Ik heb ondertussen veel onderzoek gedaan naar GTA 5, in combinatie met crashes en performance.
Het draait bij mij 100% stabiel op een verse win10 installatie.
1) Logitech Gaming Software is een reden voor sporadische crashes, als ook een stuk lagere cpu prestatie in GTA 5! Misschien alleen in combinatie met de verlichting van mijn toetsenbord, die zich aanpast aan ingame gebeurtenissen.
2) Anisotropic Filtering werkt na een herstart van het spel niet of op lagere stand (bij alle pc gebruikers). Dit maakt met name wegen erg lelijk en onscherp. Er is geen permanente oplossing in het spel, maar je kunt wel elke keer na een herstart de AF opnieuw instellen (even naar X8, opslaan en dan terug naar X16 en opslaan). Wat wel permanent werkt is om ingame de instelling te negeren en in een nVidia Control Panel (of AMD equivalent) voor dit spel een vaste AF van X16 in te stellen (eventueel zelfs met hogere kwaliteit instelling).
3) Op mijn systeem (i7 7700k+GTX1080), vergelijkbaar qua prestaties, draai ik het spel met alles op max op 3440x1440, behalve MSAA uit en grass of very high i.p.v ultra. Ook advanced settings staan maximaal.
MSAA zou op lagere resolutie aan kunnen. 2XMSAA is prima. nVidia gebruikers kunnen eventueel bij 2xMSAA ingame de optie MFAA aanvinken in het Control Panel.
Grass op Ultra geeft alleen extra schaduwen bij planten. Gecombineerd met andere hoge instellingen kost dat in buitengebieden 30% of meer fps. Helaas teveel voor wat het toevoegt.
[
Voor 7% gewijzigd door
Playa del C. op 24-07-2019 10:13
]