Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Scorp
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 25-06 13:19
Goedenavond Tweakers,

In de jacht naar een goedkoop maar prima performance systeem heb ik ongeveer een week geleden het volgende systeem op de kop getikt:
Intel i7 2600
Asus Sabertooth p67 Rev 3.0
kingston hyperx khx1600c9d3/16gx
Asus GeForce GTX 560 Ti
Antec TruePower TP-650

Met de bedoeling die te voorzien van een flinke GPU. Om die reden nu een 1070 Ti in gesleuteld.

Maaaaar, bij het installeren kwam de beerput al op een kier en had ik 0,0 output vanaf de videokaart. Nu blijkt dat met deze CPU er geen onboard-video mogelijk is dus ik zat helemaal in het donker. Tevens doet dit moederbord niet aan indicatie-bliepjes. Ook niet bij een functionerende setup. Ik heb destijds een BIOS update op uitgevoerd.
Vanavond had ik eindelijk tijd om even te troubleshooten maar ik blijk er niet uit te komen. Gelukkig kon ik een desktop van een buurjongen lenen om het een en ander uit te sluiten.


Het volgende geprobeerd zonder enig resultaat vanuit de 1070Ti (100% zwart beeld, zelfs geen bootscreen).
Ik heb geprobeerd de twee GPU's tegelijkertijd aan te sluiten door gebruik te maken van de extra PCI-E. Zolang de 560Ti in de primaire slot zit (bovenste) geeft deze beeld, anders niet. De 1070 geeft in geen van beide gevallen beeld. Als ik beeld heb vanaf de 560Ti tref ik geen enkel spoor van de 1070ti aan in de Device Manager, zelfs bij Nvidea Driver Installers detecteert hij geen 1070Ti en cancelt de installatie.

Note: Bij een te kort aan power-supply aansluitingen om de kaarten te voeden heb ik de PSU van de andere desktop gebruikt. Om uit te sluiten dat hier problemen van kwamen heb ik zowel eens de 560ti als de 1070ti met de 'externe'-PSU geprobeerd.
Note2: De RGB functionaliteit springt ten alle tijden na de eerste seconde van blauw naar knal-rood. Wel duidelijk dat het niet helemaal pluis is dus. Wie had ooit gedacht dat RGB nog praktisch kon zijn _/-\o_

Hierop heb ik een DDU uitgevoerd tevens zonder resultaat.
Ik sta op het punt om de 1070 in de andere desktop te proberen om zeker van de functionaliteit te zijn, maar ik heb hem werkend gezien toen ik hem afhaalde, dus ik twijfel niet echt aan de kaart. Echter past de kaart niet in de kast, dus moet het Mobo er uit.. Niet echt mij favo optie dus.

Echter! Heb ik voor sh*tz-and-giggles de GPU van m'n buurjongen geprobeerd in mijn kast te monteren (MSI 1060). Met exact hetzelfde resultaat - helemaal 0,0 beeld-.
Dit is de huidige status.. Qua compabiliteit zou deze CPU en moederbord moeten voldoen, maar toch lijkt er iets te struikelen over deze videokaarten.

Iemand enig idee? Nog tips/tricks in de juiste richting?
Ik ga m'n 1070 vanavond nog even op het andere moederbord prikken om het maar uit te sluiten.
Even voor de volledigheid. Buurjongens moederbord is ook nog eens een Asus P8P67 PE.

Alle hulp is welkom, dankjulliewel!
Sorry voor eventuele spelfouten, ik typ dit op een MB air met een semi-defect toetsenbord.

Alle reacties


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • nelizmastr
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 21:08

nelizmastr

Goed wies kapot

Is de BIOS wel helemaal bijgewerkt? De GTX1070Ti kan niet overweg met niet-UEFI moederborden. De Sandy Bridge chipsets dateren uit de overgangsperiode, dus de BIOS moet helemaal zijn bijgewerkt voor de beste kans.

Overigens is een 2600 niet K wat licht voor een 1070Ti, maar dat is mijn mening ;)

I reject your reality and substitute my own


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Scorp
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 25-06 13:19
Yes, ik heb de BIOS bijgewerkt, het was wel een bios uit 2012, maar er was geen nieuwere beschikbaar..

Ja, de 2600 is wat licht :) Maar ik ben niet zo'n dikke gamer, ik wil vooral met 3d content aan de slag voor development. Als ik de CPU uit-max wou ik hem indd gaan vervangen voor een 3770k, maar zover was het plan nog niet gevorderd.


Edit1: Zojuist beeld verkregen op de 1070Ti icm de donor-hardware (niet van harte overigens). RGB was nog even rood als daarvoor, dus dat was toch minder functioneel dan ik had gehoopt.

Edit2:Oké Figured it out :) de i7 2600 vindt zowel mijn nieuwe- als de donor-kaart niet leuk. Het lag niet aan het moederbord zoals ik initieel dacht. Iemand een 3770k for sale nu ik toch bezig ben? 8)7

[ Voor 37% gewijzigd door Scorp op 03-07-2019 00:52 ]