Vervangen behuizing / fans

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 30-06 16:35
Ik heb al een aantal jaren een Sharkoon Rebel 9 met een onbekend moederbord en een dual core processor met 3.5GB ram. Verder is deze kast voorzien van 3 x coolermaster 4 in 3 bays en gaat hij door het leven als NAS met 8 harddisks

Nu heb ik daarnaast nog een aantal andere systeempjes draaien en wil ik deze allemaal samenvoegen tot 1 systeem. Dit scheelt stroom maar maakt alles ook iets minder complex en geeft me meer CPU kracht

Het "nieuwe" systeem is een SuperMicro 2u doos met een six-core cpu en 64GB ram. Er is nog ruimte voor een 2e CPU en het dubbele geheugen dus daar kan ik wel even mee vooruit.

Nu is er echter een probleem en ZE wil dat ik er voor zorg dat dat ding minder herry maakt. Nu heb ik op internet al wat dingen gevonden. Maar ik ben er nog niet over uit.

Optie1: Vervangen van de 2u behuizing voor een desktop met ruimte voor E-ATX en genoeg 5.25 bays om de 4 in 3 adapters weer te kunnen gebruiken. Daarnaast heeft dit als voordeel dat ik ook grotere ventilatoren kan gebruiken die vanzelf al stiller zijn dan 80*80 fans. De rebel12 zou dit kunnen zijn, maar die kan ik niet 123 vinden.

Optie2: Vervangen van de ventilatoren in de SM 2u behuizing. Hierover heb ik al een youtube howto gevonden. En deze fans zijn inderdaad een stuk stiller, maar hoe bewijs ik voor mezelf dat deze fans genoeg airflow generen om voldoende te koelen?

YouTube: How to replace Supermicro rackmount (loud) fans - make your server q...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Agent-X
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Om je iig een reactie te geven ;)

Hoe meer fan oppervlakte, hoe minder rpm max/geluid.
Ik neem aan dat voornamelijk de HD's de warmte produceren?
Draai je de fans standaard op max?

Wellicht ook en idee om het kastje niet onder het bed of bij de TV te plaatsen om HAAR blij te maken? :P

[ Voor 4% gewijzigd door Agent-X op 19-02-2019 15:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NLBUURMAN
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 26-09 08:56

NLBUURMAN

Het Koffiemonster

Ik denk dat de fans normaal gesproken de meeste herrie geven, en dat de CPU de meeste warmte genereert.
Aangezien je dan graag die 4 in 3 bays wilt meenemen maak je het jezelf denk ik best lastig bij het zoeken naar een nieuwe kast, als je "maar" 8 HDD's hebt. 8 HDD's kun je nog wel kwijt in sommige towers, maar towers met 9 externe 5.25" bays zijn schaars, en over het algemeen vrij luid van zichzelf (lees; geen geluidsdemping).
pricewatch: Phanteks Enthoo Primo - Zwart is een voorbeeld waarin je bijvoorbeeld 1 van je 4in3 kwijt kan, en nog kan verdelen over de rest van de cages. Ruimte zat en ook nog stil.
pricewatch: Nanoxia Deep Silence 6 Rev.B Zwart
pricewatch: Nanoxia Deep Silence 5 Rev. B Zwart
pricewatch: Nanoxia Deep Silence 2 Licht Zwart
zijn ook nog mogelijkheden.

R7-3700X/MSI B550 Tomahawk/32GB RAM/NZXT H440/Phanteks TC14PE/Asrock RX6600XT Challenger


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 30-06 16:35
De fans draaien standaard rond de 2100 RPM (max is 7000 RPM) maar er zit een irritante jank overheen wat het een show stopper maakt.

Ik heb daarom getest door de originele fans te vervangen door 3 x Artic F8 PWM ventilatoren maar dit geeft wel een voelbaar verschil in airflow. De max van deze verntilatoren is slechts 2000RPM. Het maakt de server dan wel weer acceptabel stil.

De CPU lijkt dit niet erg te vinden qua temperatuur, maar ik wil niet te weinig koelen en straks hardware problemen krijgen.


Ik heb zelf ook de volgende cases gevonden

http://www.lian-li.com/pc-o8/ (Deze is wel E-ATX maar niet het formaat die SM gebruikt)
http://www.lian-li.com/pc-a75/ (Dit lijkt er dan meer op)
https://azerty.nl/product...4129-n-rack-uitvoering-4u

P.S. De server ligt op mijn kantoor maar toch hoor je het gejank verder ook in de woning.

[ Voor 28% gewijzigd door raymonvdm op 20-02-2019 00:02 ]


  • raymonvdm
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 30-06 16:35
Vanavond toch maar een poging gedaan om de FANs om te wisselen.

Afbeeldingslocatie: https://files.raqxs.nl/got/SM/IMG_20190221_205735.jpg


Wanneer ik in de IPMI interface de FAN speed op normal laat staan lijkt het toch wat te weinig te koelen (1800RPM)

Ik heb nu de de FAN speed op Full speed gezet en dan lijkt het net te lukken

Afbeeldingslocatie: https://files.raqxs.nl/got/SM/SM_IPMI_fan_mode_settings.png


Daarnaast heb ik voor nu even een klein fannetje tegen de RAID controller aangezet want deze was binnen de kortste keren 80 graden. Met een kleine FAN (60x60) op de 3600RPM blijft deze op 45 graden zitten.

[ Voor 20% gewijzigd door raymonvdm op 21-02-2019 22:54 ]