Om duidelijkheid te houden: CAIW is de naam van de netwerkbouwer/beheerder en operator (voorheen bekend als CIF). En in een klein deel van Nederland is de netwerkbeheerder Delta (zeeland).
Caiway is de naam van 1 van de providers op dit netwerk. Evenals Delta, de provider.
Al deze bedrijven zijn eigendom van EQT, de zweedse investeerder.
Het FttH-netwerk van CAIW is in principe open voor alle operators op de eerste laag. Dus partijen die zelf hun apparatuur plaatsen in de Pop's, zelf een backbone verbinding naar die apparatuur regelen, en zelf hun diensten daarop leveren. Waarbij de ruimte in de PoP en de vezels worden gehuurd van CAIW. Dit is hetzelfde model als Reggefiber (tegenwoordig KPN NetwerkNL geheten) hanteert.
De prijs voor die huur is echter niet gereguleerd door de overheid zoals dat bij KPN NetwerkNL wel het geval is. De prijs die CAIW momenteel vraagt aan bijvoorbeeld KPN Wholesale is simpelweg te hoog om terug te kunnen verdienen. KPN Wholesale levert namelijk op haar beurt weer de diensten aan alle aangesloten providers en die prijs is ook gereguleerd en kan dus niet zomaar verhoogd worden voor een gebied waar men via CAIW zou leveren.
Individuele providers kunnen ook hun diensten inkopen bij CAIW zoals Delta en Caiway doen. Dat is wat Solcon doet. Het is mij niet bekend dat Solcon meer moet betalen aan CAIW dan Delta of Caiway.
Maar een partij als KPN kan dat helemaal niet omdat hun hele product is gebaseerd op hun eigen platform. Solcon is wel eigendom van KPN maar technisch gezien is er nog geen enkele synergie. Alles is nog volledig los van elkaar.
@
fmrama Waar had je dit gelezen?
Geen ongevraagde verzoeken via DM svp.