De door @
sapphire genoemde 70-200/4 non IS is wat mij betreft DE ultieme sportlens voor buiten met goed licht. Voor zo relatief weinig geld, zoveel scherpte, snelle autofocus, mooie kleuren en draagbaarheid (f2.8 zooms wegen bijna het dubbele) krijg je nergens anders. Dat is één van de (weinige) Canonlenzen (net als de 70-200/2.8 uiteraard) waar ik als Nikonuser jaloers op ben. (inmiddels heeft Nikon ook zo'n lens in het aanbod, maar dat heeft veel te lang geduurd)
De IS-variant, die @Verwijderd heeft is uiteraard net zo goed, maar de IS is voor sport overbodig. De sluitertijden van 1/250sec (blijf vooreerst beter bij <1/500sec) en korter zijn te kort om onscherpte door kamera/lensbeweging te krijgen, tenzij je de kamera tijdens het drukken van de ontspanknop "wegdrukt". Kijk op youtube, als je niet weet hoe de kamera het beste vast te houden.
De praatjes om argeloze klanten een fullframe kamera aan te praten zijn me bekend. De verkoper wil omzet maken, met ff gaat dat het snelst.
Voor voetbal is de crop 1,6x geen nadeel, maar een voordeel. De spelers aan de overkant van het veld krijg je behoorlijk in beeld met 200mm (x1,6). Met ff niet! Dan moet je achteraf gaan snijden. Veel plezier als je honderden plaatjes geschoten hebt.
Voor wielrennen heb ik die 1,6x crop ook liever wel dan niet. (hoewel daar ff voor de ervaren fotograaf die goed kan focussen ook een paar voordeeltjes heeft)
6 fps seriebeeld is voldoende, hoewel meer natuurlijk wel fijn is. Probeer echter meestal gewoon "enkele" foto's te schieten, ipv er wild op los te "vuren". Het vinden van het juiste moment is belangrijk en behoeft veel oefening. Als dat goede resultaten oplevert kan het gebruik van seriebeelden positief uitpakken. Maar je moet eerst de juiste 1 á 2 sec weten te vinden, zodat de juiste foto ook in de reeks zit.
Sportfotografie is niet eenvoudig en veel oefenen baart kunst.
Een voetbalwedstrijd of criterium zijn overigens prima gelegenheden om te oefenen, want je krijgt meer dan een uur lang steeds nieuwe kansen. (een 100m sprintfinale moet meteen "zitten", want die lopen na 10sec. niet nogmaals voor je. En ja, de einsprint verkloten of een doelpunt missen is ook k.u.t., maar voor een amateur geen ramp)
Veel plezier met je kamera/lens-combi, het is een uitstekende koop voor je fotowensen!
En die 100mm macro is voor sport ongeschikt. De autofocus is te langzaam en gaat bij snelle actie waarschijnlijk regelmatig "pompen", dwz vindt niet meteen het scherpste punt. Is een standaardprobleem bij macrolenzen.
[
Voor 5% gewijzigd door
Vanoverdegrens op 14-06-2019 20:06
]