Ik heb net de Bosch WAB28160NL gekocht toen nog 344 euro bij BCC (nu 399?). Een paar overwegingen:
- Ik wilde het liefst bij Coolblue bestellen. Een wasmachine moet wel 5 jaar of langer meegaan. Dan wil je geen gezeur na afloop van de 'standaard' garantie (van 2 jaar). Een wasmachine lever je namelijk niet zo maar in voor garantie en je wil meestal niet 3 weken wachten op reparatie bij was - en Coolblue staat - over het algemeen, uitzonderingen daargelaten - bekend om hun 'niet moeilijk doen, maar helpen' service. Het prijsverschil was echter 50 euro (bij Coolblue duurder dan BCC). Dat verschil vond ik te groot.
- Ook op Bol.com gekeken. Daar stikt het van de relatief onbekende shops op Bol.com. Vind ik normaliter geen probleem, maar niet met een wasmachine die wel 5 jaar of meer mee moet gaan. Dan is de relatie en de service van de winkel voor mij belangrijk. Daardoor vielen er al een hele hoop leveranciers af.
- Ik heb ook naar de Proline's van 219 euro etc gekeken, maar dat vond ik echte 'junk' en de verhalen op internet beloofde ook niet veel goeds.
- Ook gekeken naar een LG met allerlei features (je was wegen voor optimale wasbeurten) voor 379,- was een zeer aantrekkelijke aanbieding. Uiteindelijk niet gedaan: persoonlijk ben ik van mening dat al die extra elektronica alleen maar sneller stuk kan gaan wbt sensoren en storingen. Een vriendin van mij had alleen maar problemen met haar Samsung Ecobubble wasmachine (type weet ik niet). In de basis is een wasmachine voor mij gewoon: water mengen met wasmiddel, dat lekker laten ronddraaien en weken, spoelen en vervolgens centrifugeren om het weer enigszins droog te krijgen. Geen rocketscience. Wel vind ik op zich aquastop-beveiliging belangrijk (geen water blijven trekken bij een probleem) en dat de wasmachine niet gaat wandelen bij centrifugeren (daar schijnen sommige goedkope modellen last van te hebben).
Vandaar mijn keuze voor de Bosch van 344. Geen absolute junk volgens mij maar ook weer niet gelijk 900 euro. Ik heb vrij standaard kledingstukken dus ik heb niet veel eisen (al vind ik die moderne wasdeuren die veel groter zijn wel mooier staan).
Het geld voor een Miele had ik niet, anders was daar wel mijn voorkeur naar uitgegaan. Maar als ik moest kiezen tussen een Bosch van 350 euro of een Samsung/LG/etc/AKO van 800 euro - dan was ik toch voor de 350 euro gegaan. Al die speciale wasprogramma's heb ik niks aan - een borstelloze motor is op zich wel fijn, maar dat ligt maar net aan je wensen en je buren (isolatie).
Als je dure overhemden hebt of als je uitgestelde startprogramma's etc belangrijk vindt, dan kan ik de keuze voor een duurdere machine wel voorstellen. Maar goed: over de sub 300 wasmachines las ik op internet niet veel goede verhalen, dus die heb ik links laten liggen.
[
Voor 31% gewijzigd door
CyberMania op 04-01-2019 15:24
]