Ik ben van plan om zelf een NAS te bouwen. Een van de zaken waar ik nog niet uit ben, is waar de NAS het beste in huis kan komen te staan. De meest logische plek is ons geval de zolder: wordt momenteel alleen als opslag gebruikt en is vanuit de woonkamer (waar zich de centrale router en switch bevinden) relatief makkelijk bereikbaar. Maar er is een groot nadeel aan die locatie: de zolder wordt 's zomers erg warm. Met de huidige zomers schat ik dat de temperatuur op sommige dagen rond of zelfs boven de 30 graden zal komen. Hoe nadelig/schadelijk is dat voor (de levensduur van) de harde schijven in een NAS?
Binnen bepaalde grenzen is de omgevingstemperatuur niet zo relevant, zolang 'ie maar stabiel is en er goede airflow langs de disks gaat. Hardware kan vooral slecht tegen grote schommelingen. Ik heb ook een zelfbouw NAS waarvan de HDDs in de zomer ook regelmatig hoog in de 30 zitten. Een enkele disk begint na een paar jaar wel kuren te vertonen, maar de meeste vervang ik vanwege capaciteit, niet vanwege storing.
Dit is misschien wel interessant leesvoer.
https://www.backblaze.com...mperature-does-it-matter/
Deze link is ook wel nuttig.
https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html
https://www.backblaze.com...mperature-does-it-matter/
Deze link is ook wel nuttig.
https://www.backblaze.com/b2/hard-drive-test-data.html
Zelf heb ik een NAS gebouwd op een passief AIO bordje met een Intel Celeron erin. Heb 38C gemeten hier op de zolder in de zomer, server draaide vrolijk door zonder problemen.
NDH Automotive: https://ndh.nu/
Kanttekening daarbij is natuurlijk wel dat al die drives in een airconditioned datacenter hangen, waar de omgevingstemperatuur zeer waarschijnlijk constant ergens tussen de 15 en 25 zal zitten. Het is geen zekerheid dat je die resultaten door kunt trekken naar een zolder waar het 30+ wordtCaptJackSparrow schreef op maandag 14 januari 2019 @ 16:31:
Dit is misschien wel interessant leesvoer.
https://www.backblaze.com...mperature-does-it-matter/