Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
Vind ik ook. Kan ook aan de alcohol liggenfm77 schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 02:46:
Ik vind je verhaal wat lastig lezen, maar dat kan ook aan het tijdstip liggen
Wat ik eruit haal is dat de gemeente op zoek is naar jouw adresgegevens.
Zijn die niet bekend bij de gemeente waarin je woont?
Er lijkt mij hier geen sprake van een zorgvuldig onderzoek.Omdat de uitkomst van het adresonderzoek mogelijk aanleiding kan zijn tot een ambtshalve wijziging van gegevens in de BRP, moet het onderzoek zorgvuldig worden uitgevoerd. De gemeente kan niet lichtvaardig overgaan tot het doorvoeren van een ambtshalve wijziging, omdat de gevolgen voor de betrokken persoon en overheid groot kunnen zijn. Een adresonderzoek moet om deze reden altijd zorgvuldig worden uitgevoerd.
Post wellicht niet aangekomen?De aanleiding voor een adresonderzoek is dat een gemeente een signaal ontvangt dat een persoon niet langer op het adres woont waar hij in de BRP staat ingeschreven of dat een persoon op een adres woont waar hij niet in de BRP staat ingeschreven. Ook kan de aanleiding voor een adres-onderzoek zijn gelegen in het feit dat de gronden voor een inschrijving van een betrokkene op een briefadres niet meer aanwezig zijn. De gemeente kan een dergelijk signaal op verschillende manieren ontvangen, bijvoorbeeld via een terugmelding (via de Terugmeldvoorziening (TMV)), schriftelijk (via brieven, teruggekomen post), per e-mail, telefonisch, door een aangifte in persoon aan de balie of op basis van een andere eigen waarneming door de gemeente (bijvoorbeeld een bezoek ter plaatse).
Is het appartement al opgeleverd?De afhandeling van een signaal kan in deze fase worden versneld indien maximaal gebruik gemaakt wordt van communicatiemiddelen als telefoon of e-mail.
[Voor 7% gewijzigd door PcDealer op 03-11-2018 02:57]
1) zal zijn dat de woningcorporatie aangegeven heeft dat je niet meer bij hun huurt en 2) lijkt me op zich ook goed te verklaren. Als de woningcorporatie heeft aangegeven dat jij niet meer bij hun huurt zal de gemeente er van uit gaan dat je verhuisd bent. En als jij verhuist bent zonder dat de gemeente nieuwe adresgegevens hebben zullen ze gaan informeren bij de plekken die bij hun bekend zijn. En dat zijn je ouders, schoonouders en het adres waar het om gaat. Precies wat ze dus gedaan hebben.sambalbaj schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 03:01:
Uiteraard ga ik het maandag wel regelen.
Het was daar een paar maanden terug nog bekend, WOZ brief.
Maar waar ik dus vooral mee zit is 1 wat dat signaal was en 2 waarom ze het protocol niet volgen en direct bij derden gaan informeren (lijkt inderdaad geen zorgvuldig onderzoek).
Op 1 keer geen tv gids gehad, eigenlijk geen post gemist.
[removed]
Anoniem: 224360
Dat signaal is een beetje vreemd als je als gemeente wel brieven over WOZ kunt opstellen. Dat duidt erop dat ergens de gemeente weet dat ts bewoner en eigenaar is.redwing schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 05:07:
[...]
1) zal zijn dat de woningcorporatie aangegeven heeft dat je niet meer bij hun huurt en 2) lijkt me op zich ook goed te verklaren. Als de woningcorporatie heeft aangegeven dat jij niet meer bij hun huurt zal de gemeente er van uit gaan dat je verhuisd bent. En als jij verhuist bent zonder dat de gemeente nieuwe adresgegevens hebben zullen ze gaan informeren bij de plekken die bij hun bekend zijn. En dat zijn je ouders, schoonouders en het adres waar het om gaat. Precies wat ze dus gedaan hebben.
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
De verhuurder kan je niet uitschrijven uit de BRP. Ze kunnen wel dat signaal geven, maar dat signaal is hooguit dat TS niet meer huurt, niet dat hij er niet meer woont. Ze kunnen dan zo'n onderzoek starten, maar lijken daarbij stap 1 overgeslagen te hebben: gewoon even kijken op het adres waar TS ingeschreven is en dus ook gewoon woont.redwing schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 05:07:
[...]
1) zal zijn dat de woningcorporatie aangegeven heeft dat je niet meer bij hun huurt en 2) lijkt me op zich ook goed te verklaren. Als de woningcorporatie heeft aangegeven dat jij niet meer bij hun huurt zal de gemeente er van uit gaan dat je verhuisd bent. En als jij verhuist bent zonder dat de gemeente nieuwe adresgegevens hebben zullen ze gaan informeren bij de plekken die bij hun bekend zijn. En dat zijn je ouders, schoonouders en het adres waar het om gaat. Precies wat ze dus gedaan hebben.
Think smart........ Act stupid........
Hold. Step. Move. There will always be a way to keep on moving
u can fool all people some time and fool some people alltime
Dit dus.D_Jeff schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 09:45:
^^ eens.
Eerst zorgen dat het onderzoek gestaakt wordt. Als dit niet gebeurt, wordt je uitgeschreven van de GBA en ben je feitelijk vogelvrij verklaard. Dat betekend geen toeslagen/uitkeringen, niets kunnen aanvragen, enz.
En daarnaast moet er altijd een naam staan van de persoon die dit onderzoek behandeld. Geef even een belletje naar de gemeente, vraag naar die persoon en stel -netjes & beleefd- je vragen. Dat gaat veel sneller (WOB geeft 6 weken de tijd voor een reactie)
Succes!
u can fool all people some time and fool some people alltime
[Voor 12% gewijzigd door CurlyMo op 03-11-2018 15:19]
geen vragen via PM die ook op het forum gesteld kunnen worden.
Er is waarschijnlijk wel iemand aan je deur geweest toen je niet thuis was.sambalbaj schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 03:01:
Maar waar ik dus vooral mee zit is ... waarom ze het protocol niet volgen en direct bij derden gaan informeren
Dat betekent
Het gebeurt
Dit verandert
Wat bepaalt
Als ze niet (zeker) weten waar je verblijft, dienen ze als eerste contact met je te zoeken op het laatst bekende adres. In dit geval is dat het adres waar TS al jarenlang de woning huurde die hij nu heeft gekocht.Marzman schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 07:04:
Als ze niet weten waar je woont kunnen ze het niet aan jou vragen. Dus gebruiken ze je vorige adres en daar zal je vader toen ook nog gewoond hebben. Je zal inderdaad uitgeschreven zijn omdat je daar niet meer huurt, meestal klopt dat ook (als de gemeente dat niet zou doen zouden er misschien meer fouten inzitten en krijg je dubbele en driedubbele inschrijvingen in een woning. En dat is ook vervelend, ik heb ook ooit de politie aan de deur gehad op zoek naar een vorige bewoner)
Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Dit is voor @sambalbaj toch helemaal geen punt? Het hele punt is de manier waarop en daar zit het onbegrip.CurlyMo schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 12:14:
Over het nut en noodzaak van deze onderzoeken kan je eens lezen over de Landelijke Aanpak Adreskwaliteit
https://www.ictu.nl/proje...jke-aanpak-adreskwaliteit
Misschien dat dat wat meer begrip kweekt.
Pvoutput Better days are coming... They are called SATURDAY and SUNDAY :)
Als er iets is wat nergens op slaat, dan is het wel zo'n controle op willekeurige momenten van iemand aan de deur. In elk geval wanneer aan 'niet thuis' de conclusie verbonden wordt dat iemand er ook niet meer woont. Toen ik alleen woonde was er sowieso 6 dagen per week overdag niemand thuis en daarnaast ook nog 3 tot 4 avonden. Door de simpele combinatie werk, hobby en sociaal leven.Marzman schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 12:47:
Hier in België komt de politie (wijkagent) je adres controleren (dus ook geen brief en ook niks achteraf want het is de bedoeling dat ze onverwacht komen omdat anders de controle nergens op slaat). Het kan natuurlijk zijn dat er iemand gestaan heeft maar dat er niemand thuis was.
Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.
Als je overdag niet thuis bent komen ze s'avonds of in het weekend terug. Ik denk eigenlijk dat het beter werkt dan het Nederlandse systeem tegen adresfraude (ik heb verder altijd in Nederland gewoond, dat politiebezoek voor een vorige bewoner was ook in Nederland.Ivow85 schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 14:09:
[...]
Als er iets is wat nergens op slaat, dan is het wel zo'n controle op willekeurige momenten van iemand aan de deur. In elk geval wanneer aan 'niet thuis' de conclusie verbonden wordt dat iemand er ook niet meer woont. Toen ik alleen woonde was er sowieso 6 dagen per week overdag niemand thuis en daarnaast ook nog 3 tot 4 avonden. Door de simpele combinatie werk, hobby en sociaal leven.
Maar ja, Belgische logica...
[Voor 7% gewijzigd door Marzman op 03-11-2018 14:22]
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Lees mijn bericht hier boven nog eens. Zou de wijkagent in week 1 op dinsdagochtend, week 2 op donderdagavond en week 3 op zaterdagmiddag aan mijn deur geweest zijn, dan zou hij mij vrijwel zeker niet aangetroffen hebben. Dan zou ik volgens de logica van de Belgische ambtenarij dus niet meer op dat adres woen?Marzman schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 14:20:
[...]
Als je overdag niet thuis bent komen ze s'avonds of in het weekend terug. Ik denk eigenlijk dat het beter werkt dan het Nederlandse systeem tegen adresfraude (ik heb verder altijd in Nederland gewoond, dat politiebezoek voor een vorige bewoner was ook in Nederland.
Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.
Niet meteen, maar het is wel een signaal. Ik had dat ook omdat ik ten tijde van de controle nog half in Nederland woonde. Lijkt me ook normaal, je hebt altijd een overlap. Maar je wordt niet ingeschreven zonder die controle.Ivow85 schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 14:29:
[...]
Lees mijn bericht hier boven nog eens. Zou de wijkagent in week 1 op dinsdagochtend, week 2 op donderdagavond en week 3 op zaterdagmiddag aan mijn deur geweest zijn, dan zou hij mij vrijwel zeker niet aangetroffen hebben. Dan zou ik volgens de logica van de Belgische ambtenarij dus niet meer op dat adres woen?
☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Druk en zetfouten voorbehouden.
Je hebt gelijk, ik heb het aangepast.Napo schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 13:44:
[...]
Dit is voor @sambalbaj toch helemaal geen punt? Het hele punt is de manier waarop en daar zit het onbegrip.
geen vragen via PM die ook op het forum gesteld kunnen worden.
Daar zal het nog eens gewoon correct in staan ookEiT schreef op zaterdag 3 november 2018 @ 15:17:
Je kan toch even op mijn.overheid.nl kijken hoe je nu geregistreerd staat?
Staat ook een geschiedenis van wanneer je in/uit geschreven staat bij een adres.
[Voor 34% gewijzigd door TWeaKLeGeND op 03-11-2018 15:21]
[Voor 22% gewijzigd door sambalbaj op 03-11-2018 15:34]
Hold. Step. Move. There will always be a way to keep on moving
Google Pixel 7 Macbook Pro 2023 16" Apple iPhone 14 Samsung Galaxy S23 Hogwarts Legacy Samsung Galaxy Z Fold4 LG G2 OLED evo Gallery Edition Nintendo Switch Lite
Tweakers is samen met
Hardware Info,
AutoTrack,
Gaspedaal.nl,
Nationale Vacaturebank,
Intermediair en
Independer
onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2023
•
Hosting door True
Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.
Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.
Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details
Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details
Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.
Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details