijd naar je lichaam luisteren. Als je moe bent, even gaan slapen. Ik doe regelmatig een dutje.
- Niet te vroeg opstaan en niet te laat opstaan.
- Zorg voor een ritme, bijvoorbeeld tussen 11 & 12 uur tot 7 & 8 uur slapen.
- Allerbelangrijkste tip, eten met lange energieafgifte i.p.v. korte pieken (brood, pasta's, snacks). In de ochtend betekend dat brinta, havermout, yoghurt en tussen de middag warm eten (rijst met kip bijv.) of bijvoorbeeld een lekkere salade met veel eiwitten. Kost meer moeite maar levert in de middag een prettig en niet te voel gevoel op.
- In de ochtend ben ik altijd het scherpste, gelijk het moeilijkste van de dag doen. Gelijk aftikken de eerste paar uur. Dan hoef je vaak de rest van de dag al niets meer te doen.
- Meetings of overleggen in de middag. Liefst ook niet te lang (max. 20/30 minuten).
- Tussen de middag even een stukje lopen, doet een mens ook goed.
- Minimaal 3/4x per week even gaan sporten een uur.
- Avond eten gezond.
- Liefst ook stoppen met drinken -> zorgt voor enorme vermoeidheid in het lichaam. Dit is toch wel het lastigste punt, vind ik zelf maar geeft je een heel ander gevoel (stuk fitter).
- Avond activiteiten -> zorg voor ontspanning en tijd voor jezelf. Lekker afwisselen.
- Sociale activiteiten -> niet te vol plannen en gewoon ook eens nee zeggen of afzeggen.

Boeken -> ik lees van alles wat ik interessant vind. Soms cursussen, soms boeken. Meestal wel realiteit of biografieën van mensen of gebeurtenissen in de wereld. De zelfverbeterboeken ben ik wel klaar mee -> vaak erg oppervlakkig en open deuren intrappen of gejat van een paar andere guru's in een ander jasje.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • t_captain
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 04-07 19:35
Vaak voorkomende problemen in levensstijl:

* alcohol -> op doordeweekse avonden beter niet
* beweging -> veel mensen bewegen te weinig. gaat om licht/matig intensieve beweging,vooral niet te kort
* dagritme licht/donker

's avonds een half uur in het donker wandelen met een hond is voor mij een heel belangrijk apsect voor focus. In die tijd komen mijn gedachten op orde. Dan heb ik ineens helder hoe ik een of ander algoritme het best in software kan stoppen. of hoe een interface eruit moet zien met het oog op toekomstige features. Soms maak ik nog snel een notitie van iets wat ik 's morgens ga oppakken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ortep
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online

Ortep

Soylent Green is People!

Klinkt vaag, maar is het absoluut niet. Het is keiharde focus training

Www.zen.nl

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • WhySoSerious
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 08-07 09:52

WhySoSerious

Be the change.

Veel tips zijn al genoemd, gezond eten (weinig toegevoegde suikers!), lekker in je vel zitten door regelmatig te sporten en goed te slapen. Dit is al de basis. Zonder deze punten hoef je de rest niet eens te proberen denk ik.

Zelf ben ik ook een ochtendmens en merk ik dat ik 's middags minder gefocussed kan werken. Dus voor mij zijn het 's ochtends de dingen doen waar ik naar uitkijk en veel voor moet nadenken. 's Middags komt dan de rest (meetings + minder intensief werk). Wat ik dan wel eens wil proberen is de pomodoro-techniek. 25 minuten focus op werk, dan 5 minuutjes pauze. Op kantoor is die pauze even uitstrekken en een rondje naar de pantry oid lopen, thuis betekent het een paar keer de trap op en af (beweging, remember), rondje door de tuin, 3 x 15 reps opdrukken ofzo. Na 4 pomodoro's een wat langere pauze.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CurtPoindexter
  • Registratie: Februari 2017
  • Niet online
Wat mij ook heeft geholpen is afstappen van alle "simpele" TODO appjes die slechts enkelvoudig lijstjes bijhouden of hooguit iets met tabjes. Zinloos en wordt alleen maar chaotisch.

Gebruik het ten hoogste om snel een aantekening te maken maar daarna moet je iets doen met (zo heb ik het gedaan):

- Jira. Hierarchie in projecten en taken zodat je achtergrond en context hebt voor taken. Is voor veel mensen overkill maar er valt niks meer van je bordje af. Je kan gaan scrummen in je eentje of gewoon overal due dates op plakken maar het is een goede methode om bij te blijven.
- Confluence voor dossiervorming. Alle notities aantekeningen bijzonderheden klep je daar in. Link dit aan JIRA issues.

Voor veel mensen overkill, maar in mijn rol als PO heb ik nu 6 producten met elk sowieso 1 of 2 "dossiers" die ook weer 3 of 4 aspecten kennen. Ik ben rustig met 30 / 40 dingen "tegelijkertijd" bezig.

Tegelijkertijd in die zin dat ze vaak op hun eigen tempo doorakkeren en af en toe escaleren bij mij. En dan is het erg fijn om een dossiertje te kunnen pakken, issue maken en op de lijst.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 08-07 11:07

Croga

The Unreasonable Man

De afgelopen paar jaar ben ik hier erg mee bezig geweest. Na zoveel jaar zijn er mij een paar heel belangrijke dingen bij gebleven:

- Alle theoriën zijn nonsense.
- "gezond eten" is een hele relatieve term (ter illustratie; ook ik was gestopt met "toegevoegde suikers". Dat heeft geresulteerd in een paar keer een enorme crash door suikertekort. Suiker is nodig, is belangrijk voor je functioneren. Teveel is slecht, net als met alles, maar te weinig is minstens net zo slecht, zo niet nog veel erger; suiker teveel leidt tot overgewicht, suiker tekort leidt tot hersenbeschadiging)
- Regelmaat helpt. Regelmaat zorgt er voor dat je je aandacht niet hoeft te gebruiken voor alledaagse zaken met als resultaat meer focus voor dingen die er toe doen. Iedere dag rond dezelfde tijd naar bed, rond dezelfde tijd opstaan, rond dezelfde tijd eten, rond dezelfde tijd sporten en je gaat heel veel aandacht over houden
- Er is geen silver bullit. Iedereen is anders.

Voor mij betekend dat 22:00 slapen, rond 5:00 opstaan, 12:00 lunch, 17:30 diner. En dat betekend niet dat ik daar nooit van af wijk maar het betekend wel dat ik over deze dingen over het algemeen niet na hoef te denken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bossie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 00:27
Eigenlijk is de simpelste oplossing om het aantal items waarmee je gelijktijdig bezig bent te minimaliseren.
Gezondheid, fitheid zorgen er simpelweg voor dat je meer weerbaar bent maar lossen het onderliggende probleem niet op.

We're just enthusiastic about what we do. -- Steve Jobs, 1985; Battle.net: Bossie#2919


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • T-8one
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 13-06 22:24

T-8one

take it easy, take a sisi

Mijn focus wordt enorm beter door s'avonds een beetje aan te rommelen, ik ben een ochtend mens, ga dus op tijd naar bed. Maar probeer te voorkomen dat ik s'avonds nog zaken ga doen waar ik focus voor nodig heb. Zoals tv kijken of een boek lezen, meestal lummel ik een beetje aan in huis, ruim de vaatwasser in, pak een stripboek, rommel wat in de tuin of de garage of maak buiten een korte 'nutteloze' wandeling.
Ik merk dat ik er vooral voor moet zorgen dat ik tijdens dat aanlummelen geen klusjes doe die ik ff snel wil doen. Ik heb zelf de neiging om altijd alles ff snel te doen, ff snel boodschappen, ff snel kids in bed, ff snel de woonkamer opruimen. etc. etc. dat zorgt voor behoorlijk wat stress, oplossing was om alles rustig en relaxed te doen voor mij destijds een hele omslag.

Al die theorieën en guru's die je noemt zou ik enkel gebruiken om te inspireren, maar zeker niet één op één kopiëren naar jouw levensstijl.

GP 32 the most powerfull handheld in the world :P


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Bezulba
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 20:31

Bezulba

Formerly known as Eendje

Voor mij komt focus als ik weet wat ik moet doen, wanneer ik het moet doen en hoe ik het moet doen.

Ik word ontzettend onrustig (ADD helpt niet) als er eigenlijk dingen zijn die ik zou moeten doen maar die ik nog niet ingepland hebt omdat ik ze niet wil doen of omdat ik niet weet wat ik nou eigenlijk zou moeten doen.

Wat helpt? Lijstjes en regelmaat.

blup


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurtPoindexter
  • Registratie: Februari 2017
  • Niet online
Bossie schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 08:32:
Eigenlijk is de simpelste oplossing om het aantal items waarmee je gelijktijdig bezig bent te minimaliseren.
Gezondheid, fitheid zorgen er simpelweg voor dat je meer weerbaar bent maar lossen het onderliggende probleem niet op.
Klopt, maar nu sla je het zo plat dat je er nog niks mee kan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 08-07 14:14
Ik geloof persoonlijk heel weinig van het 'ochtendmens' versus 'avondmens' verhaal. Voor ik kinderen had, ging ik ook meestal om 0:00 of 1:00 slapen tot 8 of 8 uur. Vroeg opstaan was maar niks voor mij, 'want avondmens'.

Sinds ik kinderen heb, die om 7 uur wakker worden en naar school moeten enzo, is dat verschoven naar 7 uur. Geen centje pijn. M'n biologische klok is gewoon verschoven en ik word steevast om 7 uur wakker, ook als ik om 3 uur in m'n nest lig na een feestje.

Je biologische klok is een onderdeel van je lichaam dat je gewoon traint door middel van regelmaat. Een goede balans aan 'desk job' en beweging is net zo goed belangrijk; ze zeggen niet voor niets dat zitten het nieuwe roken is. Ik merk ook sterk aan mezelf dat als ik niet sport m'n focus achteruit gaat.
Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 08:20:
- "gezond eten" is een hele relatieve term (ter illustratie; ook ik was gestopt met "toegevoegde suikers". Dat heeft geresulteerd in een paar keer een enorme crash door suikertekort. Suiker is nodig, is belangrijk voor je functioneren. Teveel is slecht, net als met alles, maar te weinig is minstens net zo slecht, zo niet nog veel erger; suiker teveel leidt tot overgewicht, suiker tekort leidt tot hersenbeschadiging)
Je lichaam heeft koolhydraten in relatief beperkte mate nodig. Wat je lichaam niet nodig heeft, is geraffineerde suiker. Waar je lichaam eigenlijk echt niet goed tegen kan, is fructose in grote hoeveelheden. We kunnen het prima verwerken, ons lichaam is alleen compleet niet ingesteld op een leven waarbij je continue fructose binnenkrijgt.

Koolhydraten uit zetmeel is een compleet ander verhaal dan koolhydraten uit suiker. In de eerste plaats zijn suiker 'pieken' niet goed voor je; glucose is in essentie schadelijk voor je lichaam en je mag er niet te veel van in je bloed hebben. In de tweede plaats kan fructose niet rechtstreeks omgezet worden in energie; het wordt of door je lever omgezet in glycogeen, of opgeslagen als vet. Zetmeel daarentegen wordt omgezet in alleen glycose (zetmeel is niks anders dan een hoop glucose moleculen aan elkaar).

Het effect van fructose in ons leven is gemiddeld gewoon dat je lichaam veel insuline aan gaat maken. De enige manier waarop we vroeger zoveel fructose binnenkregen was als we een boom vol rijp fruit tegenkwamen. Of een bijennest geplunderd hadden. Je lichaam gaat in "laten we zoveel mogelijk op gaan slaan als vet" modus, dit is was insuline in de basis doet. Je lichaam gaat van 'vet verbranden' naar 'vet aanmaken'.

Mocht je het interessant vinden, zowel de Fat Head documentaire als de That Sugar Film documentaire gaan hier dieper op in. Wat vooral zorgwekkend is, is dat de enorme berg onzin die wij de laatste decennia letterlijk en figuurlijk gevoerd zijn, en hoe enthusiast de voedselindustrie de switch naar minder-vet meer-suiker voedsel gepushed heeft.

Sorry als ik wat preachy overkom. Maar er zijn enorm veel mensen met gewichtsproblemen. Ik ben sinds Jan dit jaar van 106.1 kg naar 84.3 kilogram afgevallen, o.a. door gewoon zoveel mogelijk geraffineerde suiker (in alle vormen, ook honing) te vermijden.

[ Voor 62% gewijzigd door Hydra op 12-07-2019 09:40 ]

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 08-07 11:07

Croga

The Unreasonable Man

Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:26:
Sorry als ik wat preachy overkom. Maar er zijn enorm veel mensen met gewichtsproblemen. Ik ben sinds Jan dit jaar van 106.1 kg naar 84.3 kilogram afgevallen, o.a. door gewoon zoveel mogelijk geraffineerde suiker (in alle vormen, ook honing) te vermijden.
Same here. En vervolgens merk je dat wanneer je een uur gaat fietsen, op trainings tempo, je lichaam niet in staat is snel genoeg het vet om te zetten in suiker. Gevolg: Suiker tekort in je bloed met alle gevolgen van dien. Enige mogelijke oplossing: gerafineerde suikers eten.

Mijn broer is arts en cabaretier. Staat regelmatig op doctors' symposia op te treden. Zo ook op een symposium voor spijsverterings specialisten. De algemene concensus was: We Hebben Nog Geen Flauw Idee hoe voedingsstoffen in ons lichaam werken. Alle onderzoeken spreken elkaar tegen en alle dieten werken niet. Mijn ervaring zegt dat wanneer ik helemaal geen suiker meer eet, ik gruwelijk ziek wordt. Dat is ook wat alle sport specialisten zeggen: Eet je te weinig suiker dan zal het lichaam bij trainings inspanning spierweefsel gaan verbranden om aan energie te komen. Geloof me; dat wil je niet mee maken.

Ofwel: Nee, het is niet slim om één voedingsstof volledig uit je dieet te halen gewoon omdat "Suiker=slecht". Alles in de mate waarin je het nodig hebt. Je hebt koolhydraten nodig, je hebt vet nodig, je hebt eiwit nodig maar vooral; je hebt vocht nodig. En dat alles in diversiteit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • LankHoar
  • Registratie: April 2013
  • Laatst online: 17:05

LankHoar

Langharig tuig

Ik zie Deep Work al getipt staan, welke een super boek is. Cal Newport heeft recent ook een nieuwe boek uitgebracht, Digital Minimalism, welke ook steengoed is (daar word ook het belang van die eenzame wandeling uitgelegd). Enfin, ik ben nogal een lezer en vind dit soort topics uitermate interessant. Hieronder een lijstje met boeken die ik aanraad om te lezen en korte uitleg waarom. Ze staan op volgorde van (imo) hun belangrijkheid.

Getting Things Done - David Allen
Dit boek word al genoemd in Deep Work. Time management kan niet, je hebt geen invloed op de tijd. Wel kun je task management uitvoeren, en de methodologie in dit boek geeft je extreem goede handvaten hoe je een voor jou werkend systeem kunt opzetten. Na het lezen en herlezen van dit boek heb ik de manier waarop ik mijn leven leid zo aangepakt, dat mensen om me heen op de werkvloer etc. altijd beamen dat ik ernstig goed georganiseerd ben.

Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less - Greg McKeown
Waar moet ik op focussen? En waar focus ik niet op? Dit boek geeft heel goede tips over prioriteiten stellen.

The Power of Habit - Charles Duhigg
Het gros van ons leven gaat op de automatische piloot. Routine is heel belangrijk. Dit boek legt uit hoe routines werken en hoe je ze kunt beïnvloeden.

Flow: The Psychology of Optimal Experience - Mihaly Csikszentmihalyi
Flow is de state of mind waarin je iets doet dat niet te simpel is, maar ook niet te uitdagend, en je het gevoel van tijd kwijtraakt en helemaal opgaat in de activiteit. Deze auteur heeft hier decennia aan onderzoek naar gedaan en er meerdere boeken overgeschreven. Dit was de eerste.

Drive - Daniel Pink (ook When is goed)
Dit boek gaat ook over motivatie. En When gaat er dan over wat een goed moment is om dingen te doen.

When life throws you a curve, lean into it and have faith!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wolly_a
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Met @Croga hiero... Alle boeken van zogenaamde guru's kunnen direct in de kachel. Alle theorieën werken alleen in een ideale wereld, waarbij je in je oranje gewaad op je tempelberg 's ochtends opstaat om de zonsopkomst te beleven, waarna je een beetje gaat mediteren en tussendoor wat schoffelt in je tuin en fruit van de struiken plukt.

In de werkelijke wereld:
- Heb je kinderen of huisdieren die je hele nachten wakker houden
- Laten de buren midden in de nacht hun rolgordijnen keihard zakken
- Sta je in de file terwijl jouw gururitme je geplande avondeten voorschrijft
- Verwacht je baas/werk dat je op een bepaalt tijdstip wat nuttigs komt doen
- 1000 andere voorbeelden

En ik zeg niet dat je nu naar de fles en de peuken moet grijpen, maar kijk eens naar oudere mensen in je omgeving. Ik ken genoeg voorbeelden die met een dagelijks borreltje en een sigaretje over de 90 zijn zonder enige lichamelijke klachten.

Volgens mij is het allemaal een kwestie van gezond verstand. Lekker wat bewegen, goed eten, genoeg rusten en relaxen, maar met ruimte voor een keer een snackje, drankje, etc. En je kan nog zoveel boeken lezen, maar op een gegeven moment is de focus op. Daar kan geen boek wat aan veranderen.

Enige wat je kan doen, is zorgen dat je de focus die je hebt op de juiste manier in de juiste hoeveelheid besteedt. Daar zijn ook allerlei boeken over, maar ook hier kom je met gezond verstand een heel eind.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • kevlar01
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online

kevlar01

trigger happy 'next' klikker

Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:56:
[...]

Same here. En vervolgens merk je dat wanneer je een uur gaat fietsen, op trainings tempo, je lichaam niet in staat is snel genoeg het vet om te zetten in suiker. Gevolg: Suiker tekort in je bloed met alle gevolgen van dien. Enige mogelijke oplossing: gerafineerde suikers eten.

Mijn broer is arts en cabaretier. Staat regelmatig op doctors' symposia op te treden. Zo ook op een symposium voor spijsverterings specialisten. De algemene concensus was: We Hebben Nog Geen Flauw Idee hoe voedingsstoffen in ons lichaam werken. Alle onderzoeken spreken elkaar tegen en alle dieten werken niet. Mijn ervaring zegt dat wanneer ik helemaal geen suiker meer eet, ik gruwelijk ziek wordt. Dat is ook wat alle sport specialisten zeggen: Eet je te weinig suiker dan zal het lichaam bij trainings inspanning spierweefsel gaan verbranden om aan energie te komen. Geloof me; dat wil je niet mee maken.

Ofwel: Nee, het is niet slim om één voedingsstof volledig uit je dieet te halen gewoon omdat "Suiker=slecht". Alles in de mate waarin je het nodig hebt. Je hebt koolhydraten nodig, je hebt vet nodig, je hebt eiwit nodig maar vooral; je hebt vocht nodig. En dat alles in diversiteit.
My 2 cents / boerenverstand mening (en disclaimer, ben in de verste verte geen arts).
- Alle overdaad schaadt. (teveel vet, teveel suiker, teveel zout, teveel eiwitten)
- Te weinig van alles is ook niet goed (je lichaam heeft nou eenmaal alle voedingstoffen op een of andere manier nodig
- Elk lichaam is anders en heeft andere behoeften (dat maakt het waarschijnlijk moeilijk voor al die spijsverterings specialisten, er is niet 1 heilige graal. Denk aan mensen die intoleranties hebben)
- sommige voeding heeft 2 gezichten --> fruit = gezond, maar bevat vaak (te)veel suiker

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 08-07 14:14
Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:56:
Same here. En vervolgens merk je dat wanneer je een uur gaat fietsen, op trainings tempo, je lichaam niet in staat is snel genoeg het vet om te zetten in suiker. Gevolg: Suiker tekort in je bloed met alle gevolgen van dien. Enige mogelijke oplossing: gerafineerde suikers eten.
Wat bedoel je met geraffineerde suikers?

Ik rij iedere ochtend, zonder ontbeten te hebben, 11km op ongeveer 30km/uur naar m'n werk. Ik heb de laatste keer daarvoor om 8 uur 's avonds op z'n laatst gegeten. Als ik meer wil fietsen dan dat, heb ik inderdaad koolhydraten nodig. Maar je hebt echt geen suiker (sacharose) nodig. Die gelletjes e.d. die je eet zijn over 't algemeen zaken (dextrose bijvoorbeeld) die naar glucose afbreken.

Suiker heeft, door de fructose, een averechts effect. Laatste wat je wil, tijdens fietsen, is dat je lichaam veel insuline aan gaat maken. Dan krijg je een suiker dip.

Neemt niet weg dat ons lichaam enorm flexibel is en het enorm veel kan handelen. Een musli bar met suiker daarin zorgt echt niet dat je instort ofzo. Maar het is pertinent onwaar dat je geraffineerde suiker (sucrose) nodig hebt; je lichaam kan prima zonder. Het is vrijwel onmogelijk dat je zonder geraffineerde suiker (sucrose) ziek wordt; dan heb jij een rare genetische afwijking. Je hebt hoogstens last van afkickverschijnselen, want suiker is gewoon verslavend (in ieder geval in dierproeven bij ratten).

Waar ik het wel mee eens ben, is de conclusie dat "we" geen flauw systeem hebben hoe onze spijsvertering exact werkt. De link tussen bijvoorbeeld insulineresistentie (vooral veroorzaakt door fructose!) en dementie, ook wel diabetes type 3 genoemd, is heel erg nieuw. Evenals de kennis dat cholesterol geen hartziekte veroorzaakt (omgedraaide causaliteit; hartziekte wordt veroorzaakt door teveel suiker, suiker veroorzaakt een ontstekingsreactie, je lichaam's reparatiemechanisme voor ontstekingen is cholesterol), dat je lichaam best flinke hoeveelheden zout gewoon weg kan werken (als je een enigzins normale bloeddruk hebt, kun je zonder problemen zout eten) en dat verzadigde vetten helemaal niet slecht voor je zijn.

Ongeveer alles wat we de afgelopen 20 jaar ofzo aangeleerd gekregen hebben, eieren zijn slecht want cholesterol, zout is slecht, vermijd vet en eet veel graanproducten, staat nu op z'n minst op losse schroeven en al dit 'advies' heeft vooral de obesitas-epidemie veroorzaakt.
kevlar01 schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 10:43:
- Te weinig van alles is ook niet goed (je lichaam heeft nou eenmaal alle voedingstoffen op een of andere manier nodig
Suiker is alleen geen voedingsstof. Het heeft geen voedinswaarde; het is puur energie. Je lichaam heeft een bepaalde hoeveelheid glucose nodig, die o.a. uit eiwit vrijgemaakt kan worden. Voor de landbouwrevolutie aten we vooral dieren en planten. Dat is waar onze lichamen voor gebouwd zijn. Niet voor bakken en bakken aan zetmeel en suiker.
- sommige voeding heeft 2 gezichten --> fruit = gezond, maar bevat vaak (te)veel suiker
Fruit bevat helemaal niet zo veel suiker. Je moet echt heel veel appels eten om een glas appelsap aan suiker naar binnen te krijgen.

Appels zijn hardstikke gezond. Appelsap is gewoon limonade.

[ Voor 14% gewijzigd door Hydra op 12-07-2019 11:28 ]

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Ionicawa
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 25-06 07:37
wolly_a schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 10:31:
Enige wat je kan doen, is zorgen dat je de focus die je hebt op de juiste manier in de juiste hoeveelheid besteedt. Daar zijn ook allerlei boeken over, maar ook hier kom je met gezond verstand een heel eind.
Daarom vind ik het boek "Focus Aan/Uit" van Mark Tigchelaar, wat @vinom al noemde, een aanrader. De "focus" (pun intended) van het boek ligt meer op het geven van tips en ideeën om jouw focus zo goed mogelijk te benutten, in plaats van de mindfulness guru uit te hangen en zijn levensstijl te prediken waar toch niemand zich aan kan houden.

Ja, met gezond verstand kan je alles wel relativeren, en daar is opzich niets mis mee, maar er is ook niks mis met een boek met praktische tips. Ik zie het ook meer als een steuntje in de rug dan de absolute waarheid. Want je hebt inderdaad niet altijd de controle over een situatie, het is niet altijd de ideale wereld (als dat zo was dan was dit probleem er ook niet)

Als je trouwens geen zin hebt om het boek te lezen, Mark Tigchelaar heeft ook een webinar gehouden als aanvulling op het boek, wellicht is dat al een goede samenvatting (disclaimer: ik heb hem zelf nog niet geluisterd). Die kan je denk ik wel vinden op google.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 08-07 11:07

Croga

The Unreasonable Man

Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:25:
Fruit bevat helemaal niet zo veel suiker. Je moet echt heel veel appels eten om een glas appelsap aan suiker naar binnen te krijgen.

Appels zijn hardstikke gezond. Appelsap is gewoon limonade.
Appels bevatten 11-20g suiker per 100g. Een appel weegt ongeveer 100g.

Appelsap bevat 10.5g suiker per 100g. Een glas appelsap weegt 200g.

Een zoete appel bevat dus evenveel suiker als een glas appelsap.

Appels zijn gezond omdat ze vezels bevatten. Appelsap heeft dat niet en verliest daarmee een hele berg van zijn gezondheid. Maar om nou te zeggen dat appels minder suiker bevatten dan appelsap is bewijsbaar niet waar

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kern32
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 16-10-2024
Wat voor een sport doe je en op welke intensiteit ?
Verder zou ik geen melatonine gebruiken tenzij je dat getest hebt bij een slaapcentrum.
Het kan de boel flink ontwrichten en kan zorgen dat je de hele dag moe bent.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sissors
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:56:
[...]
alle dieten werken niet.
Ik heb juist weleens het omgekeerde begrepen: Zo goed als alle diëten werken wel. En allemaal ruwweg even goed (zolang je dus niet de echt idiote diëten erbij haalt). Simpelweg omdat mensen tijdens hun dieet gaan letten op hoeveel ze eten, hoeveel ze bewegen, etc.

De exacte inhoud is verder redelijk irrelevant :P.
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:26:
Mocht je het interessant vinden, zowel de Fat Head documentaire als de That Sugar Film documentaire gaan hier dieper op in. Wat vooral zorgwekkend is, is dat de enorme berg onzin die wij de laatste decennia letterlijk en figuurlijk gevoerd zijn, en hoe enthusiast de voedselindustrie de switch naar minder-vet meer-suiker voedsel gepushed heeft.

Sorry als ik wat preachy overkom. Maar er zijn enorm veel mensen met gewichtsproblemen. Ik ben sinds Jan dit jaar van 106.1 kg naar 84.3 kilogram afgevallen, o.a. door gewoon zoveel mogelijk geraffineerde suiker (in alle vormen, ook honing) te vermijden.
Tja, net zoals nu enorm enthousiast de switch naar "suiker is evil, eet lekker vet" wordt gepushed. Waarbij het prima is enorme hoeveelheden suiker in je eten naar binnen te werken, zolang het maar geen toegevoegde suikers zijn...

Gewoon gevarieerd eten en je aantal calorieën die naar binnen komen beperken, net als niet elke dag een biefstuk van 500g naar binnen werken.


Nu meer richting de TS weer: Ik heb weinig met al die zelfhulpboeken. Je zal er vast weleens iets interessants uit oppikken, maar je ziet het nu dus al: Je gaat net zo lang zelfhulpboeken kopen tot je er één hebt die verteld wat je wil horen. Dan kan je net zo goed dus direct gewoon doen wat je zelf logisch lijkt.

Niemand kan permanent 8 uur per dag focussen op moeilijke problemen, dus dat niet proberen scheelt. Wat verder werkt zal van persoon tot persoon verschillen. Zelf wil ik het liefst mijn todo lijstje beperkt houden, dat geeft me rust. En dan hoeft het echt niet 5 minuten nadat een e-mail binnen komt met een vraag het afgehandeld te zijn. Maar ik ga dat ook geen week uitstellen. Maar een ander behandeld zulk soort dingen weer het liefst één keer per week.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trapezoid
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 23:06
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:25:
[...]

Ongeveer alles wat we de afgelopen 20 jaar ofzo aangeleerd gekregen hebben, eieren zijn slecht want cholesterol, zout is slecht, vermijd vet en eet veel graanproducten, staat nu op z'n minst op losse schroeven en al dit 'advies' heeft vooral de obesitas-epidemie veroorzaakt.
Ik vind dit een beetje een ongenuanceerde uitspraak en ook lekker makkelijk.

Sowieso is het officiele advies altijd geweest: "Eet alles met mate, variatie,.. etc." Dat is nu niet anders.

Daarnaast, als er toen geen sugar conspiracy was, dan was er wel een fat conspiracy. De mens wil gewoon heel graag een soort wondermiddel, en bedrijven spelen daar maar al te graag op in. Alsof iemand ooit heeft gedacht dat cola gezond voor je was(In de afgelopen 20 jaar).

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 08-07 14:14
Even vooropstellen: ik probeer mensen niet te 'converteren' ofzo. Maar ik vind het zelf een enorm fascinerend onderwerp. En omdat ik zelf merk dat het volledig vermijden van suiker me veel gebracht heeft.
Sissors schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:39:
Tja, net zoals nu enorm enthousiast de switch naar "suiker is evil, eet lekker vet" wordt gepushed. Waarbij het prima is enorme hoeveelheden suiker in je eten naar binnen te werken, zolang het maar geen toegevoegde suikers zijn...
Ten eerste is het advies om relatief weinig koolhydraten (niet alleen suikers) te eten niks nieuws, dat was eigenlijk het standaard advies voordat in de jaren 60 het "weinig vet, veel granen" advies in zwang kwam na dat het Ancel Keys kamp de discussie 'won', met hulp van de voedselindustrie. Het is dus geen "het is nu weer dit switch"; we zijn vooral een paar decennia een loer gedraaid door de voedselindustrie. Daarnaast is het dus gewoon absoluut niet zo dat het okay is "enorme hoeveelheden suikers" naar binnen te werken. Het is gewoon ongezond.
Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:38:
Appels bevatten 11-20g suiker per 100g. Een appel weegt ongeveer 100g.

Appelsap bevat 10.5g suiker per 100g. Een glas appelsap weegt 200g.
Da's precies wat ik bedoel. Je drinkt dus met gemak de suiker van 2 appels weg, zonder de zaken die WEL goed voor je zijn (vezels, vitamines). En waar je op een dag niet snel 6 appels wegwerkt, drinken mensen onder het mom van "het is gezond" gerust 3 glazen appelsap. Dat is het punt dat ik probeer te maken.
Trapezoid schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:40:
Daarnaast, als er toen geen sugar conspiracy was, dan was er wel een fat conspiracy. De mens wil gewoon heel graag een soort wondermiddel, en bedrijven spelen daar maar al te graag op in. Alsof iemand ooit heeft gedacht dat cola gezond voor je was(In de afgelopen 20 jaar).
Da's grappig. Er is een hele marketing beweging geweest waarbij gepushed wordt dat afvallen gewoon een kwestie van calorieen is, en dat wat je precies eet niet uitmaakt. Welk bedrijf zit achter deze marketing? Coca cola.

Waarom? Omdat ze als de dood zijn dat het idee "geraffineerde suiker is alleen maar slecht voor je" mainstream wordt. Dit is geen conspiracy; het is gewoon simpel kapitalisme.

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 08-07 11:07

Croga

The Unreasonable Man

Sissors schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:39:
Ik heb juist weleens het omgekeerde begrepen: Zo goed als alle diëten werken wel. En allemaal ruwweg even goed (zolang je dus niet de echt idiote diëten erbij haalt). Simpelweg omdat mensen tijdens hun dieet gaan letten op hoeveel ze eten, hoeveel ze bewegen, etc.

De exacte inhoud is verder redelijk irrelevant :P.
True (met als kanttekening dat sommige dieten gewoon gevaarlijk zijn).

De generieke uitspraak tijdens het genoemde symposium was; Het enige dieet wat werkt is kleinere borden kopen. :P

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 08-07 14:14
Croga schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:14:
De generieke uitspraak tijdens het genoemde symposium was; Het enige dieet wat werkt is kleinere borden kopen. :P
Probleem is vooral; als dieten eigenlijk zo simpel zijn, waarom hebben mensen er dan zoveel moeite mee?

https://niels.nu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bossie
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 00:27
CurtPoindexter schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 09:04:
[...]

Klopt, maar nu sla je het zo plat dat je er nog niks mee kan.
Dat is bewust aangezien de invulling per persoon en zijn werksituatie ontzettend kunnen verschillen.
De TS zou dus veel meer informatie moeten geven om hierop gericht te kunnen antwoorden :)

We're just enthusiastic about what we do. -- Steve Jobs, 1985; Battle.net: Bossie#2919


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Trapezoid
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 23:06
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:00:

Da's grappig. Er is een hele marketing beweging geweest waarbij gepushed wordt dat afvallen gewoon een kwestie van calorieen is, en dat wat je precies eet niet uitmaakt. Welk bedrijf zit achter deze marketing? Coca cola.

Waarom? Omdat ze als de dood zijn dat het idee "geraffineerde suiker is alleen maar slecht voor je" mainstream wordt. Dit is geen conspiracy; het is gewoon simpel kapitalisme.
Wow da's inderdaard grappig, je bevestigd mijn hele punt. Bedrijven kunnen alle kanten oppushen het maakt niet uit, puur de suiker conspiracy heeft er niet voor gezorgd dat er een obesitas epidemie is.(Dat was je originele standpunt). Overigens heeft coca cola letterlijk alle onderzoeken gepushed die maar niet suiker aanwezen als de oorzaak (including dat meer bewegen beter helpt dan minder eten).

Verder gebruik ik de term suiker conspiracy omdat dat de afgelopen jaren is gebruikt om die beweging aan te duiden. Dat betekent niet dat het niet waar was oid. Het is in ieder geval een specifiekere term dan kapitalisme.

Ontopic:

normaal dieet, beweging en jezelf ook rust gunnen helpen mij het meest om het meeste te halen uit de tijd die ik dan wel besteed aan studie. Maarja lekker algemeen he

[ Voor 7% gewijzigd door Trapezoid op 12-07-2019 13:16 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • kern32
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 16-10-2024
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:23:
[...]


Probleem is vooral; als dieten eigenlijk zo simpel zijn, waarom hebben mensen er dan zoveel moeite mee?
Discipline en gemakzucht.
Gezond eten is niet moeilijk.
9 van de 10 keer is het gewoon al het fastfood en snacks en frisdrank vermijden en gezond en gevarieerd koken plus voldoende bewegen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hydra
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 08-07 14:14
Edit: Ik ga voor mezelf ook dit stukje hier 'afronden'. Niet omdat niet door wil discussieren (vind het namelijk enorm interessant) maar omdat ik niet met deze discussie dit topic wil domineren.
Trapezoid schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:27:
Wow da's inderdaard grappig, je bevestigd mijn hele punt. Bedrijven kunnen alle kanten oppushen het maakt niet uit, puur de suiker conspiracy heeft er niet voor gezorgd dat er een obesitas epidemie is.(Dat was je originele standpunt). Overigens heeft coca cola letterlijk alle onderzoeken gepushed die maar niet suiker aanwezen als de oorzaak (including dat meer bewegen beter helpt dan minder eten).
Het is wat apart dat je zo stellig roept dat mijn standpunt X is, om dat daarna te proberen te ontkrachten. Da's een klassieke stroman.

Ik hou zelf niet van de term "sugar conspiracy" omdat je het daarmee wegzet in dezelfde hoek als chemtrails en flat-earth. Het is net zo goed een 'conspiracy' als de 'nicotine conspiracy': volgens mij zijn we het er tegenwoordig redelijk unaniem over eens dat roken erg slecht voor je is.

Je geeft zelf ook aan dat Coca cola er alles aan doet om maar te voorkomen dat er naar hun producten gewezen wordt. Da's heel normaal. Het is een bedrijf dat vooral probeert winst te maken. Maar dat het 'normaal' is, betekent niet dat wat ze beweren waar is.

Dus ik snap eigenlijk niet zo goed welk punt jij nu probeert te maken. Nergens beweer ik dat je maar onbeperkt vet kunt eten bijvoorbeeld. Ik reageer eigenlijk puur op dat sommigen claimen dat je 'suiker' nodig hebt, of dat onbeperkt suiker eten niet slecht voor je is.
Verder gebruik ik de term suiker conspiracy omdat dat de afgelopen jaren is gebruikt om die beweging aan te duiden. Dat betekent niet dat het niet waar was oid. Het is in ieder geval een specifiekere term dan kapitalisme.
De mensen die die term gebruiken doen dat normaliter alleen om het in een 'conspiracy' hoek te drukken, als in dat het dus niet waar is. Je maakt je reactie, doordat je die term gebruikt, in ieder geval erg onduidelijk.
kern32 schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:39:
Discipline en gemakzucht.
Gezond eten is niet moeilijk.
9 van de 10 keer is het gewoon al het fastfood en snacks en frisdrank vermijden en gezond en gevarieerd koken plus voldoende bewegen.
En da's dus precies het probleem. Waarom is die discipline zo moeilijk? Waarom is het voor zegmaar de gemiddelde mensen (want we worden met z'n allen steeds dikker) zo moeilijk om, terwijl we weten dat 't slecht voor ons is, gezond te eten?

Waarom was dit bijvoorbeeld voor mijzelf een jaar geleden zo moeilijk, en nu zo makkelijk? Ik weet wel wat er veranderd is. En da's niet mijn persoonlijkheid; die is al aardig vastgeroest :)

[ Voor 18% gewijzigd door Hydra op 12-07-2019 13:05 ]

https://niels.nu


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Croga
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 08-07 11:07

Croga

The Unreasonable Man

Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:43:
En da's dus precies het probleem. Waarom is die discipline zo moeilijk? Waarom is het voor zegmaar de gemiddelde mensen (want we worden met z'n allen steeds dikker) zo moeilijk om, terwijl we weten dat 't slecht voor ons is, gezond te eten?

Waarom was dit bijvoorbeeld voor mijzelf een jaar geleden zo moeilijk, en nu zo makkelijk? Ik weet wel wat er veranderd is. En da's niet mijn persoonlijkheid; die is al aardig vastgeroest :)
Wellicht is dit op zich al een topic waardig... Ik heb hier wel een mening over maar zoals gezegd; dat is hier wat off topic ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trapezoid
  • Registratie: Augustus 2016
  • Laatst online: 23:06
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 12:43:


Het is wat apart dat je zo stellig roept dat mijn standpunt X is, om dat daarna te proberen te ontkrachten. Da's een klassieke stroman.
..
Dus ik snap eigenlijk niet zo goed welk punt jij nu probeert te maken. Nergens beweer ik dat je maar onbeperkt vet kunt eten bijvoorbeeld. Ik reageer eigenlijk puur op dat sommigen claimen dat je 'suiker' nodig hebt, of dat onbeperkt suiker eten niet slecht voor je is.


[...]
dit
Hydra schreef op vrijdag 12 juli 2019 @ 11:25:

Ongeveer alles wat we de afgelopen 20 jaar ofzo aangeleerd gekregen hebben, eieren zijn slecht want cholesterol, zout is slecht, vermijd vet en eet veel graanproducten, staat nu op z'n minst op losse schroeven en al dit 'advies' heeft vooral de obesitas-epidemie veroorzaakt.
De mensen die die term gebruiken doen dat normaliter alleen om het in een 'conspiracy' hoek te drukken, als in dat het dus niet waar is. Je maakt je reactie, doordat je die term gebruikt, in ieder geval erg onduidelijk.
Wat een onzin. De term wordt in veel literatuur gebruikt om dit aan te duiden. En niet alleen om het te ontkrachten. Dat jij dit gelijk associeert met Alex Jones, prima moet je zelf weten.

[ Voor 3% gewijzigd door Trapezoid op 12-07-2019 13:37 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Furion2000
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 08-07 07:54
Denk ook wel dat we kunnen stellen dat veel guru boeken (om ze zo maar even weg te zetten), veel dingen met elkaar gemeen hebben. Net zoals dat focus, je energiek voelen en mentaal lekker in je vel zitten allemaal de basis heeft in een gezonde leefstijl die dit voed.

Onzin wil ik de boeken daarom niet noemen, want veel mensen weten niet alles en nieuwe inzichten kunnen je een ander perspectief geven, motiveren of met je neus op de feiten drukken.

De hele gezonde voeding rant is inderdaad off topic en verdient aan de hevige discussies te zien echt een eigen topic. Ik heb daar ook een vrij sterke mening over, maar ik ga er nu niet verder op in. Maak maar een topic aan zou ik zeggen.

Ik voeg later nog even alle genoemde boeken en tips toe van mensen en laat de initiatief nemer van het nieuwe topic hier de link posten ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Voeding heeft veel met energie en focus te maken, dus zo off topic vind ik het niet :)

Voor elke sugar high heb je ook een sugar dip helaas.

Gezonder eten (en drinken!) kan dus wel degelijk jouw focus verbeteren. Het makkelijkste is simpelweg stoppen met het drinken van frisdrank en andere dranken met suiker.

Dat scheelt al de helft.

Zelf zondig ik de laatste tijd op dat gebied en ik merk toch dat ik daar lamlendig van word.

Andere tips:
- Zet die smart phone uit
- Ga op tijd slapen
- Zorg voor voldoende ontspanning
- Ga naar buiten en beweeg voldoende

Helaas volg ik mijn eigen tips niet goed op :') , maar ik weet dat ze kunnen werken.

En tsja, focussen is makkelijker op iets dat interessant is :)

[ Voor 5% gewijzigd door Lethalis op 12-07-2019 17:03 ]

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ionicawa
  • Registratie: Augustus 2013
  • Laatst online: 25-06 07:37
Een gezonde levensstijl zorgt er niet per definitie voor dat je je beter kan focussen. Ik denk alleen wel dat plafond hoger wordt. Dat je dus in feite meer denkcapaciteit tot je beschikking hebt. Dat is belangrijk, maar een boek als Focus Aan/Uit leert je juist om het maximale uit jouw capaciteit te halen en dat is waar dit topic meer om gaat, toch?

In de basis stelt Mark Tigchelaar namelijk dat als jij met een simpele taak bezig bent, en dus maar een deel van jouw denkcapaciteit gebruikt, jij open staat voor andere prikkels en dus makkelijker uit jouw focus wordt gehaald.

Een gezonde levensstijl zou dus voor een verbeterde denkcapaciteit kunnen zorgen, wat jouw focus juist in de weg zou kunnen zitten als jij alleen maar simpele taken aan het doen bent. Jouw brein probeert die capaciteit ergens mee op te vullen en als jouw brein beslist dat iets anders belangrijker is dan de simpele taak dan raak jij dus uit jouw focus.

Anderzijds als jij iedere dag moe thuiskomt kan dat betekenen dat je juist aan je capaciteit zit en dat je dus teveel focust op één dag. (of gezonder moet leven) Je hebt namelijk nou eenmaal een maximale hoeveelheid tijd waarin je echt kan focussen zonder op te laden. Je zou dan kunnen proberen om af en toe even een korte pauze te nemen (gewoon 5 minuten iets anders doen wat geen focus vereist, bijvoorbeeld uit het raam staren)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Furion2000
  • Registratie: September 2017
  • Laatst online: 08-07 07:54
@kern32
Ik wielren, mountainbike, zwem, wandel, hardloop, krachttraining en dat verdeeld over het jaar (dus waar ik zin in heb). Verlies hierin vaak motivatie als het lang hetzelfde blijft.

@Bossie
Begrijp mij niet verkeerd, ik 'zit' er niet mee en het gaat gewoon goed, maar ik wil beter en meer en probeer dat te perfectioneren en de slechte dingen eruit te filteren. Veel wat ze hier roepen over eetgewoonte is mij hier al bekend. Eet bijvoorbeeld alleen brood als ik bewust van mijn eetgewoonte af stap, puur omdat ik weet dat voor mij kip, groente, klein handje noten voor mij de beste lunch is.
Pagina: 1