Toon posts:

Wifi Netwerk Problemen Studenthuis

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Hallo allemaal,

Enorme digibeet hier. Ons studenthuis kampt al tijdens met slecht internet, maar niemand doet er iets aan. Nu ben ik begonnen om er verandering in te brengen, maar ik loop aardig vast op alle opties.

Situatie nu:
- Recent geswitched naar 200 Mbits/s glasvezel netwerk van T-mobile, aansluitpunt in de meterkast op de begane grond.
- Huis onder beheer van een Student Huisvestiging Nijmegen (SSH&)
- Huis met 6 studenten, 3 verdiepingen.
- Allemaal meerder apparaten (gemiddeld 2 pp)

- WIFI van het modem haalt de eerste verdieping met een snelheid van ~30 Mbits/s.
- WIFI van het modem haalt momenteel de tweede verdieping niet.
- WIFI Access point haalt tweede verdieping wel met ongeveer ~30 Mbits/s.

- Er liggen Ethernetkabels naar alle kabels, maar op een of andere manier werken deze niet meer nadat we van provider zijn overgestapt.
*Het liefst zou ik deze functioneel krijgen, alleen de andere huisgenoten willen niet met internetkabels werken.

- Momenteel een verouderde switch volgens de monteur T-mobile
- Een verouderd access point op de eerste verdieping volgens de monteur van T-mobile.

Poging tot een wat professionelere samenvatting :
- Via wat komt het internet van de ISP binnen? Glasvezel
- Wat is de snelheid die de ISP levert en hoeveel heb je als een laptop direct op de router aansluit? 198 Mbit/s
- Hoeveel verdiepingen? 3
- Hoeveel wifi AP's zijn er? 1 verouderde
- Zitten wij op 2,4ghz of op 5ghz? Beide, er zijn 7 andere wifi netwerken binnen bereik.
- Optie van gastnetwerk is niet nodig.
- Budget is beperkt (was te verwachten haha)


Waar willen we naar toe:
- Een situatie waarin iedereen op z'n minst programma's als Netflix aan kan hebben staan tegelijkertijd op de WIFI.
- Stabiliteit in het WIFI netwerk zodat iedereen in het huis kan studeren
- Uiteraard zo snel mogelijk :9

Mijn vraag aan jullie:
Wat is de beste optie om bovenstaande doelen te bereiken via WIFI?
Welke apparatuur hebben we daarvoor nodig?

We zaten zelf te denken aan het vervangen van de Switch en een nieuw Access point te plaatsen op de eerste verdieping voor ongeveer 120 euro. Is dit een optie?

Allereerst hartelijk dank dat u de tijd neemt om deze vragen te beantwoorden, ik ben me er van bewust dat er vast informatie zal missen. Ik zal deze zo spoedig mogelijk aanvullen.

Met vriendelijke groet,

ManiaHuize

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Purzelbaum
  • Registratie: Oktober 2018
  • Laatst online: 15-10 19:43
wat voor kabels liggen er naar de kamers? Cat5 neem ik aan, hopen op 5e

snel denkend zeg ik nieuwe (gigabit) switch en elke verdieping een AP. Deze AP's op een zo centraal mogelijke plaats hangen. Je zou kunnen proberen om 1 verdieping tussen de AP's over te slaan om de kosten te drukken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Allereerst hartelijk dank Purzelbaum! Inderdaad Cat5 kabels. In dat geval zou ik dus een AP op de tweede verdieping zetten? (Dan is is er dus een access point op de begane grond en een op de tweede verdieping)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • d22wth
  • Registratie: Juni 2015
  • Laatst online: 18-09 20:25

d22wth

... 𝗁𝖾𝗍 π—π—ˆπ–Ύπ–Ώπ— 𝗇𝗂𝖾𝗍 𝗉𝖾𝗋𝖿𝖾𝖼𝗍

Ik zou gaan voor 1 of 2 Unifi Lite ap's, zijn zeker stabiel. product: Ubiquiti UniFi AP-AC LITE

πš’π™Ώπš‘πš˜πš—πšŽ 16 π™Ώπš›πš˜ - 𝖱7 5800𝖷3𝖣 - 𝖷63 - 𝖬𝖲𝖨 𝖱𝖳𝖷2070𝖲 - 32𝖦𝖑-3800 - 2𝖳𝖑 𝖲𝖲𝖣 - 𝖧510 𝖀𝗅𝗂𝗍𝖾


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik zou inderdaad ook beginnen met een gigabit switch, en zorgen voor werkende kabels in elke kamer en op elke verdieping. Ik snap* dat je huisgenootjes wifi wel genoeg vinden, maar zorg toch maar dat zoveel mogelijk verkeer van toch-wel-vaste apparaten op draad gezet wordt.

Ik weet niet hoe het in jullie gebouw is, maar meestal is de meterkast niet de beste plek is om een AP op te hangen. Dus dan heeft het zin de wifi op dat apparaat uit te zetten en met losse APs te werken. Mischien dat een goedgeplaatst AP voldoende is voor 12 apparaten totaal, lekker centraal dus wellicht op de overloop 1e verdieping. En anders zet je er een paar meer neer; verschillende en niet-overlappende kanalen, verder alles hetzelfde. Als je rondkijkt hier op het forum is er wel meer over te vinden.

In hoeverre je huidige AP nog te gebruiken is, begin eens met te vertellen over welk merk+type het gaat.

* Eigenlijk niet. Wifi is wat mij betreft nog altijd een aanvullende dienst; het echte werk doe je zoveel mogelijk over kabel. Dus een kabeltje naar je bureau hebben liggen voor als je eens flink data wil sponzen scheelt in ergernis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 22:52

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Welke provider hadden jullie voordat je overstapte naar T-Mobile glas? Misschien dat dat licht zal schijnen op waarom de Ethernet het niet lijkt te doen.

Verder eens met bovenstaande, we moeten weten exact welke switch en welk AP daar staat om er iets zinnigs over te zeggen.

Even een no-brainer: zijn de Ethernetkabels naar boven toe in de meterkast wel aangesloten op de nieuwe modemrouter?

Oslik blyat! Oslik!

Pagina: 1