Budget en klasse is idd vrij bepalend.
Of VW (/Seat/Skoda enz) een goede keuze is: Ja en nee.
Ja, als de modellen je aanstaan en je gedegen vooronderzoek doet naar je voorkeursmodellen en de specifieke motoruitvoeringen.
Nee, als je gewoon een auto wilt kopen die betrouwbaar is.
Is VW dan slecht? Dat niet, maar zoals gezegd, er zijn bergen verhalen over kwalen, slechte motoren enz bekend. Maar ook genoeg motoren die wel betrouwbaar zijn.
Een Japanner of Koreaan staat, over het algemeen, betrouwbaarder te boek dan de recentere Volkswagens. Om het in cijfers te noemen is de kwaliteit/betrouwbaarheid van zo'n Jap gemiddeld een 7. Een VW is anywhere tussen een 4 en een 8.
Maak in het geval van VW dus een grondige lijst met geschikte motorblokken en de criteria.
BXE / BLS TDI -> Relatief veel uitval (motor aan gort) als gevolg van slechte drijfstanglagers
1.2TSI eerste generatie -> Kettingproblemen
1.4 -> Injectoren (geen groot probleem, wel aandachtspuntje)
Oudere 1.4 (8-kleppen dacht ik): Koppakking
1.8 TFSI -> Hoog olieverbruik
Is allemaal niet perse relevant voor TS, maar het gaat erop dat je bij VWs dus wel ff goed moet kijken naar de blokspecifieke issues.
En dan heb je nog de standaard onderhoudsdingen (die overigens bij elke auto gelden) maar je toch moet meerekenen in je budget. Denk aan dingen als turbo's, roetfilters, vliegwielen enz. Ook die dingen zijn met wat googlen te vinden wat gemiddeld is.
Als je bv een VW diesel koopt met 210k op de teller, dan kun je er vanuitgaan dat je vliegwiel (toch snel 800 eur) een reparatie is die je op vrij korte termijn kan verwachten).
Idem met dingen als distributieriem. Dat soort dingen kun je ook meenemen in je onderhandelingen.
Wat betreft Golf vs Polo: Ik zou zelf liever een oude goede auto hebben dan een wat jonger exemplaar. Nieuw != beter. Onderhoudsgeschiedenis enz is belangrijker.
De Golf is overigens ook een ruimer segment. Naast fysieke ruimte ook een nivotje hoger kwa comfort.
Moet het perse de Golf zijn? De submerken van VW zijn vaak ook interessant, zeker kwa prijs en opties.
Golf = Seat Leon = Skoda Octavia
Polo = Seat Ibiza = Skoda Fabia
_JGC_ schreef op zondag 17 februari 2019 @ 22:09:
[...]
Kennis van me sleutelt voor een Citroën garage en rijdt in een golf 3 diesel met 350K op de teller. Tijdje terug moest ie naar andere kant Duitsland, zegt zn baas: "zo jij durft met zo'n oud ding met zoveel kilometers een eind weg te gaan." Zijn reactie daarop: "Nee met een Citroën die kant op, das pas lef hebben, die Golf doet het al 350K probleemloos"
Herkenbaar. KM stand zegt niets. Ik ga dit jaar met mijn auto weer op een roadtrip (rondje Oostzee, Baltische staten -> Finland - Noorwegen - Zweden). Mijn VW dieseltje (1.9TDI) staat nu op 419K. Geen enkele angst dat ie stuk gaat. Ken genoeg mensen met een jonge auto met weinig kilometers en ellende. Zegt niets
[
Voor 18% gewijzigd door
DJSmiley op 17-02-2019 22:15
]