Micro SDXC kaart niet te formatteren in Windows?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • leinad-ar
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 01-06 22:11
Hallo,

Recent heb ik een Sandisk Extreme Micro SDXC kaart (64gb) gekocht, deze wil ik gaan gebruiken in mijn Raspberry PI 3B+. Nu wordt deze echter door mijn Windows 10 laptop niet herkend (wel geluidje, niks te zien in verkenner). Opnieuw geformatteerd op mijn iMac naar ExFat. Ook daarna wordt het kaartje niet herkend in mijn Windows laptop. Wel op mijn iMac. Als ik vervolgens met Etcher op mijn iMac Hassio mount, dan wordt het SD kaartje daarna nergens meer herkend.

Op windows geeft het kaartje een foutmelding in apparaatbeheer, ik heb ook geprobeerd het SD kaartje te formatteren middels een Android telefoon, echter ook daar werd hij niet herkend.

Is er nog een andere manier om dit kaartje werkend te krijgen?

Alvast bedankt.

Groet,
Daniël

Alle reacties


  • johnkeates
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 04-07 16:30
Waar heb je hem gekocht? Zie je hem wel in schijfbeheer of system information?

  • leinad-ar
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 01-06 22:11
via internet, dataia, via bol.com.

zie bijgevoegde screenshots voor hetgeen ik zie in apparaatbeheer, en logboek.

Afbeeldingslocatie: https://www.dropbox.com/s/kb34cz818wl25lt/apparaatbeheer.PNG

Afbeeldingslocatie: https://www.dropbox.com/s/5q1dlr6yz1qgnzw/logboek.PNG

[ Voor 40% gewijzigd door leinad-ar op 31-01-2019 21:01 ]


  • Mijzelf
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
Kan die kaartlezer wel SDXC aan?

  • leinad-ar
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 01-06 22:11
Ja, toen ik de kaart uit de verpakking haalde en in de laptop stak toen werd deze herkend. Ik had de image om te mounten echter op mijn iMac staan, dus ik dacht ik ga hem op die machine mounten. Toen bleek het kaartje daarna niet meer herkend te worden en heb toen via Schijfhulpbeheer de kaart geformatteerd (ExFat). Sindsdien is de kaart niet meer te vinden in Windows.

Ook heb ik nog een anders SDXC kaartje, ook 64gb, Echter geen Sandisk extreme maar Ultra. Deze wordt op mijn laptop in apparaatbeheer wel herkend, maar wordt ook niet in verkenner getoond. Dit kaartje werd in eerste instantie wel getoond, maar ik vermoed dat deze toen nog anders geformatteerd was, deze heb ik namelijk in Windows zelf in ExFat geformatteerd.

Het lijkt erop dat het kaartje die geformatteerd is op mijn iMac niet goed geformatteerd wordt. Zou het kunnen dat Mac OS X hier niet goed mee omgaat? Overigens ook al geprobeerd te formatteren met SD memory card formatter (https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/), ook op mijn iMac, maar zelfde resultaat.