ViNyL schreef op vrijdag 11 januari 2019 @ 18:50:
[...]
Als je goed leest:
“The Constitutional Court stated that even if penal provisions for the possession of cannabis are in line with the constitution, the Länder should waive prosecution in minor cases when possession of cannabis is for personal use. Each Land has determined what it considers to be an 'insignificant quantity' of cannabis”
Duitsland heeft gewoon een streng beleid wat cannabis en verkeer betreft. Op zich niet verkeerd natuurlijk. Wat je met een urine test echter alleen maar aantoont is dat er afbraaksporen van cannabis in je urine zitten. Dit kunnen sporen van weken oud zijn en helemaal niet meer van invloed zijn op je verkeersdeelname op dit moment. Toch neem je zelf het risico om Duitsland in te gaan nadat je (ook al is het weken geleden) cannabis hebt gerookt.
Dit is in Belgie met de speekseltesten niet veel anders.
Aantal jaar geleden staande gehouden niet ver van mijn eigen thuis (5 km), niet "net naast de grens".
Jong gastje (21), Golf V - was blijkbaar genoeg voor papa smurf om mij eruit te pikken.
Alcoholtest - negatief. Uiteraard. Ben heilig nuchter als ik binnen 12 uur met de wagen moet rijden.
Speekseltest - positief, waarschijnlijk van de joint die ik 38 uur eerder had gerookt, doch amper zichtbaar op het stripje. Mee naar kantoor, bloed laten afnemen door een dokter. Rijbewijs onmiddelijk voor een dag ingetrokken.
Later voor de politierechtbank voor 2 tenlasteleggingen:
A. afleggen positieve speekseltest (die positief kan tekenen tot 48 uur na gebruik) ... besturen voertuig ... openbare weg
en
B. Rijden onder invloed van substantie blahblah met het oog op het besturen van een voertuig op de openbare weg blahblah
Schuldig voor tenlastelegging A.
Onschuldig voor tenlastelegging B (de rechter was dus van mening dat ik niet 'stoned' achter het stuur zat)
Dat grapje heeft mij alsnog:
1100 EUR boete
800 EUR gerechtskosten
2x400 EUR medische en psychologische 'herstelonderzoeken'
3 maanden rijverbod
gekost.
de mensen 'in het systeem' waren ook allemaal van mening dat ik dan maar 48 uur in Nederland moet verblijven na het roken van een joint, zodat ik niet positief kan tekenen op zo'n test eens ik terug in Belgie ben.
Dat testen op metabolieten is echt gewoon totaal van de pot gerukt. Zeker als ze zo lang in je systeem achterblijven.