Titan naar de maan?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hans3702
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 03-03 15:23
nieuws: NASA gaat Saturnus-maan Titan verkennen met vliegende drone

Hallo @TijsZonderH

Je schrijft
Titan heeft een atmosfeer die 1,5 keer zo zwaar is als de aarde,
dit snap ik niet zo goed.

als ik bv Wikipedia: Titan (maan) lees

Waarnemingen van de Voyager 1 in 1980 bevestigden dat de druk aan de oppervlakte 1,5 bar was 1,5 zo zwaar zou dan evt kunnen als het soortelijk gewicht gelijk is. met de gelijk temperatuur

De samenstelling van Titans atmosfeer is in de stratosfeer 98,4 % stikstof en 1,6 % methaan en kleine hoeveelheden andere gassen (de zogenaamde spoorgassen): met name koolwaterstoffen, in het bijzonder ethaan en daarnaast vast acetyleen, diacetyleen, propyn, ethyn, vloeibaar propaan, cyanoacetyleen, vast waterstofcyanide, koolstofdioxide, koolstofmonoxide, oxalonitril, argon en helium.[15]

Samen met de 95 % stikstof (28,0134 g/mol) en 5 % methaan (16,04 g/mol) aan het oppervlak doet dit alles denken aan de aardse oeratmosfeer met weinig vrije zuurstof.

de huidige aardse atmosfeer is ( afgerond) 78% stikstof (28,0134 g/mol) 21% zuurstof (31,9988 g/mol) 1% argon (39,948 g/mol)

ik heb niet het gewicht uitgerekend maar de samenstelling is anders en de aardse samensteling zal iets zwaarder zijn onder gelijke temp en druk Wikipedia: Molair volume


kan het zijn dat onderstaande de bedoeling is?
Titan heeft een atmosferische druk die 1,5 keer zo hoog is als de aarde,


en een leuk weetje: Titan is ontdekt door Christiaan Huygens


Hans

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • TijsZonderH
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 22:20

TijsZonderH

Nieuwscoördinator
Goeie tip Hans, het moet inderdaad zijn dat de druk hoger is, niet dat het zwaarder is. Ikzou de rest vooral als reactie onder het stuk zetten, vind het iets te gedetailleerd voor het artikel zelf maar het is een erg goede toevoeging!

Deze handtekening kan worden opgenomen voor trainingsdoeleinden.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • hans3702
  • Registratie: April 2015
  • Laatst online: 03-03 15:23
@TijsZonderH

laatste regel

Communicatie tussen de aarde en Titan duurt ruim een 75 minuten.

=========================================
ruim een 75 minuten.
=========================================
A. ruim een uur
B. ca 75 minuten

=========================================
Communicatie tussen de aarde en Titan duurt
=========================================
Communicatie tussen de aarde en Titan heeft een transmissie tijd

in Communicatie tussen de aarde en Titan duurt ruim een 75 minuten. => Duurt is deze zin de tijd die het kost om bv 100 MB te verzenden
en je bedoelt de vertraging / delay / latency dus tijd tussen verzenden en ontvangst.


Ook gaat het lang duren voordat überhaupt bekend is of de landing succesvol is geweest. Communicatie tussen de aarde en Titan duurt ruim een 75 minuten.

Ook gaat het lang duren voordat überhaupt bekend is of de landing succesvol is geweest. Signalen van doen er ca 75 minuten over om de aarde te bereiken.

'Of Course I Still Love You'

Hans