Ok. En hoe ben je er zo zeker van dat dit de werkwijze is? Is dit ergens terug te vinden, of bijvoorbeeld werkgerelateerde kennis?
Ik was zelf namelijk benieuwd hoe ze hem nou op afstand doen uitlezen.
Even heel kort door de bocht; als een netbeheerder/energieleverancier hem op afstand kan uitlezen, dan zal dat op een bepaalde manier gaan - het leek mij interessant om uit te vogelen op wat voor manier.
Zie wel dat je de meter met een RaspberryPi kan uitlezen. Dat zou betekenen dat het ook met een laptop zou moeten kunnen. Alleen het verklaart niet echt hoe een netbeheerder dat doet.. tenzij ze zelf óók een RaspberryPi - o.i.d. - gebruiken, bijvoorbeeld met een simkaart module.. aan zoiets zou ik dan denken. Dat dit in de slimme meter zit ingebouwd.
Alleen, dan begrijp ik niet waarvoor de hele slimme meter dient. Ze hadden ook een RaspberryPi op een mechanische meter kunnen plakken, bij wijze van spreken.
Hoe dan ook, ik wilde dit proces eens bekijken. Inmiddels heb ik mijn antwoorden al:
Zelf vind ik overigens dit terug op de website van de (enige) netbeheerder in mijn regio, Enexis:
"Als u verhuist en een energiecontract afsluit voor uw nieuwe adres, krijgt de meter de standaard instelling. Enexis Netbeheer leest dan gegevens op afstand uit. U kunt dit laten veranderen."
En:
Enexis heeft verder geen informatie (meer) over mijn type meter. Althans, op hun website is niets te vinden, dus ik denk dat de meter net zo oud is als de woning, en er dus altijd al een 'slimme' of in ieder geval 'digitale' meter is geweest.
Ik weet niet welke netbeheerder jij hebt RaZ, maar je antwoord klopt in ieder geval niet voor Enexis.
N.B.: Hier volgt nog wat irrelevant politiek gelul, uitsluitend voor de liefhebber.
Mijn bezwaar tegen een slimme meter zou zijn dat het vervangen met een oude mechanische meter(als dat überhaupt nog mogelijk is) ruim 3-4x zoveel kost als vroegtijdig een slimme meter laten ophangen. Er zit dus duidelijk een belang achter, en ik vind het altijd zo schofterig als mensen met een duidelijk belang je iets opdringen op ieder mogelijk moment, met name momenten waarop eigenlijk andere oplossingen kunnen worden toegepast, of zelfs specifiek worden verzocht - zeker als de uiteindelijke kosten toch wel aan de klant worden doorberekend.
Zo vervangt Enexis oude mechanische meters per direct ze fysiek toegang tot de meter krijgen - kan het even niet meer terugvinden waar ze dit heel geruststellend uitleggen. Zelfs als dat een positief antwoord op een 'voorstel tot onderhoud' is, of als er iets 'stuk' was aan de mechanische meter dat dusdanig klein is dat het apparaat er nog jaren prima mee door had kunnen functioneren. Zelfs als onderdeel van 'routine check-ups', die niet bestaan. What ever, zodra ze langs komen, krijg jij een nieuwe meter.
Bezwaarlijk, want terwijl ik uit mijn neus zit te vreten kan ik al tien 'pseudo'-redenen bedenken waarom ze dit kunnen voorstellen, met name omdat de reden die je opnoemt om toegang tot de woning te krijgen van iemand waarvan je weet dat die niet veel knikkers heeft eigenlijk niets uitmaakt - wat wil die doen dan? Dus ik ga ervan uit dat dat ook gebeurt. Sterker nog, in mijn vorige woning heb ik slechts één keer in de zeven jaren dat ik er woonachtig was bezoek gekregen van iemand van Enexis. Toen nog iets minder kritisch dan ik nu ben, kreeg ik een brief met daarin: "U krijgt op die datum bezoek van een monteur voor het ophangen van een slimme meter. Hopende u zo voldoende geïnformeerd hebbende..".
En dat liet ik gebeuren. Nu dit soort gebeurtenissen zich overal tot standaard lijken te verheffen, begin ik pas door te krijgen hoe schadelijk mijn gedrag daarin was. Ik heb een hekel aan eenzijdig handelen van rechtspersonen ten opzichte van 'burgers' en 'klanten', en in lijn met die hekel had ik moeten handelen.
Het is wellicht de enige tijd in de geschiedenis van de mens waarop een 'verkopende partij' tegen 'een klant' kan zeggen: "voor jou tienduizend anderen" én "naast jou tienduizend anderen", en daarmee volgens de norm - en 'de normale mens' - goed handelt, 'zakelijk'. Ik noem dat gewoon 'een droplul zijn', maar ergens heb ik het gevoel dat ik daarin in de minderheid ben aan het geraken. De 'Einzelgängster', staatsvijand No.1, Osama Bin Solo Album.
Voor mij betekend dit dat privatisering het begrip 'klantgerichtheid' compleet veranderd. Ten nadelen van 'de eindgebruiker' - die voorheen 'de klant' was - en ten voordele van groot-afnemers en (overheids-)organisaties. Dat vind ik persoonlijk een té vaak genegeerd of gebagatelliseerd tegenargument voor privatisering. We verklaren - met trots - een individualistische maatschappij te zijn, terwijl het individu in feite machteloos is. Reden te meer voor mij om dit soort vragen te blijven stellen.
De slimme meter zou toch 'dé oplossing' zijn om de energiekosten, milieubelasting en inefficiëntie te beperken, of op zijn minst te beheren? Volgens mij zijn de energiekosten alleen maar gestegen in de afgelopen jaren. Als je dat combineert met het standpunt van die eco-extremisten(Jesse Klaver-aanhang
) dat alle kolencentrales dicht moeten, maar kernenergie ook niet door de beugel kan, onderzoek naar 'cold fusion' door de wetenschap is veroordeeld tot pseudo-wetenschap en geen financiering of aandacht krijgt, én ze in Groningen de gaskraan maar dicht willen schroeven om de marktwaarde/verkoopwaarde van hun huizen te behouden, tegelijkertijd nog eens het gehele land in een nationalistische empathie met de kracht van een natte ruft verschiet als het over de MH17 gaat maar alle niet Groningse pijpleidingen voor gas wel van Publichnoe Aktsionernoe Obshchestvo Gazprom zijn, en de EU de afgelopen jaren nogal wat geld heeft bijgedrukt en de Euro daardoor een aanzienlijk minder aantrekkelijk ruilmiddel is voor het Gaz van de Commies en 'what not', waardoor er weer volop is gestart met het uit de circulatie halen van geleend geld(Euro's), met name natuurlijk bij de lagere inkomens, die nu eenmaal enkel leningen kunnen afsluiten beneden een bepaalde grens waardoor het ook daadwerkelijk realistisch is dat zij geforceerd kunnen worden dit onder hoge druk sneller af te betalen.. BKR registratie 'rood staan', de ineens zo belangrijke 'zorgplicht' van banken in het verstrekken van leningen, de overweging om studieschuld BKR te registreren, en natuurlijk het feit dat 'protesteren' nu eenmaal in het niet valt in vergelijking met het op kunnen hoesten van 'procederen', of de 'machtspositie' die een gemiddelde MKB'er met 44 medewerkers al heeft door te zeggen: kan niet meer missen dan ik al doe(dikke lease bak onder de reet, huis van een half miljoen met hypotheek gekocht, interieur van formaat, noem maar op), maar vooruit joh, hef de zaak lekker op, 44 salarissen doorsluizen naar de WW in ruil voor mijn half miljoen hypotheek, maar dan wel met een mediaspektakel waardoor de gemiddelde bank het mes op de keel krijgt.. dat is wat een snuggere psychopaat doet: die omringd zich met 44 jongelingen op een nul-uren contract, zodat die ze kan lozen wanneer die wil, maar tevens genoeg pionnetjes om zich heen heeft staan om zijn hypotheek in het niet te laten vallen .. ik kan nog wel even doorgaan met een overzicht/sommering van de staat van het land, maar ik denk dat mijn punt duidelijk is..
.. de conclusie dat we er een aardige teringzooi van aan het maken zijn vind ik niet langer hypothetisch.