Nieuwbouw: Aansluitingen speakers (5.1) voorzien of niet?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Darks
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 02:23
Gegroet,

Ik ben mijn hoofd wat aan het breken over het al dan niet voorzien van klassieke luidsprekerkabels door de muren in onze nieuwe woning, en hoe ik dit best zou oplossen.

In ons huidige appartementje heb ik een 5.1 setup van Yamaha, en heb ik de kabels een beetje amateuristisch onder het tapijt weggewerkt.

De zithoek in onze nieuwe woning zal simpel gezegd een 6x4 meter zijn. Als ik mijn huidige setup wil gebruiken, zal ik minstens voor de 2 achterste luidsprekers een aansluiting moeten voorzien in de muur.

Maar wat doe ik dan best om een beetje future-proof te zijn? Gewoon van die rood/zwarte clips, Banana plugs, ..
Of bespaar ik me beter de moeite en ga ik voor een degelijke soundbar of draadloze speakers? Ik heb altijd een reciever met bekabelde luidsprekers gehad, en heb dus totaal geen ervaring met die moderne alternatieven.

Kwestie van is het nog de moeite anno 2019, om kabels in te werken of niet? :?

Gamertag: I Darks I PSN: Sgt_Darks


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NoepZor
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 21:36
Als je de aansluitingen gewoon middels electrabuis en inbouwdozen realiseert, dan kun je er altijd nog een ander frontje voorzetten, of er zelfs een stopcontact van maken.

Soundbar / draadloos is altijd een compromis tussen gebruiksgemak, vorm en technische mogelijkheden. Dit gaat vrijwel altijd ten koste van de geluidskwaliteit. Ik zou persoonlijk gaan luisteren en beoordelen of een soundbar setup goed genoeg is om een vervangen voor een 5.1 systeem te kunnen zijn.

De wijzen komen uit het Oosten!