Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brontosaurus1
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 04-02 21:34
Beste medetweakers,

Recentelijk heb ik geupgrade naar een nieuwe desktop.
De eerste paar weken ging alles goed, maar toen kreeg ik een paar keer een bsod.
Dit gebeurde op compleet willekeurige tijden.
Hierna was helaas de ssd overleden (werd niet meer herkend in bios).
Ik heb deze ssd ook geprobeerd op een andere poort met een m.2 naar pcie adapter, dat hielp helaas niet. Ook niet op een andere pc.

De ssd heb ik terug gestuurd, en vervolgens alles opnieuw geinstalleerd op de volgende ssd, weer een 970 plus.
Dit ging weer voor een paar weken goed, totdat ik een bsod kreeg: "stop code MEMORY_MANAGEMENT". Ik kan me niet herinneren welke stop code ik kreeg voorheen, maar het was iig anders.
Nu is helaas ook deze ssd kapot.

Het zijn dure ssds, en ik ben een casual gebruiker, dus geen vreemde workloads, vandaar dat ik nogal teleurgesteld dat ze al zo snel falen.
Ik vind het moeilijk voor te stellen dat ik 2x pech heb met zo'n ssd.
Kan het zijn dat het probleem door wat anders dan de ssd wordt veroorzaakt? Zoals het moederbord, of geheugen?
Alle tips zijn welkom.

Hardware (alles nieuw)
AMD Ryzen 5 2600
ASRock B450M Pro4
MSI Radeon RX 570 ARMOR 8G OC
MasterBox Q300L
D416GB 3000-15 Ripjaws V (ingesteld op 3 GHz in bios)
Seasonic Focus Plus 550 Gold
Samsung 970 EVO plus 500GB

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

Pas nog topic over gezien hier.
(jammer dat je geen DAA hebt ingevuld voor advies)

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


  • JPtjeeNL
  • Registratie: November 2009
  • Niet online
Ik heb dus ongeveer hetzelfde gehad! Tijdslijn:

- 02/2020 - Intel 660p aangeschaft voor m'n game PC.
- 05/2021 - Samsung 970 Evo Plus 2 TB aangeschaft ter vervanging van de Intel.
- 08/2023 - RMA bij Samsung voor de eerste SSD. Die heeft het dus iets meer dan 2 jaar uitgehouden. Nieuwe (tweede) SSD besteld om oude te vervangen zodat ik geen downtime heb. Heb de SSD die ik via RMA van Samsung (derde) kreeg in m'n server gestopt.
- 09/2024 - RMA aangemaakt voor de tweede SSD. Die heeft het dus 12 maanden uitgehouden.

Conclusie: 1 drive overleden na twee jaar, de andere na 2 jaar en de derde zit nog in m'n server en doet het prima. De Intel doet het ook nog prima, want die heb ik in m'n PC gestopt alvorens de RMA.

Problemen waren altijd hetzelfde. Verschillende BSODs die grofweg altijd aantoonde dat het contact met de SSD was verloren. Denk dat CRITICAL_PROCESS_DIED het vaakst voor kwam. Aantal keer een dump kunnen verkrijgen waarin ik een NVMEControllerReset terug vond.

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 08:03

br00ky

Moderator Harde Waren
@JPtjeeNL Hiervoor een 5 jaar oud topic kicken is niet de bedoeling.

Dit topic is gesloten.