MacBook Pro 13 Retina werkt alleen met adapter aangesloten

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • multikoe
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 18-09 19:45
Ik heb een MacBook Pro 13 inch Retina (A1502) van mijn zoon gekregen. Die heeft er een kop thee over gekieperd. Meteen de stekker eruit en op z'n kop laten uitlekken. Nu werkt de laptop alleen als de MagSafe Power adapter is aangesloten. Op het moment dat ik de adapter eruit trek, gaat het scherm op zwart.
De batterij-indicator staat nu op 18%. Dat was een paar maanden geleden nog 50%, dus de batterij loopt heel langzaam leeg. Batterij indicator zegt ook: batterij vervangen.
Coconut zegt:
Current charge: 1103 mAh,
Current Max 6515,
Original Max: 6559 mAh.
Charging with 0.0 watts.
Amperage: -- Cycles: 229.
Ik heb de achterkant open gehad en het interieur zag er piekfijn uit. Paar hele kleine plekjes met corrosie, maar dat kon ik goed schoonmaken. Alle aansluitingen waar ik bij kon waren helemaal schoon.
Maar hij werkt nog steeds niet op de batterij en deze laadt ook niet bij. Hoewel de batterij-indicator in de statusbalk wel aangeeft dat er geladen wordt (bliksemschicht).

Ik heb verder alles al geprobeerd: SMC gereset, hardware check gedaan (batterij vervangen...), Magsafe connector schoongemaakt.
Het lijkt simpel: batterij vervangen.Met 100 euro en een paar uur friemelen heb ik dat wel gefixt. Maar ik wil absoluut zeker weten dat de batterij het probleem is. Als de batterij niet het probleem is, dan heb ik 100 euro uitgegeven en een paar uur geknutseld voor nop.

Wat ik eigenlijk wil weten: is er uit bovenstaande iets te halen over de oorzaak van mijn problemen? Is het de batterij, kan het ook aan het moederboard liggen? Is er een manier voor mij om de oorzaak verder te isoleren?

[ Voor 3% gewijzigd door multikoe op 02-04-2019 17:00 ]

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hackus
  • Registratie: December 2009
  • Niet online

Hackus

Lifting Rusty Iron !

@multikoe Als je 'de boel'als open hebt, zou ik het een en ander een reinigen met oa IPA
isopropyl alcohol en borsteltje (geen metaal), sowieso geen stroom meer op zetten

Kiest als MTB' er voor het mulle zand en drek, ipv het naastgelegen verharde pad.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • rvanpruissen
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 07-12-2024

rvanpruissen

rePear.it

Beetje lastig om te zeggen zo. Zelf zou ik hem testen met een nieuwe accu, maar die luxe heeft niet iedereen. Het klinkt ook alsof je maar 1 kant van het logic board hebt gezien en gereinigd. Ik ook even de andere kant willen zien. Goede kans dat daar rond het laadcircuit (ISL6259) wat corrosie zit. Mocht je avontuurlijk aangelegd zijn, kijk dan vooral de video's van Louis Rossmann op YouTube eens :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • multikoe
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 18-09 19:45
Ik heb al verschillende video's bekeken van mensen die een macbook uit elkaar haalden, dus dat lukt wel. Ik heb een gereedschapsetje. Ik kon alleen geen goede layout van het logic board vinden waaruit ik zou kunnen afleiden waar ik moet kijken en of corrosie op een batterij-gerelateerde plek zit. Ik heb inderdaad het logic board niet los gehad.